Amorph - Filmova scena

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Amorph
Moderátor

Amorph - Filmova scena

Příspěvek od Amorph » 02 črc 2009 23:47

Delam ted podmaz k jednomu hernimu videu, tak jsem si zkusil strihnout takovou epickou klasiku. Co na to rikate (jako na samostatnou hudbu)? Nemel jsem na to moc cas, takze jsem moc neresil artikulace nastroju, no snad to nezni moc umele i kdyz si uvedomuju, ze je to trochu plochy...

Wohma

Re: Amorph - Filmova scena

Příspěvek od Wohma » 03 črc 2009 00:11

Zkusil bych pouzit nejaky prirozeneji znejici nastroje... A nekde mi prislo, ze tam jsou lehky disharmonie, ktery mi zrovna do neceho podobnyho nesedi ;) Jinak pekne, teda pokud to mam brat jako podkresovou hudbu k nejakemu traileru nebo co to ma byt.

tony9

Příspěvek od tony9 » 03 črc 2009 00:27

Tak tváří se ten kousek velmi monumentálně, či jak bych to řekl.

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 03 črc 2009 08:23

Nic proti, je to fajn, ale ten tlukot srdce... :D :D :D :D :D

delay

Příspěvek od delay » 03 črc 2009 09:42

Tak tohle je přece tvoje parketa, sedí ti a celkem ti to jde (s přihlédnutím k podobně zaměřené tvorbě, kterou jsme měl možnost od tebe slyšet). Pár chybiček jsem vnímal (tónově), ale nic závažného...

dendy

Příspěvek od dendy » 03 črc 2009 09:59

proste pre mna si jednoznacne najoblubenejsi autor z electrozone, nemam k tomu viac co dodat :) *thumbs up* :-)

vasek

Příspěvek od vasek » 03 črc 2009 10:03

Jako podkres k traileru je to v pohodě, ale na samostatný poslouchání to není.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 črc 2009 10:03

par zvlasnych postupov , a par disharmonickych tonov mi tam vadi .. a samozrejme tie slaky .. Ale ma to taky herny feeling .. mozno prave tie disharmonie to robia .. hans zimmer by to tak neurobil :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 črc 2009 10:40

dik! Dendy, asi ze zacnu stydet:)) Ty disharmonie - hm, ze bych byl uz tak ovlivnenej úlem? :-) Me to rusivy neprislo, ale je fakt, ze tam nektery rozklady hrajou pres vic nastroju a oktav najednou a asi se to kapku bije. Hral jsem ten zaklad v kuse na klavesy a pak to jen roztransponoval na jednotlivy smyccovy sekce. Jo jasne, je to trailerova hudba. Na samostatny pravo k zivotu bych to musel asi jeste hodne promakat. Mistama zvlastni rytmicky postupy jsou dany strihama ve videu.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 03 črc 2009 10:44

Amorph : prvy nastrel je prvy nastrel.. ja by som to cele zmazal a zacal odznova.. urobis to lepsie, ako tento nastrel...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 črc 2009 10:58

Excom: no tak timhle stylem bych toho myslim moc neudelal, protoze bych zacinal porad znova:) Asi mame oba k tvorbe trochu jinej pristup... Ja to beru tak, ze s kazdym napadem, znelkou, skladbou, mixem zacinam vlastne znova. I kdyz pouzivam co nejvic zkusenosti z minula, tak je to vetsinou moznost zkouset neco noveho. Pokud ne, tak je to pak prece nudna rutina... A ten prvni hudebni napad se snazim udelat co nejlip to jde pomoci mnoha iteraci, kdy na tom zakladu postupne ruzne casti upravuju a vyladuju. Tim se vetsinou doberu k rozumnymu vysledku a zaroven se naucim, jak lip postupovat priste. Jako jo, stane se mi, ze napoprvy nahodim uplnou sracku a zahodim to, ale tady nejak nemam ten pocit.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 03 črc 2009 11:08

Amorph : to zmazat som myslel, zmazat to co si sem dal( samozrjejme nie thread:)).. ale napad ostava, ono vacsinou je to tak, ze ak ten napad co mas, co si sem aj teraz nahodil nastrel, spravis druhy krat, tak bude lepsi a napreduje...

je to nieco ako robit omietku na krivu stenu, omietka moze byt super dobra ale stale bude na krivej stene, tak radsej tu stenu( zhodit a postavit na novo a rovnu ) a omietka bude bezproblemova.. takto by si musel sa snazit velmi vela aby si omietkou dorovnal nerovnosti steny.. a mozno tomu vysledku stale bude nieco chybat...

totiz, preco som reagoval.. v nazve mas filmova scena, ja v tej hudbe nepocujem nic filmove.. mozno ako zasterka su efekty boja ktore zjavne koresponduju s videom.. ale filmove tam nic nepocujem,... ako pisal aj pytkin, tie stringy zneju ako z nejakeho PSR, ale to chapem ze pri nastrele su pouzite ako sketch.. cize tomu chapem, ale su velmi kontinualne, nekonkretne...
ja osobne tam neregistrujem nic filmove...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 črc 2009 11:18

amorph : keby si sa s tym trosku pohral v kompozicii .. a potom sa pohrat trosku so zvukom , aby to znelo realnejsie , tak to bude OK .. zacinat odznovu mi pride zbytocne ..

Cyril

Příspěvek od Cyril » 04 črc 2009 10:17

Me se to zda dobry, i ty smycce... a filmovy dost, mozna lehce to mistama necim pripomina Dead Can Dance, coz je dobre :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

listonos

Příspěvek od listonos » 04 črc 2009 20:58

No neviem, snad jedine pozitivne co sa da o tom napisat je, ze zvuk je fakt majestatny ale inak to je skoro bez napadu (hudobneho), neladi to a este aj ku koncu tie cinely su akoby mimo tempa. Ale hra to dobre, co su to za sample?

Odpovědět