bassline - pokusy o jingle

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
biscuit

Příspěvek od biscuit » 02 bře 2006 15:37

poslechni si "3FM Nieuws" cool jako prase :)

bassline

...

Příspěvek od bassline » 02 bře 2006 15:40

biscuit:.....ak uz hovoris o tych modernych jingloch...tie co obcas zachytim u nas v radiach a TV, tak vela z nich na mna posobi takym uponahlanym,agresivnym a komercnym dojmom...musi ten moderny jingel byt niecim sympaticky aby ma zaujal, nie len obsahovat tu agresivnost a uponahlanost ktora do tohto nasho dnesneho zivotneho stylu patri, nemam to rad....

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 02 bře 2006 16:31

bassline: Daniel Forró asi pred 10 rokmi v nejakej recenzii napísal: "Jaká doba, takovej zvuk." Evidentne to platí aj pri reklamných jingloch. :wink:
Ináč, čo sa týka tých tvojich, celkom sa mi páčili (hlavne tá ...01-ka), ale tie "trumpety" mi tam nejak... :roll: Ja by som tam asi skôr vrazil nejaké echt syntetické leady, ktoré by trumpety iba pripomínali. Ale koľko ľudí, toľko chutí. :)

bassline

...

Příspěvek od bassline » 02 bře 2006 19:00

asymetrix :.... jee kolega z Kosic, no vitaj bratu! :P

biscuit

Příspěvek od biscuit » 02 bře 2006 19:16

bassline: ja se snazim nepodlehat trendum a konvencim, ale presto cejtim, ze se k nim clovek, nechce-li aby ho doba splachla, alespon nepatrne priklanet musi. to jak moc se do toho kdo "namoci" je jen otazka vkusu, citu a vlastni invence...

dano

Re: ...

Příspěvek od dano » 02 bře 2006 20:07

bassline píše:asymetrix :.... jee kolega z Kosic, no vitaj bratu! :P
pokial si chcel pochvalu, mal si to napisat rovno.... myslel som ze chces konstruktivnu kritiku, a preto ma prekvapilo ze sa musis za kazdym komentarom obhajit....

bassline

...

Příspěvek od bassline » 02 bře 2006 20:15

biscuit:.....no ked uz o tom pises....tak co sa tyka mna, som absolutne
nemoderny, nejak ma to taha k retro 80-90's oldschool tvorbe a mozem sa snazit neviem ako, je to tam jednoducho stale citit :P ...a aj som rad...sice ma splachuju vsetky novodobe veci ako ty hovoris, ale ja tvorbu s retro nadychom strasne milujem a tak skoro sa to asi ani nezmeni :P ... http://www.bassline.szm.sk/FM_synth7__komp.mp3 - napr. tento pokus, vsetci by ma s tym splachli jak nic :P
...alebo tiez toto, http://www.djb-studios.com/bassline/Experiment.mp3 - podla niektorych to nie je zle, ale chyba tomu agresivita a driapanie sa do popredia...co uz, nezapadam do dnesnej doby :P
Naposledy upravil(a) bassline dne 02 bře 2006 20:19, celkem upraveno 1 x.

bassline

...

Příspěvek od bassline » 02 bře 2006 20:18

Dano....nerozumiem Ti teraz...aku pochvalu, o com hovoris...nemozem pozdravit cloveka z Kosic? 8) ...ved konstruktivnu kritiku som prave od vas vsetkych dostal, to som aj pocut chcel a som za nu vdacny :wink: ...

dano

Příspěvek od dano » 02 bře 2006 20:27

jasne ze mozes pozdravit kolegu:-) no mal som pocit, ze akonahle ti niekto nieco vytkol, musel si sa obhajovat... ale Peace!

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 03 bře 2006 09:25

A to som chcel osta? nenápadný :oops:
bassline: Aj ja ?a zdravím! Podľa ukážok, čo si poslal večer, súdim, že sme nie len z jedného mesta, ale aj z jedného cesta :) , aj keď mňa to viac ?ahá do 70 rokov, čo je asi ešte väčší oldschool. Ale retro milujem a viem, že takých je nás viac. Biscuit mi však hovorí z duše: Nepodlieha? trendom a konvenciám, ale necha? sa nimi jemne oplachova? (uff, teraz som tomu dal). Je pritom zaujímavé, že módne trendy sa zvyknú po čase vraca? v akejsi "reinkarnovanej" podobe. Nádherným príkladom je práve hudba 90. rokov, kedy nastalo obrovské zmŕtvychvstanie analógového zvuku - ale v podobe, v akej by to v 70. rokoch možno nikto nečakal. Je možné, že niečo podobné sa stane aj s digitálnym zvukom 80. rokov.
Tento príspevok si dovolím zakonči? úderným reklamným sloganom, ktorý ma práve napadol: Nepodliehajme trendom: Tvorme ich!

dano

Příspěvek od dano » 03 bře 2006 09:51

asymetrix píše:Nepodliehajme trendom: Tvorme ich!
to je sice uslachtile, no Beethowen bol len jeden... rovnako ako Gahan, ci Ursiny...

aj ked vlastne je pravda, ze sufliky alebo hard disky su dost velke... a znesu vela nezmyslov:-)

bassline

...

Příspěvek od bassline » 03 bře 2006 09:58

asymetrix:...to mas pravdu...to co kedysi bolo nemoderne, zvykne sa o nejake obdobie znovu vratit, sice uz v modernom pojati, ale s tymi povodnymi nemodernymi prvkami :P ...

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 03 bře 2006 13:40

dano píše:
asymetrix píše:Nepodliehajme trendom: Tvorme ich!
to je sice uslachtile, no Beethowen bol len jeden... rovnako ako Gahan, ci Ursiny...
V tomto máš pravdu, len doplním, že za tými trojbodkami sa ukrýva pekne dlhý zoznam lenjedenov. :)
Keď sa však na to pozriem z iného uhla, vidím aj to, že okolo každého z nich sa obšmietajú aj ďalší ľudia, ktorí na prvý pohľad nie sú až tak vidie?, ale tomu dotyčnému do toho kibicujú, ovplyvňujú ho, radia mu a tým aj vytvárajú cestu, po ktorej kráča. (Bože, už zase začínam filozofova?.) Takže tvorca trendu nemusí by? nutne ten, koho je najviac vidie?. :wink:
dano píše:aj ked vlastne je pravda, ze sufliky alebo hard disky su dost velke... a znesu vela nezmyslov:-)
Ehm, no... :oops: to som sa asi nechal inšpirova? tým, čo počúvam každý deň v telke.

Odpovědět