Repro 2.0 - problém s výkonem

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
Marty86
Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2015 22:45

Repro 2.0 - problém s výkonem

Příspěvek od Marty86 »

Dobrý den,

předem bych chtěl napsat, že co se audia týče jsem úplný začátečník, proto se obracím s pomocí o radu zde na fóru.

Otec, který není žádný audiofil, ale rád si poslechne hudbu "hlasitěji" (převážně metal) mě požádal o výběr repro s rozpočtem do 1500 kč. Starší bedny (tuším ještě od hifi věže Sony) už mu před časem vypověděly službu a poslouchat pouze z TV nestačilo. S tímto nic moc rozpočtem jsem se rozhodl po pár pročtených článcích pořídít tyto Geniusy - http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... p-hf1800a/

Vím, není to žádný zázrak, ale 50 W by mohlo na prohlučnění obývacího pokoje stačit, říkal jsem si. Myšlenka byla ta, že je připojíme k otcovu staršímu DVD rekordéru Philips - http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpin ... CZ&slg=CES

Že by tedy krom poslechu hudby samotné, si mohl pustit i nějaký ten videoklip vypálený na placku. Jenže jak jsem po připojení beden zjistil, přehrávač není schopný tyto Geniusy "nakrmit". Otec se doslova zděsil jak potichu bedny hrály a že i repro v TV hraje hlasitěji. Vzaly jsme je tedy ke mě domů a připojily k PC, kde byl výkon již o něčem jiném, prakticky více než dvojnásobný. Netušil jsem, že pro přehrávač jsou 50 W bedny problém, říkal jsem si přece se k nim připojují systémy domácího kina?

Každopádně bych chtěl požádat o radu jak postupovat dále. Sehnat nějaký starší zesilovač, který již z beden dostane víc? Bohužel rozpočet momentálně nedovolí moc, co jsem koukal v rychlosti třeba na bazoš, tak starší zesilovače se dají sehnat pod 1000 kč, ale jsou to dost staré modely, často bez vstupů, kterým bych ho propojil s DVD rekordérem.

Měl by někdo nějaký tip jak tuto situaci co nejlevněji vyřešit, případně tip na nějaký zesilovač za dobrou cenu s potřebnými vstupy?

Děkuji předem za jakýkoliv příspěvek, v příloze ilustrační foto vstupu, výstupů u DVD rekordéru.

Edit: Když bych pořídil aktivní subwoofer jako např. tento - http://aukro.cz/aktivni-subwoofer-q-son ... 89292.html

Ten již zesilovač obsahuje? Pak by to fungovalo tak, že Geniusy bych píchnul do těch cinch vstupů a ze subwooferu bych vedl jen ty "drátkové" audio kabely (nevím jak se přesně označuji, ale snad mě pochopíte :oops: )?
Přílohy
Philips DVDR 3305 vstupy,výstupy.jpg

biscuit
Příspěvky: 10382
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Repro 2.0 - problém s výkonem

Příspěvek od biscuit »

jsi tady spatne... nicmene s timhle budes spatne asi i na hifi foru (ale je to bliz).

Odpovědět