Vše důležité pro své studio

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
hawllos
Příspěvky: 9
Registrován: 03 čer 2013 16:22

Vše důležité pro své studio

Příspěvek od hawllos »

Čau :)
Toto téma jsem založil z toho důvodu, že nejsem úplně zkušený, co se týče domácího studia.

ZVUK:
Jakou zvukovou kartu si pořídit do svého počítače? Je lepší interní nebo externí zvuková karta? Mám klávesy a AKAI MPD26, což je poměrně populární MIDI kontroler mezi producenty. Jenže, zvuk je opožděný, po úderu na PAD uslyším zvuk z reproboxů o něco déle a to samé mám u kláves, které jsou napojeny na moje již zmíněné MPD26. Zvukovou kartu mám externí : Creative Labs X-Fi Surround PRO 5.1 .

Dále, je mi jasné že čím víc GB jsou Ramky, tím lépe. Momentálně si budu kupovat novou základovku i procesor a na RAMkách chci minimálně 4GB, ale už teď vím, že koupím 8GB.

Co reproboxy? Aktivní nebo pasivní? Opět narážím na odezvu zvuku od MPD,kláves do repráku. Je lepší mít repráky zapojené přímo do zvukovky, nebo do zesilovače? Nebo je to jedno?

Další MIDI kontrolory

Jaké další by jste doporučili do domácího studia? Co by mi mohlo pomoct s usnadněním produkce muziky?

Moc díky za odpovědí

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22416
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Vše důležité pro své studio

Příspěvek od Pytkin »

- to oneskorenie odstranis ovladacom ASIO4All , resp. ten Creative mozno ma ASIO driver , cize si ho staci nastavit v aplikacii ..
- nezabudni , ze pri 8G potrebujes aj 64bit windows ..
- reproboxy urcite aktivne .. ak mas hlboko do penazenky , tak behringer 2030A ..
- dalsie midi kontrolory nepotrebujes , ak ani nevies na co su ..

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3603
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Vše důležité pro své studio

Příspěvek od pavlii »

Kraviny jsem přesunul SEM. Zde prosím seriózně ;-)

P.

Odpovědět