Studio PC 2014

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
radek_p

Studio PC 2014

Příspěvek od radek_p » 05 kvě 2014 16:58

Použití:
recording a mix (hodne VST, zadne VSTi)

Co mám teď:
Core 2 Duo 3GHz a ten je na hraně s výkonem při mixu

O čem uvažuju:
i7-3770S
ASUS Z77-A
DDR3 2x4GB
chci pouzit integrovanou GPU

Požadavky:
- spolehlivost
- tichý chod
- teprve na třetim místě výkon - stačí cca dvojnásobek toho, co mám teď

Dotazy:
- paměť - jakou frekvenci? Deska podporuje až 2400MHz, ale viz výše, jde mi o stabilitu, ne o maximální výkon
- existuje nějaká rozumná deska, která by měla integrovaný FW řadič?
- co říkáte na variantu procesoru S, která má nižší spotřebu? Není tam nějaký chyták oproti standardní variantě (stabilita, výkon ?)
- obecné komentáře k volbě procesoru a desky

Díky.

delay

Re: Studio PC 2014

Příspěvek od delay » 06 kvě 2014 09:07

Ahoj, já bych hlavně doporučil investovat do SSD disku, samozřejmě na systém, ale třeba i na VSTi banky. Je to pak radost s tím pracovat a rozdíl je opravdu markantní (start systému, DAW, načítání samplů). Jinak, pokud ještě mohu radit, tak SSD min 256 MB ;).
Další často zanedbávaným komponentem je samotná skříň... zde bych také investoval dostatečné prostředky třeba do celohliníkového masivního šasi a tichých ventilátorů, lepší než ušetřit 2 tisíce a mít rozklepanou hlasitou popelnici z 1 mm plechu ;)
Se zbytkem ti bohužel moc neporadím, na to jsou tu jiní odborníci. Za mě chipset Intel - nikdy žádnej problém.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 kvě 2014 09:33

Jo .. Dudovi sme spravili upgrade studia .. Kupil najnsilnejsi iMac , 32GB ram a do neho sme dali 1TB SSD disk .. Vsetky sample a zvukove banky sme dali na ten disk .. Fakt to je lietadlo .. Rozhodne odporucam mat velky SSD disk na zvukove banky ..

radek_p

Příspěvek od radek_p » 06 kvě 2014 11:18

Děkuju za reakce. Jak jsem psal, VSTI nepouzivam a z hlediska hluku ani vykonu zatim neni disk slabym clankem.

Skrin - ano, uvazuju o upgradu, uvitam konkretni tipy (videl jsem casto zminovat Antec P183, Silverstone Temjin). Zatim mam Thermaltake a neni to uplny pruser, takze smysl ma jedine upgrade na neco opravdu ticheho (nerezonujiciho).

Hlavne uvitam nazory na CPU / desku /pamet.

Dekuju.

komasix

Příspěvek od komasix » 11 kvě 2014 13:00

SSD (doporučuju) máhodně velkej vliv na rychlost celýho systému (win7/64)
case (podcenil jsem)
grafika (podcenil jsem) photoshop v pohodě, ale při hraničním vytížení cubase onboard grafika jako první nestíhá.

Odpovědět