Andromeda

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
don corleone

Andromeda

Příspěvek od don corleone » 04 říj 2007 12:44

http://bandzone.cz/andromeda

Nejaké typy, ako pri uploadnutí do playlistu čo najmenej pokaziť zvuk?

TAP

Příspěvek od TAP » 04 říj 2007 16:15

Napadlo mě že tak nějak bude skládat Arvo Pärt až ho podruhé raní mrtvice.
Líbí sem mi to.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 04 říj 2007 22:56

dobře padrino, konečně někdo tady provedl po dlouhé době zvukovou vendettu...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 04 říj 2007 23:06

Tak obycejne, tak prijmne :)

don corleone

Příspěvek od don corleone » 05 říj 2007 14:04

Ďakujem.
Rád by som si prečítal viac názorov. Pozreli ste si to viac ako 100x a skoro nikdo nič nenapísal- neviem, čo si o tom mám myslieť. Alebo doteraz z toho nechápete? :D
A vaše názory negatívne/pozitívne PROSÍM vás píšte rovno do bandzone profilu, moc tam toho zatiaľ nie je a pôsobí to na mňa dosť depresívne...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 08 říj 2007 11:21

don corleone:
Že si 100 a více uživatelů prohlédne/ poslechne příspěvěk a nikdo nic nenapíše většinou znamená, že k tomu nechtějí, nebo nemají co říci - u mých tracků se mi to bohužel stává také - zřejmě jsem prostě jimi nikoho neoslovil, což může, ale nemusí být podnět k zamyšlení.

Když už jsem ale začal tady, tak ke Tvému tracku:
Ani bych to snad trackem nenazval - spíše předehrou k něčemu v ambientním stylu a to na současné pojetí moc dlouhou - stačila by tak polovina (možná ani ne) a potom vývoj skladby v podobném duchu, s nějakým motivem, éterickými zvuky...
Poslechově to opravdu asociuje ani ne s tou etiopskou princeznou Andromedou, ale spíše s jejím souhvězdím - i když by se to mohlo klidně jmenovat "Orion", "Cassiopea" apod., ale název "Andromeda" není špatný.
Zvuky opravdu působí jaksi "galakticky", ale mám pocit, že zvuk celkově dosti rezonuje až místy i "kreslí" a "prská".
A už jsem zmínil i to, že na současnou podobu je to strašně dlouhé a bez dalších změn/ nápadů a po zkrácení by se to dobře hodilo jako předehra k podobnému stylu, jinak (opět po zkrácení) snad jen jako znělka k nějakému vědecko-technickému pořadu...
A ještě něco: Na koncertě to jako předehra k něčemu možná může znít efektně, ale jako samostatný track... Viz výše.
Promiň, jen mé názory.

don corleone

Příspěvek od don corleone » 08 říj 2007 11:50

Jindrix píše:don corleone:
Že si 100 a více uživatelů prohlédne/ poslechne příspěvěk a nikdo nic nenapíše většinou znamená, že k tomu nechtějí, nebo nemají co říci - u mých tracků se mi to bohužel stává také - zřejmě jsem prostě jimi nikoho neoslovil, což může, ale nemusí být podnět k zamyšlení.

Když už jsem ale začal tady, tak ke Tvému tracku:
Ani bych to snad trackem nenazval - spíše předehrou k něčemu v ambientním stylu a to na současné pojetí moc dlouhou - stačila by tak polovina (možná ani ne) a potom vývoj skladby v podobném duchu, s nějakým motivem, éterickými zvuky...
Poslechově to opravdu asociuje ani ne s tou etiopskou princeznou Andromedou, ale spíše s jejím souhvězdím - i když by se to mohlo klidně jmenovat "Orion", "Cassiopea" apod., ale název "Andromeda" není špatný.
Zvuky opravdu působí jaksi "galakticky", ale mám pocit, že zvuk celkově dosti rezonuje až místy i "kreslí" a "prská".
A už jsem zmínil i to, že na současnou podobu je to strašně dlouhé a bez dalších změn/ nápadů a po zkrácení by se to dobře hodilo jako předehra k podobnému stylu, jinak (opět po zkrácení) snad jen jako znělka k nějakému vědecko-technickému pořadu...
Promiň, jen mé názory.
Hej kámo! :D

ďakujem za príspevok. Si si istý, že Andromeda bola etiópska princezná?

Prskania zvuku som sa dosť obával. Aby som to mohol dať na server, musel som veľmi zmenšiť bitrate skladieb. Toto je pravdepodobne dôsledok, pôvodne vyrenderované songy u mňa doma majú na prvé počutie lepší zvuk. Ale nemám doma žiadny soft na post-produkciu, vyčistenie zvuku alebo podobne, čiže s tým nemôžem nič spraviť. :(

K môjmu tracku: To, že na teba pôsobí ako ambientná predohra k niečomu väčšiemu nie je náhoda. :D Lebo na to tam je. Veď je prvá! Vypočul si si vôbec tie ďalšie dve pesničky? Tie sú už iná káva. :twisted:

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 08 říj 2007 12:11

don corleone:
Ano, v řecké mytologii byla Andromeda etiopskou princeznou ;)
(Alespoň to píší :) )

Ke kvalitě - možná by bylo lepší dávat rovnou vyrenderované MP3 bez dalšího snižování kvality někam na server, ze kterého to půjde stáhnout přímo, bez těch Flash-PlugInů apod.

Jinak - na těch stránkách to je uvedené a zobrazené dosti nepřehledně, i tak jsem si ale ty další 2 skladby poslechl také. Jen z té prostřední jsem nepochopil a vůbec to tak nezní, že by ta 1. měla být předehrou k ní, tolik asi ten omyl.
Co už beru je, že by 1. byla předehrou k té třetí, poslední skladbě, to už je opravdu o něčem jiném.
Zkráceně: Tu druhou skladbu bych osobně asi úplně vynechal, tu 1. předehru trochu zkrátil a tu poslední bych v její 3/4 zkrátil o ty modulované efekty, které tam zní docela dlouho... Možná bych to celkově trochu zkrátil celé. A samozřejmě zase ten zvuk...
Dále možná ty bicí na tento styl působí trochu moc "hravě" a výrazně, možná by je to chtělo trochu "zdecentnit".
Ale zase - na koncertě to může určitě nejen zvukově vyznít jinak.
Ta 3. skladba je myslím opravdu zajímavá.

don corleone

Příspěvek od don corleone » 10 říj 2007 12:01

Jindrix píše:don corleone:
Ano, v řecké mytologii byla Andromeda etiopskou princeznou ;)
(Alespoň to píší :) )

Ke kvalitě - možná by bylo lepší dávat rovnou vyrenderované MP3 bez dalšího snižování kvality někam na server, ze kterého to půjde stáhnout přímo, bez těch Flash-PlugInů apod.

Jinak - na těch stránkách to je uvedené a zobrazené dosti nepřehledně, i tak jsem si ale ty další 2 skladby poslechl také. Jen z té prostřední jsem nepochopil a vůbec to tak nezní, že by ta 1. měla být předehrou k ní, tolik asi ten omyl.
Co už beru je, že by 1. byla předehrou k té třetí, poslední skladbě, to už je opravdu o něčem jiném.
Zkráceně: Tu druhou skladbu bych osobně asi úplně vynechal, tu 1. předehru trochu zkrátil a tu poslední bych v její 3/4 zkrátil o ty modulované efekty, které tam zní docela dlouho... Možná bych to celkově trochu zkrátil celé. A samozřejmě zase ten zvuk...
Dále možná ty bicí na tento styl působí trochu moc "hravě" a výrazně, možná by je to chtělo trochu "zdecentnit".
Ale zase - na koncertě to může určitě nejen zvukově vyznít jinak.
Ta 3. skladba je myslím opravdu zajímavá.
Ta prvá skladba nie je intro k tej druhej, to je intro ku všetkému všeobecne. :D Ďakujem za názor. Aspoň že tá tretia ťa zaujala. :D

don corleone

Příspěvek od don corleone » 12 dub 2008 19:23

Ahoj!

Na bandzone som pridal track. Môžte si ho vypočuť v playliste pod číslom 4.
Môžte nechať nejaké commenty. 8)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 13 dub 2008 08:00

hele padrino, bylo by fajn, kdybys ty tracky dával na normální server (server pro nás je k dispozici zde)...nemám ten bandzone přehrávač rád (svůj projekt mám na bandzone jenom prostě abych měl víc promo stránek) a taky číslem 4 to končí, lze tam mít pouze 4 tracky, což mě osobně štve...
sorry za OT...

don corleone

Příspěvek od don corleone » 14 dub 2008 23:24

rad by som, ale nejak mi ta stránka nejde otvoriť. Toto je tá adresa? ftp://pc204c.fzu.cz/

don corleone

Příspěvek od don corleone » 20 kvě 2008 20:58

Nuž, práve som dopočúval vyhlásenie víťazov a porazených remix- súťaže pre Longital. Môj si môžte vypočuť na bandzone.

Gratulujem Loleqovi a Kexikovi. A nie že začnete robiť komerciu! 8)

don corleone

Příspěvek od don corleone » 04 srp 2008 00:33

delay

Příspěvek od delay » 06 srp 2008 14:59

don corleone píše:http://www.cobrashare.sk/fileInfo.php?i ... EbVUwAAAAg

Tentokrat nieco kludnejsie.
Si poslouchal moc Beatles a jejich ranný experimenty se stereem viď ?:)
Já osobně bych té kytaře tu panoramu malink zúžil a zároveň jí zeslabil a taky udělal uhlazenější zvuk - tedy pokud bych přemýšlel o nějakém ambientu...

Odpovědět