Přenosný rekordér --> ZOOM ??

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
nooly

Re: Přenosný rekordér --> ZOOM ??

Příspěvek od nooly » 15 úno 2013 12:57

z tech kapesnich rekorderu si vyber, co se ti libi, protoze fakt je, ze na hudbu se to da vyuzit tezko. spis bych usetril na nahravadle a koupil poradnej kondik. nezahazuj ten sE X1, slysel jsem ho v primem porovnani s NT1A na akusticke kytare a prisel mi drobet lepsi. matucha nadhodil oktavu mk319, coz je taky moznost, zvlast, pokud mas rad temnejsi zvuk.

snb.jenik

Příspěvek od snb.jenik » 09 bře 2013 22:08

Zdravím.
Taky bych chtel v brzkej dobe koupit nějaké nahrávadlo a jelikož se pořád nemůžu rozhodnout tak žádám o radu. Kupuji ho hlavně pro záznam kapely pri zkoušce ale také pro zaznamenávání nápadů popřípade i vrstvení... (nejdriv nahrat kytaru do toho navrstvit basu... zase dohrat kytaru a podobne) funkce metronom atd počítám že už každé lepší nahrávadlo má... Po projduti vebu jsem hold nenasel ty informace ktary by me rekli co by se hodilo vic co min a co vubec.. Rozhoduju se mezi Zoom h4n, ROLAND R-26, TASCAM - DR-1 a TASCAM - DR-100 MKII .... Co by ste doporučili a proč nebo máte tip na něco uplně jiného? Cenu tak od 5 max do 10 000 Díky

snb.jenik

Příspěvek od snb.jenik » 09 bře 2013 22:17

jeste teda... mam dalsi veci ktery bych od toho rad cekal. Dobry by bylo aby to slouzilo jako externi zvukovka bez latence... a nejlip aby co nejvic veci slo delat primo v nahravadle. Sedet u pc neni zrovna to po cem bych touzil... Vim ze toho chci mozna moc:-) ale doufam ze nejaky takovy strojek existuje....

Vrzalík

Příspěvek od Vrzalík » 09 bře 2013 22:29

obelizh píše:...no a konec konců, jak to tak ještě procházím, začínám uvažovat i o Zoom H1 --> příjde mi, že poměr cena/výkon musí být ok..
Zoom H1 mám a jsem s ním za ty peníze spokojený. Zpracování je ale samozřejmě za tu cenu znát. Je to plasťáček. Jako diktafón do kapsy nebo na DSLR je to jak dělané.

Jirin

Příspěvek od Jirin » 10 bře 2013 08:20

snb.jenik píše:... Rozhoduju se mezi Zoom h4n, ROLAND R-26, TASCAM - DR-1 a TASCAM - DR-100 MKII .... Co by ste doporučili a proč nebo máte tip na něco uplně jiného? Cenu tak od 5 max do 10 000 Díky
Nevím jak kvalitní předzesilovače a převodníky má ten Roland R26, ale ty možnosti které má (včetně možnosti použití jako usb A/D převodníku), dotykového ovládání, malé velikosti a možnosti nahrávat až 6 kanálů je docela lákavá.

matucha

Příspěvek od matucha » 10 bře 2013 11:44

Docela potichu vydala nagra novy levny nahravadla. Zajimalo by me jak s vnitrnima mikrakama bude srovnatelna http://www.bhphotovideo.com/c/product/9 ... dheld.html s sony D50 (protoze je to za podobny penize).

nooly

Příspěvek od nooly » 10 bře 2013 12:22

Myslím, že Nagra je jen pro lidi, kteří si jsou ochotni za kvalitu zpracování připlatit. Všechno od Nagry, s čím jsem měl tu čest, bylo předražený. Třeba rekordér (moc fajn rekordér, musím říct), kterej stál půl mega. Ale přitom adekvátní produkt od Sound Devices stojí třeba jen 180 tisíc. Ale to odbíhám, třeba to není tenhle případ :]

snb.jenik mohl by ti stacit ten zoom, ale nevim, jak s tim vrstvenim.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 10 bře 2013 12:47

Máte někdo nějaký názor na Tascam DR-40? Vybírám nahrávadlo kvůli natáčení klipu s vloženou "filmovou" sekvencí bez hudby a jako mikrofon používám krátký shotgun beyerdynamic mce 86 s II, takže to chce XLR. Koukal jsem na H4n vs. DR-40, protože 10+k za roland je pro mě v tuhle chvíli už mimo rozpočet. U tascamu se mi moc líbí hlavně možnost nahrávat stopu z mikrofonu dvakrát s různým gainem (preventivně).. Existuje v téhle kategorii ještě něco? Případně je ten Roland co se kvality zvuku týče o tolik výš, že stojí za to dát za něj 2x tolik?

matucha

Příspěvek od matucha » 10 bře 2013 12:49

Jo rozumim, ale tohle je nagra vyrabena v cine a je za podobnou cenu jako sony d50 a je to aspon podle prvniho pohledu srovnatelny zarizeni. Otazkou je jestli je to zvukove lepsi nebo ne ;). Nerek bych, ze je to predrazeny, dal jsem to sem prave kvuli tomu ze je to potencialne zajimavy pro normalni lidi.

Odpovědět