Amorphine - Everyday Reborn

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Eye

Re: Amorphine - Everyday Reborn

Příspěvek od Eye » 15 lis 2010 13:55

Amorph: Tak to je fakt záhada. Zkouším to teď v jinym prohlížeči (nejdřív IE, teď Mozzila), ale furt nic. Ten player se mi prostě nerozeběhne. Třeba mám tady u sebe teď nějaký zpožděný dráty, tak to zkusim později.

Tyjo, tak to jsi mi nasadil brouka do hlavy s těma Abbey Road 60's , protože jsem se chlácholil tim, že to je určitě na těch ukázkách oficiálních vyhypovaný a že to pak taková pecka nebude, ale jeslti říkáš, že jsou super....teď už jenom vyhrát nějaký prachy :D. Ty 70's zněly taky dobře podle nějakejch videí, věřím, že se z toho daj vytáhnout dobrý věci...

delay: Já teda s AD nikdy nedělal, ale tak nějak mi přijde (podle diskusí tady), že v podstatě buď lidi ADčka používaj a jsou spokojený, takže nemaj proč měnit, nebo jim nemůžou přijít na jméno, takže to asi bude i otázka osobních sympatií :).
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

biscuit

Příspěvek od biscuit » 15 lis 2010 22:53

amorph: no tak bohuzel, v tomhle jsem celkem marnej. nakecam toho hodne, ale neco kloudnyho vymyslet, to uz je horsi :mrgreen:
ne vazne.. co treba nejakej citat, nebo uryvek z nejakyho filmu, basnicka od kainara? :-) fakt nevim.. ale treba o pouziti nejakejch basni uz jsem premejslel hodnekrat, akorat jsem nikdy nenatrefil na neco s cim bych se sam hudebne cejtil blizko obsahu basne. do moji muziky tak mozna ursula rucker (a to si fandim :-) )

charonme

Příspěvek od charonme » 16 lis 2010 09:51

je to super, len obcas sa mi zdaju slabe tie cinelky ci co to tam hra potichucky. ale to som asi moc zvyknuty na progdeath :)

delay

Příspěvek od delay » 16 lis 2010 10:56

Eye píše: delay: Já teda s AD nikdy nedělal, ale tak nějak mi přijde (podle diskusí tady), že v podstatě buď lidi ADčka používaj a jsou spokojený, takže nemaj proč měnit, nebo jim nemůžou přijít na jméno, takže to asi bude i otázka osobních sympatií :).
Tady sem vytvořil téma pro AD a napsal pár postřehů ať nejsme OT:
./zvuky-a-samply/vsti-drums-prakticke-zkusenosti-nazory-t13825.html

Eye

Příspěvek od Eye » 16 lis 2010 11:43

delay: Super, díky, jdu se tam podivat

Jinak ad playery, je to fakt nějaký zakletý, protože v jinejch topicích mi to normálně hraje...zázraky moderní techniky, jak s "oblibou" říkám :D
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Eye

Příspěvek od Eye » 17 lis 2010 19:56

Super, konečně jsem to rozběhl na jinym kompu a mohl to poslechnout. Ty bicí jsou teda fakt vynikající!Celkem pěkně hrajou i kytary a hodně se mi líbí, jakej to má celkovej prostor (to prostě neumim) a jak to hraje dohromady. Bavěj mne i takový ty "jakoby scratch" zvuky (btw. co to je? :)) a ty smyčce od 02:23 (myslim, že jsi někde psal, že používáš EWQL Gold, žejo?). Jako skladba mi přijde, že to celkem funguje, má to pro mne příjemnou náladu. Jediný co, tak se mi moc nelíbí ten zvuk basy, ale to je samozřejmě otázka vkusu a tim, že jsem "původním povoláním" basák, tak charakter basy prostě automaticky vnímám jako jednu z prvních věcí :). Celkově se mi to prostě líbí.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 lis 2010 20:15

Eye: dik za coment! No s basou je to urcite otazka vkusu, ja ji normalne nemam rad takhle cinkavou, ale sem mi to z nejakyho duvodu takhle sedlo a myslim, ze tomu dava i docela plny hutny spodky. Ty smycce tentokrat nejsou EWQL, ale Vienna v Kontaktu 4. A ten "scratch" zvuk je Reaktor Spark.

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 18 lis 2010 10:11

tyjo pecka,libi moc..ja mam jedinou vitku taky k base jak zacne asi od 1:20 jak vyleze z ty kajtry, tak mi prijde ze z ni trochu cumi ze je poskladana z samplu, z zivym basakem by to podle me znelo lip, ale treba mi to tak jen prijde nevim, prijde mi trosku umela..

delay

Příspěvek od delay » 18 lis 2010 10:25

Basa mi přijde uplně v pohodě, ikdyž má trochu slap attack, možná v místech, kdy hraje ten ústřední motiv by se víc hodila klasická flat prstovka tlačící odspodu, ale jinak se tam hodí. Já bych stejně ten leitmotiv ještě natáhnul a víc gradoval, aspoň na konci, takhle si ho člověk moc neužije :)

Eye

Příspěvek od Eye » 18 lis 2010 13:28

Jasný, sto lidí, sto chutí :). Je pravda, že ty spodky má basa dobrý, jen mi osobně nesedne ten charakter cinkavější, ale hlavněže to funguje dohromady :). S těma smyčcema okay, na to fakt ještě nemám, abych poznal, který smyčce z čeho to jsou, takže díky za doplnění informací :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 18 lis 2010 13:54

uděláš to s živými hudebníky?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 lis 2010 15:03

Fractal: jak to myslis?

Fractal

Příspěvek od Fractal » 18 lis 2010 15:22

tak jak to říkám, jenom mě to napadlo, sem zvědavý :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 lis 2010 15:46

no jako jestli myslis, jestli to budu s nekym hrat live, tak to temer jiste ne, na to bohuzel nemam cas. jestli myslis nahrat zivy bici a zivou basu, tak to asi taky spis ne - s bicima jsem spokojenej a s basou v podstate taky:) Kytar nahrana zive je a zbytek zive nejde snad krom tech smyccu, jenze zas kde vezmu zivy smycce ze jo. Takze zbyva uz jen ten tvuj vokal;)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 18 lis 2010 17:39

hah, no posli text, naznak melodie a ja to zkusim... jako za vysledek se nezarucuju, nemam moc cas, ale na konci listopadu by to mohlo byt ;)

Odpovědět