Výběr mikrofonu (SPĚCHÁ)

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
SGvagon

Výběr mikrofonu (SPĚCHÁ)

Příspěvek od SGvagon » 02 dub 2014 17:28

Dobrý den,

již jsem něco řešil na poradně živě.cz a dostali jsme se k závěru, že bude nejlepší vybrat mikrofon s XLR konektorem a k tomu USB fantomové napájení.

Tak jsem začal vyhledávat levnější varianty a našel jsem tyto komponenty:

Mikrofon: http://www.ebay.com/itm/XLR-6-5mm-CONDE ... 27d4ce4734
USB fantomové napájení: http://www.ebay.com/itm/USB-interface-m ... 51bb3e614c

A moje otázka zní, zda-li tato kombinace bude fungovat, a pokud ano, nabídne dostačující kvalitu bez šumu nebo příliš nízké hlasitosti? Mikrofon bych využíval převážně na mluvené slovo v menší místnosti bez ozvěny.

Předem děkuji, dotaz spěchá, jelikož na ebayi zbývá u těchto produktů pouze několik dnů.

Pytkin
Moderátor

Re: Výběr mikrofonu (SPĚCHÁ)

Příspěvek od Pytkin » 02 dub 2014 18:06

hento je shotgun .. na mluvene slovo je lepsie nejaky velkomembranovy kondenzatorovy mikrofon .. alebo specialny "radiovy" mikrofon .. nepises aku mas zvukovku , elebo do coho nahravas ..

jo a na rady zo servera zive.cz urcite zabudni ..

SGvagon

Příspěvek od SGvagon » 02 dub 2014 18:26

No použil bych ten USB fantom power, ten je také závislý na zvukové kartě? Mám notebook se slabší Conexant zvukovou kartou, tak jsem si dokoupil USB zvukovou kartu Creative Sound blaster PLAY http://www.alza.cz/creative-sound-blast ... 129449.htm .

Jinak proč shotgun, mikrofon bych používal někdy i na větší vzdálenost, a shotguny v tomto vynikají (tento se dá dokonce přepínat mezi 180° režimem a režimem kdy se dá do mikrofonu mluvit ze shora) , jenom mi jde o tu kvalitu když se jedná o noname.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 dub 2014 18:45

rozumnejsie je si kupit nejaku zvukovku externu , ktora uz obsahuje fantomove napajanie .. su ich tony .. namatkou nieco taketo :

http://www.on-board.sk/usb-zvukove-kart ... rack-solo/
Obrázek

ak ches mikrofon pouzivat aj vonku a na vacsiu vzdialenost , potom je shotgun OK .. Co sa tyka kvality , tak henten mikrofon tu asi nikto nebude poznat , takze ti k nemu tazko napise daky nazor .. ale plati ze kvalita je vacsinou umerna cene .. takze necakaj ziadne zazraky .. pouzitelny shotgun stoji 300 eur .. dobry stoji 1500 eur .. takze od mikrofonu za 47$ by som necakal velke zazraky .. ale fungovat samozrejme moze ..

ja by som ale osobne mozno kupil k tomu este aj daky velko membranovy mikrofon "do studia" .. konkretne napriklad tento : http://www.velvetsound.net/cz/golden-ag ... e-fc1-mk2/

SGvagon

Příspěvek od SGvagon » 02 dub 2014 19:59

Ok díky :) To je možná to nejlepší v této cenové relaci. Asi do toho půjdu.

liborp

Příspěvek od liborp » 02 dub 2014 20:06

poradí někdo?

* kdybych měl možnost koupit za 1000 Eu buď U87 nebo U87Ai, který byste doporučili a proč? mělo by jít spíše o univerzální mikrofon (na zpěv přece jen více a častěji)

vitek_cz

Příspěvek od vitek_cz » 02 dub 2014 20:15

U87Ai je novejsi varianta U87. Oba mikrofony budou stare, tzn. zalezi v jakem je stavu. Nechal bych si nafotit z ruznych uhlu, vnitrek, membranu a podle stavu bych se rozhodnul, jestli koupit nebo ne.

Napr. Ja jsem delal v jednom dabingovem studiu, kde meli 3 U87. Uz kdyz jsem tam zacinal meli 15 let. Jednou jsem mel cas, tak jsem porovnal, co z nich leze a jeden byl vyrazne horsi.

Nedavno jsem zvazoval jestli nekoupit u87 z druhe ruky a pak jsem nakonec sel radsi do nove tlm193ky a nelituju toho. Na ebay jsem koupil uz ledacos a i ruzne mikrofony, ale casto jsem pak na nich nasel ruzne mouchy, zavady, ktere nejdou jednodusse resit.

liborp

Příspěvek od liborp » 02 dub 2014 21:19

jj, díky za postřehy.

já si nedávno koupil z Kanady Advanced Audio CM 414 (http://recordinghacks.com/microphones/A ... icrophones) - porovnávají ho s U87, dokonce podle nich je lepší, protože tam dali kapsuli z legendární C12. ale nevím, kdo by to zkusil porovnat nejen subjektivně (frekvenční křivku např. U87 a CM 414).

jinak z Neumannů mám TLM 103, škoda, že tam neudělali nějaký dolnopropustný filtr, bere opravdu všecko.

já jen chtěl kvalitní mikrák - asi U87, U87Ai nebo U89i, případně jsem uvažoval o TLM 67, mají totiž podobné vlastnosti a křivky jako U67, ale nemají lampu a transformátor, čili dva zdroje šumu...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 02 dub 2014 21:49

SGvagon píše:.
ten superlux HO8 mam , .. ma trochu tvrdši temnejší zvuk , výšky take vintage do 18kHz .. zo začiatku som bol trochu rozčarovany ..ale nakoniec som si ho celkom oblubil , lebo dobre zapadne do mixu a netreba vela equalizovat. (na moj home rekording :wink: ) poživam ho proritne na ride činel ..tj. overhead. občas ho použivam do stereo na snimanie akustickej gitary ..basovu stranu ....skušal som ho aj hlasom ,..ale to len tak zo srandy ,.myslim že neni moc nachylny na explozývne hlásky (prudenie vzduchu). .. funguje aj na nižši fantom +15V (ktory mam napr v xenyx302usb) ..
mikrofon ma 19mm membranu , čiže 3/4" asi neni moc extra odpružena , zišiel by sa k nemu odpruženy držiak ,,lebo vela berie ruchov z puzdra
.. na inzeratoch sa vyskytuje vela C1 behringer .. cca 30eur (50novy) ale ten mik nepoznam. niektori si ho pochvaluju

na xenyx mix usb treba vyššiu dívčí .. ale ma dobre ovladače .. funguje s pc bez problemov ..jedine asi problem bude keby si chcel využit VST v realnom čase, lebo defacto sa neda nastaviť pomer direct a monitor .. :roll: to by bolo asi lepšie kupiť nejaku kartu zvukovu usb.. :!: alesis io2 expres alebo niečo podobne.
Naposledy upravil(a) jazzym dne 02 dub 2014 22:08, celkem upraveno 1 x.

liborp

Příspěvek od liborp » 02 dub 2014 21:54

C1 je jen elektret (kapsule je malá)
Naposledy upravil(a) liborp dne 03 dub 2014 07:10, celkem upraveno 1 x.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 02 dub 2014 22:15

do 100eur bude vsetko elektret :roll: ky čert savyzna

matucha

Příspěvek od matucha » 02 dub 2014 23:52

liborp píše:já si nedávno koupil z Kanady Advanced Audio CM 414 (http://recordinghacks.com/microphones/A ... icrophones) - porovnávají ho s U87, dokonce podle nich je lepší, protože tam dali kapsuli z legendární C12.
U87 a C414 (jaka 414? je jich mraky verzi a znej kazda jinak) jsou dost odlisny mikraky, ktery nejde srovnavat ve smyslu lepsi nebo horsi. Jako se vsim jeden z nich muze byt soustavne vic dle tveho gusta na urcitou tvoji aplikaci. V AA CM414 jsou cinsky kapsle (pripadne cinsky peluso kapsle), prosim nezminovat v jedny vete s C12.
C1 Behringer jsem měl, ale to není kapsule, to je elektret - docela maličký, to už snad B1, který je vlastně kopií U87, jen bez tranformátoru
Prosim nepis sem takhle zavadejici informace, mates novacky. Elektret je typ kondenzatorovy kapsle. B1 nema s U87 nic spolecnyho.

liborp

Příspěvek od liborp » 03 dub 2014 08:08

nemám pocit, že někoho matu - píšu jen to, co uvádí výrobce těch mikrofonů, nic více, nic méně, co je pravda je už věc jiná

spíše bys měl napsat všem výrobcům ve světě, že nemají využívat marketingové triky a porovnávat své výrobky s U87 nebo C12 ;-)

pokud jde o klasickou kapsli x elektret: máš pravdu, "elektret je typ kondenzátorový kapsle", ale měl jsi nováčkům dodat, že elektret je zpravidla z materiálu, který rychle stárne, takže se pak mění vlastnosti mikrofonu, zatímco klasická kondenzátorová kapsle musí být polarizována a její vlastnosti mohou být i po 50 letech stále stejné

Odpovědět