Andain - Beautiful Things (MSK Chillout Bootleg)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
dusanmsk

Andain - Beautiful Things (MSK Chillout Bootleg)

Příspěvek od dusanmsk » 15 úno 2014 13:19

Cau,

pokus o chillout. Co si o tom myslite?

Diky

EDIT: zrychlene na 120 BPM.
Naposledy upravil(a) dusanmsk dne 17 úno 2014 09:05, celkem upraveno 1 x.

peeetras

Re: Andain - Beautiful Things (MSK Chillout Bootleg)

Příspěvek od peeetras » 15 úno 2014 17:27

Pekně zpracované. Originál se mi líbí a tohle je taká zpomalená verze hlavně první půlka je v pohodě no
362

jazzym

Příspěvek od jazzym » 15 úno 2014 23:35

mne ti to neprijde ako chillout , skor taka pomala skladba gothic-deathmetalovej kapely :? taky priemer.. 4 hviezdičky z desiatich by boli moc.

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 17 úno 2014 09:08

Trosku som to zrychlil ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 úno 2014 09:49

mna rusi ten flanger na bicich, ten zvuk je mi vyslovene neprijemny ... bez toho by to bolo rozhodne lepsie, takto je to pre moje usi dost tazko stravitelne .. tie bicie posobia agresivne a rusia koncept chillout atmosfery zvysku tracku ... celkovo to neni zle, na moj vkus trochu 'sladke' ale tak ako intro alebo outro nejakeho komercne-tranceoveho albumu ala tiesto alebo buren urcite pouzitelne ..

btw. co presne znamena 'bootleg' ?

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 17 úno 2014 12:06

Flanger, to myslis ten reverb na snare? Mixu sa este povenujem, pocuvam to teraz na porta pro fakt to nie je uplne ono.

Bootleg znamena, ze na ten vokal nemam prava. http://cs.wikipedia.org/wiki/Bootleg

EDIT: ten clanok na wiki to popisuje trosku inak, no ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 úno 2014 12:11

nie reverb.. myslim flanger, chorus, alebo co to mas komplet na celych bicich - kopak, hajtky aj snare .. taky 'plechovy' zvuk maju ... alebo nejaky divny M/S efekt .. alebo neviem. .daco s nimi proste neni v poriadku ako s celkom ... to ze to mas cele prereverbovane podla mna je druha vec, to by tiez nezaskodilo ubrat reverbu vsade kde sa len da - nielen na snare - ono to totiz ako celok znie trochu ako keby si to pustil v nejakej velkej vyrobej hale a nahral nas5 mikrofonom :) urcite menej reverbu tomu prida na konzistentnosti .. pripadne nejaky kvalitnejsi reverb pouzivt - nevie mco to mas za reverb ale neznie moc prirodzene ..

botleg: jo preto som sa pytal co to je ten botleg lebo som nasiel asi 3 rozne vysvetlenia ktore neboli jednotne..

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 17 úno 2014 14:12

Dik, pozrem vecer na to.

EDIT: tak som to presiel a:

- ten "flanger" tam vznikol granulovanim extremne spomaleneho samplu drumloopu. Ako vzdy som bol extremne lenivy si tie bicie naprogramovat (pretoze v Reaperovi je to este furt po tych rokoch neuveritelny oser). Asi sa tomu nevyhnem, aj ked si nie som isty, ze dokazem sam spravit takyto "jungle" rytmus.

- 70% reverbu je sposobeneho vokalom, zvysok je na snare. Inde reverby nemam. Zo snare ho dam prec, ale z vokalu nie, pretoze je uz tak nabrany ( a do toho v nom cosi 'cvaka', co sa spomalenim tej nahravky este viac zvyraznilo ).

Uvidim, co sa da robit, ale zazraky uz asi nespravim, je to predsa len bootleg.

Odpovědět