Výběr vhodné repro sestavy

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
filio

Výběr vhodné repro sestavy

Příspěvek od filio » 28 dub 2015 17:21

Dobrý den, potřeboval bych poradit, sháním kompletní PA systém který se bude používat na diskotéky, do menšího klubu s kapacitou max. 100 lidí a i to je možná moc a má být instalován na stálo. Paní majitelka je trochu šetřivá a dá k dispozici pouze 10 000,-, když jí budu hodně přemlouvat dá 12 000,. Upřednostnili bychom aktivní reproboxy, vzhledem k tomu, že na tom nemůže nikdo nic podělat :D S výkonem bych nebláznil a maximální strop je 500W a jeden malý subbass, prostor je opravdu malý a nechci utrhat lidem hlavy, na druhou stranu by to mělo trošku hrát, ale opravdu rozumně. Reproboxy budou určitě zavěšeny na stropě a subbass samozřejmě na zemi, nevím jestli tahle informace něčemu pomůže, ale jistota je jistota :D Bylo mi řečeno, že aparát může být i z bazaru, ale prostě nevím jak ho vybrat aby měl čistý a jasný zvuk, jestli to je vůbec s takovou částkou možné . :) Děkuji za každou radu a návrh .

jackies

Re: Výběr vhodné repro sestavy

Příspěvek od jackies » 28 dub 2015 19:18

Neporadím, ale držím ti palce.
V tom dotazu vidím rozpor, který asi jen tak nevyřešíš. Ten za 10.000.-

Nejde k tomu
- 100 lidí
- aktivní
- čistý a jasný zvuk
- subwofer

Pak je ještě v diskuzi jakás takás výdrž ve funkčnosti alespoň na nějaký týden a ne na jednu akci.

Možná se sebezapřením něco od Behringeru 2x B212D
muzikant

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 dub 2015 19:35

deset za jednu bednu vidim jako rozumny minimum, nikoliv za par. s vykonem bych naopak nesetril, provozovat bednu na hrane muze znamenat, ze ti ji jednoho dne nekdo nakrasno odkragluje a ty se nej, na chudaka, nebudes moct vlastne ani zlobit. dulezity je si uvedomit, ze vykon a hlasitost nejsou v linearnim vztahu...

marylin

Příspěvek od marylin » 28 dub 2015 20:09

Finanční prostředky, které máš k dispozici, jsou na daný účel opravdu málo... Paní majitelka je šprýmařka.

Mrkni na Uliho B912Neo... Na thomanu je mají v akci za 6000,- Skoro všude v našich hudebninách stojí více jak dvakrát tolik...
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

filio

Příspěvek od filio » 28 dub 2015 20:48

Děkuji za odpovědi :) Vím že rozpočet 10 000,- je hrozně málo, kdyby byl rozumný tak se dá aparát sehnat bez problému a vybral bych ho bez otázek. Ale při takovém rozpočtu jsem si nevěděl rady a zkusil se zeptat, jestli někdo neřešil podobný problém :) Když se mě ptala kolik stojí takový aparát a má odpověď zněla "aparát co už docela hraje pod 30 000,- nejde" tak na mě koukala jak na blázna, o to víc když jsem řekl za kolik jsem kupoval jednu bednu od SPL Acoustics :D Ale i tak díky ;)

klingáč

Příspěvek od klingáč » 06 kvě 2015 14:42

marylin píše:Finanční prostředky, které máš k dispozici, jsou na daný účel opravdu málo... Paní majitelka je šprýmařka.

Mrkni na Uliho B912Neo... Na thomanu je mají v akci za 6000,- Skoro všude v našich hudebninách stojí více jak dvakrát tolik...
Pozeral som to, fakt úspora 60%... ale bude to hrať?

marylin

Příspěvek od marylin » 06 kvě 2015 15:08

Jednu mám a druhá je po 10ti denním zkoušení té první na cestě... Jsem spokojený s přednesem i výkonem. Pro mé účely (ozvučení zpěvu v hlasité metalové kapele) je naprosto dostačující... V neděli s těmato bednama zvučím děckám minidivadlo, tak budu mít zase více postřehů... Ale raději si tu bednu někde poslechni. Co člověk, to jiná chuť. Rozhodně si myslím, že se jedná o jednu z těch povedenějších věcí od Uliho... Zapřísáhlí Uliho odpůrci by třeba tvrdili opak :)

klingáč

Příspěvek od klingáč » 06 kvě 2015 20:24

marylin:
Dík za postrehy. Zaujala ma tá cena... by som to zobral do skúšobne ku klávesom. To by šlo, nie?

marylin

Příspěvek od marylin » 11 kvě 2015 08:47

Klingáč: Ke klávesám by to podle mě mohlo bohatě stačit...

Jinak pár postřehů, ze včerejšího zvučení s dvojicí Neo912:

1) Při "bežné" hlasitosti jsou repra krásně srozumitelná, když se zvukový zdroj lehce pošteluje na EQ, tak z toho leze docela příjemný zvuk... Při vyšší hlasitosti ty repra jdou do mírného zkreslení a srozumitelnost jde tak trochu stranou... Člověk nemůže od Uliho čekat zázraky, že... Ale s tímto se potýkají i reprobedny z vyšší cenové kategorie...

2) Ty bedny zahrají obstojně i bas. Disco na zumbu absolutně v pohodě...

3) Zadní konektory na přívodní elektrokabel jsou peklo. Kabel v nich nedrží a má tendence vypadnout. Jakoby tam ani nepasoval. Když bedna hraje ve vyšších hlasitostech, tak se samozřejmě může rozvibrovat a kabel má tendence vypadnout... Vymýšlel to asi nějaký blázen... Nicméně toto není jen problém Uliho výrobků...

4) Zvučil jsem vystoupení ZUŠky - duo klavír a saxofon. Naprosto OK, učitelé si zvuk pochvalovali... To samé dětské divadlo, sem tam nějaký průvodní komentář...

5) Výkon (celková hlasitost) mě velmi mile překvapil... Zvučil jsem sál kulturáku o velikosti cca 15x8 m a rozhodně jsem je netavil na max.... Samozřejmě se subbasy by to bylo o něčem jiném, ale i jen vršky na toto (=nazvučení dětského divadla, občasné puštění muziky k tanci, klavír+ságo) bohatě stačily...

6) Závěr: Za tu cenu jsem nadmíru spokojen... Své využití najdou nejen ve zkušebně na zpěv (což byl můj původní plán).

M.

klingáč

Příspěvek od klingáč » 12 kvě 2015 13:20

Marylin:

Vďaka za obsiahle postrehy. Tak sme aj napriek "všetkému" objednali.. Uvidíme. :mrgreen:

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 13 kvě 2015 20:45

Jakožto dlouholetý spokojený uživatel RCF bych doporučil jako minimální setup 2x RCF710 A , ta bedna hraje sakra nahlas. A srozumitelně i když jede v maximu. A na 10" jede i hodně nízko. A časem to podpořit RCF SUB705.

Např. RCF 310A když jede už na krev tak se zvuk slije v jednu zvukovou kouli :-)
Měl jsem 310,410 a teď 710A Ty 710tky jsou opravdu nezkutečné za daný peníz !!

Na tu Uliho bednu u Thommana jsem se díval před týdnem a doporučil jsem ji kamarádovi na takové to "domácí" hraní, narozeniny atd... před tím jsi ode mne párkrát půjčoval 710A tak doufám že mi ten ULIzázrak nepříde omlátit o hlavu.U Uliho je vždy ošemetná spolehlivost a rychlý servis. Nechtěl bych být u toho když 100 přiopilým lidem na diskotéce musím oznámit že končíme protože shořela bedna :-)

klingáč

Příspěvek od klingáč » 22 kvě 2015 14:16

klingáč píše:
marylin píše:Finanční prostředky, které máš k dispozici, jsou na daný účel opravdu málo... Paní majitelka je šprýmařka.

Pozeral som to, fakt úspora 60%... ale bude to hrať?
Tak to prišlo - odskúšali sme a zatiaľ to nejak hrá - zdá sa že lepšie ako stávajúce Lewitz (síce to 4xvyhodilo poistky ale tam je všetko napichané v starej pivnici na jednu fázu, tak sa nečudujem) Zdá sa, že na miestne potreby do skúšobne postačuje. Otázka je, ako dlho vydrží.
Každopádne vďaka za tip.. :wink:

klingáč

Příspěvek od klingáč » 26 srp 2015 14:56

Takže B912NEO po niekoľko(3)mesačnom skúšaní stále hrá, vyzerá že nechrčí.. Dúfam že vydrží..
Chceme objednať zase čosi podobné.. Neviete o nejakej akcii, alebo doporučiť niečo podobné v príbuznej cenovej relácii?
Čo by sa teraz oplatilo? Vďaka.

klingáč

Příspěvek od klingáč » 05 srp 2017 12:48

K predchádzajúcemu príspevku: B912NEO už samozrejme dlhšie nehrá. :-)
Zostávame pri RCF 310-A, tie hrajú furt.

Odpovědět