Výběr synťáku

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
OmniD

Výběr synťáku

Příspěvek od OmniD » 11 kvě 2009 20:21

Zdravim,

momentálně hledáme vhodný HW synťák pro live hraní, stylově jsme někde v oblasti alternativního rocku, ale když je nálada, skládáme i lehčí pop nebo nekompromisní elektroniku. Výběr je o to těžší, že neni čas se jet někam do Prahy podívat a mašinky si osahat a YouTube apod. mají svoje hranice.

V merku máme Roland SH-201 a ostatní v podobné cenové relaci (kolem 15k), takže mašiny od Korgu apod., přinejhorším bysme se zmohli i na Virus TI Snow (masterkeyboard máme). 30 tisíc je ale opravdu už ultimátní strop, nejradši bychom se vešli do 20k.

Požadavky? Moc jich není, náš klávesista neni žádný mág, synťáky má spíš jako hobby a víceméně všechno má jako VSTi v Abletonu. Na živáky by to ale chtělo nějaký to železo. O tom Rolandu jsme toho četli dost, povětšinou pozitivního... občas něco dost negativního. V zásadě chceme něco, u čeho nebudeme muset nonstop čumět do manuálu (tzn. v rámci možností jednoduchý a přehledný, ale neni to podmínka), něco co nebude nějak kriticky omezený (zvukově, možnostma..., tohle podmínka je), bude to schopný produkovat (nejen) tvrdší a moderní zvuk a nezlomí nám to rozpočet.

S věcma z druhý ruky máme dost drsný zkušenosti, takže bychom se bazarům chtěli vyhnout a koupit něco novýho.

Víme, že tu zrovna moc fanoušku SH-201 neni ;) ale buďte prosím shovívaví, vžijte se do naší situace a pokud možno navrhněte alternativy, popř. napište nějaký zkušenosti apod.

Díky

EXCOM

Re: Výběr synťáku

Příspěvek od EXCOM » 11 kvě 2009 20:28

tu som nieco k tomu napisal po roku uzivania
./ruzne/roland-sh-201-t4000-135.html#p193610

ale za 15.000 zozenies uz Yamahu EX5 a ta zahrna toho hodne vela.. a je to hlavne synth pre stage ako stvoreny, je to neznicitelny tank :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 kvě 2009 10:46

asi by si mal napisat o ake druhy zvukov ti ide .. ak ide o syntakove zvuky , rak SH201 urcite neni zly vyber .. Alebo tu zrovna predaa Bodya Novu ..

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 12 kvě 2009 10:53

Já bych se bazaru až tak nebránil. Zrovna nedávno jsem si koupil zpět Kurzweil K2000, za který jsem kdysi za nový dal 87 tisíc, nyní 12. Na vašem místě bych to zvážil :wink:

OmniD

Příspěvek od OmniD » 12 kvě 2009 12:56

Pytkin píše:asi by si mal napisat o ake druhy zvukov ti ide .. ak ide o syntakove zvuky , rak SH201 urcite neni zly vyber .. Alebo tu zrovna predaa Bodya Novu ..
Druhy zvuků... těžko říct, respektive nevim jaká jsou ta správná slova :lol: ... umět by to rozhodně mělo něco "dirty", trochu ostřejší, kousavý... něco na způsob starších Nine Inch Nails, ale nerad bych se zrovna na to omezil... Naše muzika se NIN prakticky vůbec nepodobá, ale něco takového bychom tam chtěli vpravit. Nejde víceméně o žádnej hon za čistým analogovým zvukem nebo něco podobného.

Opravdu nevím jak to popsat, každopádně čim univerzálnější stroj, tím lépe. Extrémy si prinejhorším uděláme jako samply nějakým VSTi.

Jinak co např. Korgy?

Obecně nejde až tak o to, co ten který stroj zvládne v klidu ve studiu, ale hlavně o jeho možnosti při živých koncertech. Např. přepínání zvuků, nastavení rozdělení klaviatury atd. by nemělo být prací na x minut, co nejvíce nastavení by mělo být přístupných přes knoby... pomalu začínám mít pocit, že za nějakých 15 tisíc toho chceme moc :lol:

Ten SH-201 se nám líbí právě proto, že má všechno přístupné přímo přes knoby a táhla, žádné čachry s displejem a tak.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 12 kvě 2009 13:10

no potom dalsi syntacik, skor rompler je Yamaha CS6X, to je tiez moc fajn na zivaky, ma to vela parametrov vonku..
Obrázek

no a potom by stal za zvazenie Korg R3, ten je tiez moc fajn
Obrázek

oba sa pohybuju okolo 15 tisic, mozno aj menej

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 12 kvě 2009 19:50

OmniD píše:
Pytkin píše:asi by si mal napisat o ake druhy zvukov ti ide .. ak ide o syntakove zvuky , rak SH201 urcite neni zly vyber .. Alebo tu zrovna predaa Bodya Novu ..
Druhy zvuků... těžko říct, respektive nevim jaká jsou ta správná slova :lol: ... umět by to rozhodně mělo něco "dirty", trochu ostřejší, kousavý... něco na způsob starších Nine Inch Nails, ale nerad bych se zrovna na to omezil... Naše muzika se NIN prakticky vůbec nepodobá, ale něco takového bychom tam chtěli vpravit. Nejde víceméně o žádnej hon za čistým analogovým zvukem nebo něco podobného.

Opravdu nevím jak to popsat, každopádně čim univerzálnější stroj, tím lépe. Extrémy si prinejhorším uděláme jako samply nějakým VSTi.

Jinak co např. Korgy?

Obecně nejde až tak o to, co ten který stroj zvládne v klidu ve studiu, ale hlavně o jeho možnosti při živých koncertech. Např. přepínání zvuků, nastavení rozdělení klaviatury atd. by nemělo být prací na x minut, co nejvíce nastavení by mělo být přístupných přes knoby... pomalu začínám mít pocit, že za nějakých 15 tisíc toho chceme moc :lol:

Ten SH-201 se nám líbí právě proto, že má všechno přístupné přímo přes knoby a táhla, žádné čachry s displejem a tak.
Mno na sh-201 jsem byl hooked uz od zacatku, ma to svoje caro, hral jsem si sni X minut a kroutil ladil, tehle stroj je proste idealni na hrani, jde to uplne samo ma moje oblibene spektra a vsechno se da tak krasne ovladat plus celkem uchazejici arpregiator. Byt o polovinu levnejsi beru ji hned :)

Jo ma to ale jeden dva kontra pokud si pamatuju nastavovani rychlosti BPM bylo tlacitky (muzu se mylit uz je to nejaka doba) a ty ovladaci knoby na sh-201 pusobily tak lacine jakoby cheap shit made in china, no nic co by melo vydrzet 5-10 let intenzivniho pouzivani.

Taky reverb z sh-201 bych nebral moc vazne ale jako spis tak jak ho pouzivali DNB producenti - s distortionem na efekt.
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

OmniD

Příspěvek od OmniD » 13 kvě 2009 09:33

Na ten Korg R3 jsme se podívali, celkem zajímavá mašinka. V tom demu na YouTube s tím dělal (pro nás) celkem působivý kusy. Trochu nevýhodou bude asi ten omezenej počet knobů s tim stránkováním funkcí. Upřímně nevím, jak velkej je to problém, pokud s tim bude chtít "plynule"začít vyvádět psí kusy na koncertě.

37 kláves je taky míň jak 49, ta oktáva navíc by se mohla hodit.

Co mě ale zaujalo a jako laik tomu moc nerozumím je multitimbrálnost (snad jsem to napsal dobře :lol: ).
SH-201 je unitimbrální
R3 je multitimbrální (2)
Mohl by mi to někdo takovým "hospodským" způsobem popsat/vysvětlit? :oops:

Jinak se zdá, že R3 má znatelně víc možností (i když náš klávesista je zamilovanej do SuperSaw, což mu ovlivňuje správnej úsudek :wink: ) a bude "omezenej" o něco míň než SH-201, otázkou je, jestli to SH-201 nepřeváží tou záplavou knobů.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 13 kvě 2009 10:02

Ono je také dobré se zamyslet nad tím, jestli bude mít klávesák dost prostoru na to, aby knobama mohl kroutit. Pokud bude hrát oběma rukama, tak toho moc nezvládne. Záleží na složitosti partu. Osobně se snažím tyto věci přehazovat na modulační kolečko nebo aftertouch, to jsou ovladače, které jsou vícemémě okamžitě po ruce a člověk nemusí nikde šmátrat.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 kvě 2009 11:29

OmniD : multitimbralnost znamena, ze nastroj vie hrat naraz viac roznych zvukov ..

delay

Příspěvek od delay » 13 kvě 2009 11:55

Pytkin píše:OmniD : multitimbralnost znamena, ze nastroj vie hrat naraz viac roznych zvukov ..
Jen doplním... myšleno z různých bank, presetů atd...

OmniD

Příspěvek od OmniD » 13 kvě 2009 13:42

Takže jak je to vlastně se splitem na SH-201 (obecně to asi bude u unitimbrálních stejný)? Protože podle toho jak já to chápu, tak by to mělo fungovat tak, že na levej a pravej části klaviatury by měly hrát různý patche, čili by měl být technicky schopnej taky hrát dva zvuky zároveň. Nebo je to nějak omezený (stejný průběhy apod.)?

Jsem v práci, takže to s klávesákem nemůžu konzultovat. Omlouvám se za svoji lamovitost v tomhle odvětví :oops:

demsky

Příspěvek od demsky » 13 kvě 2009 14:02

a co klavesak ma 90 rokov a nema doma internet? ved nech sa prihlasi
na forum :) toto forum nie je iba pre profesionalov...
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

delay

Příspěvek od delay » 13 kvě 2009 14:26

OmniD píše:Takže jak je to vlastně se splitem na SH-201 (obecně to asi bude u unitimbrálních stejný)? Protože podle toho jak já to chápu, tak by to mělo fungovat tak, že na levej a pravej části klaviatury by měly hrát různý patche, čili by měl být technicky schopnej taky hrát dva zvuky zároveň. Nebo je to nějak omezený (stejný průběhy apod.)?

Jsem v práci, takže to s klávesákem nemůžu konzultovat. Omlouvám se za svoji lamovitost v tomhle odvětví :oops:
SH-201 nemám ani neznám. Jen soudě podle MicroX to tak bude. Běžně v multimode mám nejniz basy, pak třeba lead. Je to samozřejmě dobrý, pokud máš aspoň 4-oktávou klaviaturu...

OmniD

Příspěvek od OmniD » 15 kvě 2009 10:39

Tak nakonec to bude nejspíš všechno jinak. Poslední dva dny jsme strávili "studiem" trochu dražších synťáků (tzn. do 30k) a do oka nám padl Clavia Nord Lead 2X (popř. rack), který se nám líbí jak zvukem, tak layoutem a v neposlední řadě zpracováním. Moc negativního jsme toho o něm nenašli, hlavním nedostatkem bude asi absence efektů, což nám nevadí, a těžkopádnější výběr zvuků.

Posvětíte nám tenhle výběr? ;)

Odpovědět