Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Uživatelský avatar
CarazZ
Příspěvky: 6
Registrován: 30 bře 2017 12:41

Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od CarazZ »

Ahoj, venuji se jiz par let nahravani Rapu, Rnb, Reggae a celkove zpevu. Po celou tu dobu jsem frcel na USB mikrofonech ktere mi uz vazne prestavaji dostacovat a tak jsem se rozhodl pro upgrade, ale celkovy. Muj rozpocet je +- 30 000-, Kc a na obrazku je videt planovana sestava. Tak bych chtel zkusenejsi pozadat o zhodnoceni tohoto zeleza a pomoct vybrat nejaky ten mikrofon. Zprvu jsem chtel Neuman TLM 102 .. ale vyuziji i MIDI kontroler tak jsem se rozhodl utahnout rozpocet na mikrofonu a rozhoduji se mezi Rode NT1 set a nebo AKG c214. Ktery je podle vas "lepsi"? Nebranim se ani jine alternative ale max cena je 8-9 000 ,-. Predem dekuji :)

Priloha:
Obrázek
Naposledy upravil(a) CarazZ dne 21 dub 2017 21:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5049
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od Amorph »

A neni pro tebe nahodou ten mikrofon nejdulezitejsi, kdyz hlavne nahravas zpev? Toho Neumanu bych se nevzdaval (s temahle dvema levnejsima si znatelne pohorsis), kdyztak bych ho zkusil z druhe ruky (nebo nejakou alternativu z druhe ruky). Naopak na kontroleru asi muzes par tisic usetrit, kdyz koupis treba nejakou starsi nebo levnejsi radu.

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od Sabiani »

Mne sa tam nezda ta zvukovka M-audio, ktovie ake to ma preampy. Btw. na ten mikrofon nebude treba samostatny externy preamp?

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5049
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od Amorph »

Sabiani: rek bych, ze v tehle cenove to bude celkem to same jako vsechno ostatni v tehle cenove. Externi preamp neni potreba, zvukovka preamp ma.

Uživatelský avatar
Jirka Štolfa
Příspěvky: 814
Registrován: 11 kvě 2013 09:16

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Mě se zase nezdají ty monitory. Vycházeli mi vždycky při porovnání s konkurencí nejhůř (myslím tím reálný poslech X vs. Y).

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od Sabiani »

Ja len ze za cenu tej M-audio sa da uz kupit Audient iD4. Ma sice menej I/O, ale bude mat urcite lepsi preamp a DA bude asi tiez lepsie..

https://www.thomann.de/de/audient_id4.htm

Jirka, tie monitory su urcite lowcost /zadna slava/, ale povedal by som ze tu cenu hraju dostatocne..

Skor si musi Carazz uvedomit co je jeho priorita, pokial je to nahravanie hlasu tak na prvom mieste by som riesil zvukovku a mic.

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5049
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od Amorph »

jo mas recht, Audient na tom bude asi zvukove lip.

Uživatelský avatar
CarazZ
Příspěvky: 6
Registrován: 30 bře 2017 12:41

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od CarazZ »

Dobre vzdam se tedamidi kontroleru a vezmu toho neumana :) Kontroler mohu vzdy dokoupit to jepravda. A co se tycete zvukovky chtel jsem tuto m audio prave z duvodu midi konektoru protoze v tehle cene konkurence midi nema :) Da se to vyresit USB pripojenim no ale chtel jsem to tahat vse pres kartu. Bohuzel vic nez 30 000,- +- 2000 tolerance pretahnout nemohu tak hledam nejvhodnejsi reseni za tyto penize. Druha varianta zvukovky byla Focusrite solo 2 gene ta je tez nic moc a je lepsi sahnou po Audient? A k tem monitorum .. v teto cene jsem nenasel lepe hodnocene monitory navic hledam neco co ma alespon 6" a vleze se to do rozpoctu :)

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od TOM-Thak »

Kdybys mel 12k na bedny, kup Presonus Eris E08, kakaxa na midi.cz prodava funglovky za 12, uz jsem jedny koupil.

Uživatelský avatar
CarazZ
Příspěvky: 6
Registrován: 30 bře 2017 12:41

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od CarazZ »

Tom-Thak diky za tip vypadaji zajimave, urcite o nich popremejslim :)

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od m4x »

Sleduj tady bazar a midi.cz Lze tu narazit na zajímavé koupě hodnotnějšího zařízení za podobný peníz ve vyšší kvalitě.

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od Sabiani »

Apropo Eris, ujo Kakaxa predava za 9100,- tu na midi.cz:

http://www.midi.cz/inzerat/176752/prekv ... us-eris-8/

Stale v zaruke.
Ja myslim ze tu sa oplati pridat tych par korun, urcite budu lepsie nez M-Audio BX8.

Uživatelský avatar
CarazZ
Příspěvky: 6
Registrován: 30 bře 2017 12:41

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od CarazZ »

Dobre vsem moc dekuji za tipy a ty bedynky urcite vezmu :) A co si myslite o zvukovkach teda ta Audient iD4 je tedy nejlepsi volbou?

Uživatelský avatar
Sabiani
Příspěvky: 377
Registrován: 25 dub 2013 15:18

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od Sabiani »

Audient iD4 bude v pohode, zvlast za tu cenu. So zvukovkami M-audio nemam dobre skusenost.

Uživatelský avatar
CarazZ
Příspěvky: 6
Registrován: 30 bře 2017 12:41

Re: Stavba maleho studia a depka ohledne mikrofonu

Příspěvek od CarazZ »

No myslel jsem spis jeste dalsi konkurenci, jako treba Focusrite nebo Steinberg :)

Odpovědět