Zvukovka k ntb do zkušebny (ASIO, 2x mic) a další otázky

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
Uživatelský avatar
SadLuck
Příspěvky: 726
Registrován: 18 kvě 2007 23:33

Zvukovka k ntb do zkušebny (ASIO, 2x mic) a další otázky

Příspěvek od SadLuck »

Vybírám usb zvukovku k notebooku do zkušebny a případně i na nějaký malý koncert. Původní plán byl využít mou RME RPM s cardbusem, jenže tenhle slot už jaksi moderní notebooky nevedou, redukce na expresscard stojí 3000, redukcím nevěřím a k tomu notebooku bude potřeba externí zvukovka i pro jiné účely (nemůžu vždycky utrhnout od stolního pc tu svoji).

Potřebujem:

ASIO (logicky na co nejnižší latence)
2x mic in (dynamiky, tzn. phantom netřeba)

v ceně max. do 4000 ... třeba tohle Tascam US-122L by vůbec nebylo špatné, ale má to dostatečně nízkolatenční ASIO? Nebo M-audio MobilePre ... totiž mam tu Edirol PCR-1 a na tom nízké latence prostě nastavit nejdou - chroustá, praská a tak vůbec... a to už kolem 5ms a takřka nulovém vytížení (přitom to má vlastní ASIO,žádné Asio4all)
...


do notebooku bude přes usb zapojeno krom zvukovky ještě
Korg Padkontrol
a nejspíš
M-Audio Keystation 88es
S tím souvisí otázka, jestli to takhle vlastně celé může (např. pod abletonem) pracovat. Tzn. padkontrol ovládá nějaký soft sampler, keystation nějaký vst synth a ze zvukovky jde každý mikrofonní vstup do své vlastní softwarové efektace (kompresor, eq, reverb)... to vše nejspíš na tomhle Hewlett-Packard 550

Doma (RME RPM) jedu stabilně na buffer 32 (0,7ms) a na vyšší přepínám jen u velmi komplexních projektů. Je reálné ten náš setup nějak live-použitelně zprovoznit?

Uživatelský avatar
mando
Příspěvky: 375
Registrován: 13 srp 2008 09:29

Příspěvek od mando »

v tejto cene jednoznacne pozri Emu 0404, osobne skusenost nemam ale hrat bude urcite lepsie ako spomenute...

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

echo indigo IO express a ktomu nejaky 2 kanal preamp (mozno bude stacit aj audio buddy). rozpocet si presvihol, ale dostanes sa na 5ms urcite, s cim by som pri usb radsej nepocital.

Odpovědět