_tomy .45 - Far Away [ft. Dwayzo]

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
tomy45

_tomy .45 - Far Away [ft. Dwayzo]

Příspěvek od tomy45 » 13 kvě 2014 20:59

Cauko,

pokusil som sa ist opat nejak inak, takto :
komentar free :wink:

bassline

Re: _tomy .45 - Far Away [ft. Dwayzo]

Příspěvek od bassline » 13 kvě 2014 21:19

Ufff, dojem pokazenej platne, sorry

dendy

Příspěvek od dendy » 13 kvě 2014 22:30

velmi zaujimavy track, dobra atmosfera, zvuky ok.. niecim mi to pripomina massive attack.. ale co mi vadi su 2 veci - jednak hihaty - hrozne lacno a jedoducho na mna posobia - zvukovo aj aranzovo (co ma u teba dost prekvapuje) a potom uplny pruser mi pride ten snare, ten je imho celkom zly.. vobec sa mi tam nehodi, uplne ako past na oko tam trci, navyse ten zvuk znie tak lofi ale v tom zlom zmysle slova (lofi moze by aj dobre ale toto nieje ten pripad) ... nieco s vacsim sumom a podstatne dlhsim attackom by sa mi tam ziadalo...

pokaze na platna to rozhodne ale nieje, ani nahodou :-))))

rastis

Příspěvek od rastis » 13 kvě 2014 22:36

paci sa mi to ako to je. je to sice ozaj Massive Attack, ale nevadilo by mi to mat pustene kludne aj dlhsie, ako to bolo :)

bassline

Příspěvek od bassline » 13 kvě 2014 23:25

No jo, od Tomyho som pocul uz zvukovo fakt nabuchane tracky, toto je dost slabota. Azda ako keby si to ani nerobil ty :) Nechapem tomu, lebo znalosti ktore clovek nadobudne sa nestracaju nie ? A tento track znie zvukoho tak vykuchane...

lavender

Příspěvek od lavender » 14 kvě 2014 06:31

Haj,
z mojho pohladu je to fajn skladba. co mi tam zaprelo o usi boli tie dve huslove sola. velmi pekne by znelo ak by tu linku zaspieval vysoky hlas zensky (sopran?). a piano ku koncu zneje troska rozochvene, tam by sa hodil zivy klavir.
ale to su moje predstavy, mas svoje a tych da drz:)
u mna dobre.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 14 kvě 2014 07:03

Tazko filozofovat :-] neviem ako sa dostatocne vyjadrit k reakciam tak, aby to neznelo ako nejake ospravedlnenie alebo vysvetlenie preco je tam toto tak a hento tak. Vseobecne u mna plati pravidlo, ze kym som sam neni s niecim spokojny, von to nepustim. Predtym, kym som toto dal vonku, som to pocuval viackrat, s odstupom atd., doslo mi to k zaveru, ze je to OK :-]

delay

Příspěvek od delay » 14 kvě 2014 09:20

Já myslím, že to je dost OK. Výběr drumkitu tak nějak podporuje temnější statičtější atmosféru, pokud se na tuto složku cíleně nesoustředí ucho (mělo by jít po hlase), tak s tím asi není problém, v případě že začnu poslouchat jen bicí, tak jsou funny...
Pro mě je to vítaná změna v tomyho tvorbě, jen jsem ve skladbě nezaznamenal žádnou větší gradaci, finále, pointu, najednou to skončilo a já měl pocit, že by nemělo... takový jsou pocity z prvního poslechu.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 14 kvě 2014 09:32

Chcel som akysi bublajuci zvuk basy, syntu z coho som bol vecne kakaovy u Autumnistovych skladieb. Pri TR606 (mimochodom ho zboznujem) sa moc toho v ramci mojich schopnosti neda, aby to potom nebol hiphop :-) Nejake layerovanie u 606 mi prislo take... stracalo by to na autenticite samotnej 606. Cize cisto vyber a aranz podla mojho estetickeho vkusu. Cize jednoduchy beat + bubla basa = staticka atmo, ako Delay poznamenal. Nepredpokladal som az tak ze sa bude sustredit na to :-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 kvě 2014 10:08

super, to mi sedlo.

dendy

Příspěvek od dendy » 14 kvě 2014 10:18

tomy: jo v tom kontexte ako pises mi tie jednoduchsie hihaty davaju zmysel.. ale ten snare proste neviem prekusnut, fakt mi znie ako ked z nejakeho zleho 8bit packu pouzivaneho pred 20 rokmi v trackeri na amige :))) no ale ak to bol umelecky zamer ok ok ..

ako som uz pisal, zvysok skladby este raz definitivne (ako vidis aj z commentov inych heh) nieje taky pruser ako pise bassline :))) atmosku to rozhodne ma, o tom neni pochyb ..

tak ma napada, nemas ty uz dost materialu na dalsi album ? :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 14 kvě 2014 10:30

Material by aj bol, ale jaksi plodnost na minime. ;-) Stratil som akusi tu svoju istotu, prplem sa x krat s niecim co nakoniec aj tak nepouzijem. btw, tato skladba 3 mesiace sa rodila...

Dakujem za komentare

bassline

Příspěvek od bassline » 14 kvě 2014 10:49

bassline píše: A tento track znie zvukoho tak vykuchane...
Asi som sa zle vyjadril. Nemyslel som vykuchane, ale ze to nema take gule ako som pocul v starsich trackoch od teba. Ja mam tu vlastnost ze ak od nejakeho autora som par trackov uz pocul, tak potom vsetko nove porovnavam s jeho minulymi trackami ktore mi pripadali vydarene :) Dendy by ti mohol o tom porozpravat :mrgreen: Ale aj jednemu mojmu oblubenemu nemeckemu interpretovi som napisal rovnake sklamanie, jeho starsie veci su nadupane a novsi track znel uplne inac, ale bohuzial horsie nema to take gule (co sa zvuku tyka)

EDIT: Nooo tak myslim ze pocujem dobre :P
Diametralne odlisne je toto po zvukovej stranke nez tvoj novy track - :D - Toto ti fakt sedi a je skoda ze nepokracujes tymto smerom.

Ale mozno porovnavam hrusky s jablkami a jedna sa o ine styly, kde ma byt aj iny zvuk tak v tom pripade povazuj moj komentar za bezpredmetny :)
Naposledy upravil(a) bassline dne 14 kvě 2014 10:56, celkem upraveno 2 x.

delay

Příspěvek od delay » 14 kvě 2014 10:53

To chce odstup, ani nevíš, kolik jsem prožil depresí, že nic nevytvořím, teďka, když si otvírám ty starý projekty, tak mi to přijde super a ty 3 měsíce je pro mě určitě minimum... Navíc, ono to pořád nejde chrlit ze sebe jednu skladbu za druhou. však to většina z nás dobře zná....

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 kvě 2014 11:09

bassline: covece ale dyt ty tracky jsou stylove jinde, proc by mely mit stejny zvuk? Podle me agresivita zvuku u toho strasiho tracku, co jsi ted postoval by k tomuhle novemu tracku nesedela. Radsi poslouchej hudbu a na zvuk se vykasli.

Odpovědět