Sluchátkový zesilovač

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3789
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od MDudas »

V karte ? Najcastejsie sa chyba vyskytuje v tom interface medzi monitorom a klavesnicou (pripadne medzi mysou a klavesnicou) . 8)
Rudys píše:... Možná že je to i chyba že s mix controlem neumím, protože nevyužívám asi potenciál zvukovky.
Rada od Michala je platna, ale na inej skale odbornosti. Je to riesenie na konkretne problemy. Tvoj problem moze byt uplne inde - nastavenia.
Sluchadla sa mi zdaju ako vyrazne najslabsi clanok. Zosik by to vyriesil, ale lepsie sluchadla budes potrebovat aj tak. Superlux su minimalne o 2-3 triedy nizsie, nez ta karta Focusrite.
Ja bych zatial nic nekupoval. Pozri si pozorne tie videa a vyskusaj vsetky nastavenia. Mozno budes namiesto Kc investovat iba cas...

Rudys
Příspěvky: 181
Registrován: 18 říj 2015 22:26

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od Rudys »

Tak karta je nová, takže doufám, že to vyřeší ten zesilovač co tady hodil Michal.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3488
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od pavlii »

Já Rudyse chápu - pokud se zpívá do již nahraných věcí (a ani nemusí být nijak zpracované), tak samozřejmě rozumným nastavením vzájemných poměrů vznikne relativně slabý výstup (hlasitostně - samozřejmě je to hodně individuální a je to i o materiálu). Jako celek se to pak ale obvykle zesílit nedá (ano jsou tu cesty ve formě mixu zvukovky - Michal zmiňoval). Nicméně takovýhle externí sluchátkový zesilovač to řeší - z pozice interpreta - elegantněji v tom smyslu, že si sám nastaví tu celkovou hlasitost jak chce a nemá to žádný vliv na to, co je a děje se v DAW. Rozhodně to je rozumná investice!

P.

msmucr
Příspěvky: 255
Registrován: 03 črc 2014 14:12

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od msmucr »

Ještě jednu poznámku k sluchátkům. Pro celkové zlepšení kvality toho monitoringu jsou samozřejmě lepší sluchátka žádoucí, ale bral bych to spolu se zmíněným zesilovačem jako doplňující se věci. Podle mě je oboje důležité a v zásadě by otázka neměla stát vyloženě tak, jestli je lepší koupit sluchátka nebo zesilovač.
Já osobně bych teď koupil zesilovač a v druhém kole lepší sluchátka.. Problém s nadhozenou představou o ceně je ten, že je to fakt úplné minimum, do kterého se za normálních podmínek vejde tak symetrický stereo kabel s dobrými konektory nebo třeba struny na basu.
Takže jsem ani primárně nedával nějaké tipy na sluchátka v předchozích příspěvcích, protože za 1000Kč se stejně nedá pořídit nic jiného než čínská kopie, která bude nejspíš hrát velice podobně jako ty Superluxy, anebo sluchátka, co jsou na úplně jiné použití.
Popravdě jsem z levných uzavřených sluchátek používal jen Behringer HPS3000, kterým se za jejich cenu nedalo moc vytknout, nahrávat se s nimi dá, ale fakt nejsem přesvědčen, že budou hrát líp než to, co už máš.
Nevylučuji, že nějaká lacinější sluchátka budou vynikat mezi ostatními v rámci kategorie, ale nikdy jsem to moc neřešil.. a podle mě se to nedá udělat bez fyzického ozkoušení a zkoumáním jen přes internet.
Se sluchátky bych osobně počítal tak od 2000, kdy už se dostáváš na normální studiové uzavřené modely od Sennheiseru, AKG, Shure, Sony.. (třeba AKG 241, Sennheiser 215, 380..)
Nicméně samozřejmě zdaleka nejde jen o značku nebo původ.. I tihle výrobci mají levnější modely, které se ale na tohle použití nehodí, třeba proto, že nezahrajou větší akustický tlak bez zkreslení nebo špatně izolují.
Takže bych v obecné rovině pak spíš doporučil ušetřit nějaké peníze, což se podle mě v dlouhodobějším horizontu vyplatí, a zajet si do nějakého krámu, kde mají víc různých sluchátek na porovnání, což je samozřejmě dobré nejen kvůli poslechu, ale i proto, aby si člověk vyzkoušel jak konkrétní model sedí na hlavě atd.

Michal

Rudys
Příspěvky: 181
Registrován: 18 říj 2015 22:26

Re: Sluchátkový zesilovač

Příspěvek od Rudys »

Ok díky za rady. Určitě na sluchátka časem došetřím a koupím nějaké lepší na monitoring. Zatím pořídím ten zesilovač. Ještě zkusím vyzkoušet všechny možnosti jednou pro jistotu, jestli jsem něco nepřehlídl.

Odpovědět