Amorph - Winter Jazz Hotel

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Amorph - Winter Jazz Hotel

Příspěvek od Amorph » 04 bře 2010 23:35

Zacinam delat na dalsim soundtracku do hry, tady je prvni pokus. Detektivni adventura, tahle scena se odehrava ve Finsku v zime v hotelu:)

delay

Re: Amorph - Winter Jazz Hotel

Příspěvek od delay » 05 bře 2010 06:04

Moc hezký, je tam napětí, ale přitom mě to uklidňuje. Kompozičně nevidím problém, naopak je to pěkně členitý až živý (dynamika), hlavně ta druhá pasáž (první zase výrazně nese tvůj rukopis). Zvuk je takovej standard řekl bych a určitě není final. V pohodě. 100%-ně funkční věc do tý hry.
PS: Zrovna včera večer jsem si hrál s bells synthama a jazz drums :)

vasek

Příspěvek od vasek » 05 bře 2010 08:51

Ta první část je velmi dobrá - atmosférická. Druhá s klavírem už mě moc nebavila.

c9000

Příspěvek od c9000 » 05 bře 2010 09:31

cau,
ta první část mě taky víc baví. Do tý druhý by se ještě hodil nějak instrument co by to trochu provázal a spojil. Přijde mi že ten klavír nepůsobí příliš věrohodně, je dost soft. Naopak dechy sou zvukově super, používáš East West? (To s tím klavírem neber zas tak vážně poslouchám ho skoro deně v práci tak mám o něj nějakou představu :wink: ) Fajn.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 05 bře 2010 10:29

dik za reakce. No ta druha cast je takova spis vypln, ale myslim, ze v momente, kdy clovek prozkoumava opustenej hotelovej pokoj, tak tam ani nic jinyho neni moc zadouci. Na druhou stranu jsem premyslel, ze bych to podlozil jeste kontrabasem, asi je fakt, ze samotnej ten klavir pusobi az trochu nahodne.

Ad zvuk. Atmosfery jsou z Absynthu, bici jsou z Battery 3, basklarinet, celesta (ktere jsem ale v Kontaktu hodne poladil eq a adsr) jsou z East West Sympohonic Orchestra a rhodes je z Kontaktu. Klavir je ze Siedlaczek Total Piano. Me se libi, protoze mi hrozne pripomina zvuk pianina, ktery ma moje babicka:) Mozna to jeste zkusim vymenit za NI Akustik Piano nebo za Boesendorfer. A asi ho trochu soupnu do nejakyho prostoru.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 bře 2010 10:53

na detektivnu adventuru absolutne skvele ... uplne najviac to vo mne evokuje atmosferu zafajceneho klubu... detektiv s klobukom zasunutym do cela vedie rozhovor s osudovou femme fatale s vyraznym cervenym ruzom na perach.. ona vie ze on vie.. on vie ze ona vie ze on vie ... hra na ostri noza... ona to na neho hra, zvodne pohlady, on ale vie ze ona ma v tych vrazdach prsty, vie ze je smrtiaca mamba ... :-)

c9000

Příspěvek od c9000 » 05 bře 2010 11:29

dendy píše:na detektivnu adventuru absolutne skvele ... uplne najviac to vo mne evokuje atmosferu zafajceneho klubu... detektiv s klobukom zasunutym do cela vedie rozhovor s osudovou femme fatale s vyraznym cervenym ruzom na perach.. ona vie ze on vie.. on vie ze ona vie ze on vie ... hra na ostri noza... ona to na neho hra, zvodne pohlady, on ale vie ze ona ma v tych vrazdach prsty, vie ze je smrtiaca mamba ... :-)
:D Nepíšeš náhodou po nocích detektivní romány? :D
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 06 bře 2010 10:56

Moc pekné, do hry mi to presne pasuje..... tá prvá časť mi charakterom a aj takým tým trochu špinavým zvukom trocha pripomenula - Machinarium -
je pravda, že ta klavírna časť je oproti tej prvej o dosť menej zaujímavá ale nice

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 06 bře 2010 23:08

Tabak, whiskey, karty... atmosfera klubu hracov poker. Ziadna zenska, kudoly dymu black vanilla, tu ide o prachy.

Posobive, nic nerusi. este taky saxafon, tichsi brumlavy a je to perfekto.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 bře 2010 21:25

diky!

Nakonec prvni verze dopadla u tvurcu hry tak, ze se druha cast s pianem presne trefila do pozadavku a prvni cast je prej moc vesela a mela by to byt vetsi melancholie a trochu ducharina:)

tady je jeste lehka uprava. Kontrabas je rovnez z EWQLSO.

vasek

Příspěvek od vasek » 08 bře 2010 11:00

Jo, je to fajn.
U filmové hudby se myslím říká, že nejlepší je ta, kterou divák nevnímá. U hudby do games to bude asi podobný, ne? V tom případě určitě líp fungovala líp ta druhá část původní verze. Uvědomil jsem si, že tu první normálně poslouchám jako hudbu a u druhé mi myšlenky vždycky utekly kamsi pryč.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 bře 2010 11:14

c9000 píše: :D Nepíšeš náhodou po nocích detektivní romány? :D
nie ale inak vzdy som chcel pisat scifi ale nejak som sa k tomu nikdy nedokopal a navyse mam k*rv* velke problemy s gramatikou takze ten co by to po mne korigoval by u toho zomrel asi :-)))

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 bře 2010 11:16

vasek; jj, tak nejak to funguje. Ve hre navic clovek tu hudbu uslysi opravdu hodnekrat, takze je celkem nebezpecny tam davat moc vyrazny nebo melodicky motivy, aby se to neoposlouchalo.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 08 bře 2010 16:02

Amorph:dobra atmoska a funkcni hudba pro svuj ucel, evidentne vis co delas.)

Odpovědět