Sluchadla na mix a externá zvukovka

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
moudzo

Sluchadla na mix a externá zvukovka

Příspěvek od moudzo » 01 srp 2016 14:35

Nazdar páni, mám záujem si kúpiť nejaké slúchadla na mix. Nečakám žiadne zázraky v danej cenovej hladine ale určite lepšie ako obyčajné špunty.
Uvažujem nad: AKG K-240 Studio, Sennheiser HD-280 Pro a Shure SRH440. Ktoré odporúčate ?
Chcel by som kúpiť aj nejakú zvukovú kartu, používam ableton a chcel by som nahrávať gitaru a mám aj otázku pomôže zvuková karta aj pri mixe a výslednom zvuku alebo je to jedno či mixujem na integrovanej v ntb alebo tejto externej ?
Nad externou uvažujem Focusrite Scarlett Solo 2nd Gen.
Ďakujem za všetky rady

Amorph
Moderátor

Re: Sluchadla na mix a externá zvukovka

Příspěvek od Amorph » 01 srp 2016 14:53

Ahoj, misto Sennheiser HD280 bych doporucil HD380. Stoji skoro stejne, ale zvukove jsou o dost dal. Oboje jsem pouzival nekolik let. Shure SRH440 jsem slysel uz pred delsim casem, ale pamatuju si, ze se mi moc nelibily. takovej hodne deravej zvuk. Tyhle oboje jsou uzavreny, AKG jsou otevreny, takze tam si ujasni co chces (otevreny budou rusit okoli nebo pri nahravani na mikrofon, uzavreny maji obvykle trosku uzsi nebo stisnenejsi vykresleni prostoru). Zvukove se to projevi trochu prirozenejsim otevrenejsim zvukem AKG, zvkove jsou take hodne detailni, ale maji o neco min basu. Co se tyce zvukovky, tak pomuze ti v tom smyslu, ze oproti integrovane lip nahrajes co chces, lip uslysis co delas, ma rychlejsi odezvu (nizsi latensi) a celkove prace s ni bude pohodlnejsi.

moudzo

Příspěvek od moudzo » 01 srp 2016 15:10

To práve neviem, ale možno by som tie polo otvorené ten zvuk počujem pravdivejšie či ?

mando

Příspěvek od mando » 01 srp 2016 15:23

zvukovku doporucim urcite Audient ID4, sluchadla AKG K240

moudzo

Příspěvek od moudzo » 01 srp 2016 17:44

Ako sú na tom tie AKG s basami ? čo som kukal jedno video tak týpek tam vravel že nie sú dobré pre hip hop muziku a elektroniku, čo práve v 70% robím

Odpovědět