bodyia - mindworks

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
bodyia
Vybavení

bodyia - mindworks

Příspěvek od bodyia » 02 srp 2006 15:48

V červenci jsem dokončil svoji novou desku, jmenuje se Mindworks a dávám ji zde k dispozici, smluv a omezení nemaje:-).
Celé ke stažení zde: http://www.bodyia.cz/download.php?soubor=28 (12 + 2 skladby, 70MB).
Detaily o projektu, nástroje, jednotlivé tracky a pro milovníky hmatatelnosti i obal k vytištění tady: http://bodyia.cz/view.php?cisloclanku=2006070901 .

Hudbou se neživím, je to hobby/relaxace, tento způsob distribuce vlastní práce mi přijde optimální;-)
Těším se na vaše názory, bohdan.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 srp 2006 16:27

Poslech jsem zatim jen zbezne a smekam pred zvukem. Super hustota. Snad jen ten zpev, ten z toho dost trcel a prisel mi o tridu niz, nez to co leze ze syntaku. A vlastne jeste co se mi zvukove nelibilo bylo piano. Nevim presne proc, ale ve srovnani se zbytkem mi znelo lacine. Ale jinak mi to zni jako naprosto profi prace. A obsah? No, neni to muj salek caje, ale je citit, ze te to bavilo a ze je v tom hodne prace.

bluem

Příspěvek od bluem » 02 srp 2006 16:43

vypisalo mi to neocakavany koniec archivu.. neda sa mi rozbalit.

bluem

Příspěvek od bluem » 02 srp 2006 17:13

som to po jednom postahoval... popocuval zbezne, neda sa povedat, ze do hlbky. asi by sa mi ani nedalo do hlbky to pocuvat.
moj pohlad na to (pre teba moze byt nepodstatny): ako bolo v predoslom prispevku napisane, pocut, ze sa bavis. mas nadupane studijko, ktore ti mozem len zavidiet. smola, ze v napr. mojom pripade si sa baviacim zostal sam. vela veci mi pride byt spravenych akokeby si sa snazil ukazat co ten tvoj arzenal dokaze ako nejake demo skladby bez nejakej hlbsej pointy... bol som z toho ohucany a poviem ze sklamany. tesil som sa co z tych masin polezie... neviem, co presne mi tam nereze... take uplne bez temy mi vela veci prislo... bez takej ale myslim co sa vravi, ze skladba ma nieco v sebe.. tak to mi tam vyrazne chybalo. no co uz. neviem ako dlho tvoris, ani kto si. vela zdaru prajem.
ps: s takym vybavenim a zvukom, ktory je naozaj paradny ti to pojde lepsie ako nad iba snivajucim o takej technice:)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 02 srp 2006 17:37

taky se bohuzel nemuzu pridat k nadsene vetsine, neni to hudba ktera by mi neco rekla. kompozicne je to neucesany a takovy nahazeny, ale hlavne ze te to bavi ne ? to je nejdulezitejsi, ja taky delam muziku pro dvacet lidi a je mi to buřt 8)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 02 srp 2006 17:40

bodyia: dik potesilo ;)

Crowley

Příspěvek od Crowley » 02 srp 2006 18:34

Myslim,ze urcite skupine lidi,muze tahle hudba neco rict a oslovit je,mne bohuzel ne.Zvuk je pekny,ale prece jen dost "cesky":)Cele je to pozitivni,zadna depka ani nic hlubokeho.Vytvoreni muselo byt dost narocne na cas,ale vytraci se mi tam ta "pisnicka",atmosfera atp...Kazdopadne ti drzim palce,protoze jak uz jsem napsal vyse,neni to odflaknute.Pekny web,prijemne se to cte:)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 02 srp 2006 18:57

No já nevím kucí, jestli to nechce trošku jiný přístup při poslouchání...
Zatím jsem tu desku slyšel asi 10x a čím víc to poslouchám, tím víc mám pocit, že není problém v neučesaných aranžích, ale v našem naučeném vnímání zaběhnutých hudebních schémat.
Dobrý návod, jak poslouchat takovou hudbu, je neřešit, jak by to udělal někdo jiný, ale prostě to nechat plynout a nechat na sebe působit nálady a obrazy, které vytváří.
Bodyia to prostě nedělá pro slávu a peníze, ale protože z toho má radost. A jeho hudba funguje stejně.

Co se týče zvuku, tak ten je excelentní, o tom ani nemusíme polemizovat :) .
Dost se mi líbí i zajimavá (až odvážná) práce se stereobází jednotlivých nástrojů
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 srp 2006 20:32

nechcem sa opakovat uz to tu odznelo x-krat - zvuk extremne skvely, myslim ze ked sa tu do buducna niekto opyta ze naco je dobry HW a ze preco nestaci SW tak namiesto odpovede mu staci pastnut linku na bodyov album :))

ale hudobne - pocuval som to viackrat ale celkovo to na mna posobi tak rozharalo, zvlastne, proste technicky dobre spravene, kompozicia ok, ale pointovo - nejak som ziadnu pointu nechyzachitil, fakt mi to prijde ako velmi profesionalne a na urovni spravene demo na najlepsi hudobny HW.. sice fakt profesionalne spravene, ale predsa len demo.

bodya ale neber si to vobec k srdcu - ak ta hudba ide z toho vnutra a rad si ju sam pustis a vypocujes tak potom je to vsetko v poriadku a je to tak ako to ma byt - rozhodne si nenechaj od nikoho kecat do toho ako robit hudbu :)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 02 srp 2006 21:33

Kluci velmi děkuji za váš čas a energii k poslechu.

Ad zvuk: Těší mě vyjádření kvality, osobně jsem hlavně při finalizaci už něvěděl, kde mi hlava stojí. Ovšem svého vysněného ideálu, zvuku Yello: The Eye nebo Deep Forest: Music Detected jsem rozhodně nedosáhl. A netuším, jak to ti chlápci dělají.
Možná někoho bude zajímat technologie - každou skladbu jsem po dokončení (během předešlých 4 let) nahrál v konečným stereo mixu na DAT a občas (:-) i přímo do Logicu. Díky analogům se prostě už nikdy potom nedá vrátit stav při kompozici - výsledkem bude jiný zvuk. Jejich samplování mi nikdy do krve nepřišlo, občas jsem si stopu nahrál do počítače, ale už nikdy pak nepoužil. btw: Pult byl Uli 2642, efek?áky moc nepoužívám, tak jich tam ani moc není. Finalizace probíhala týden v červenci opět v Logicu na stereofonní stopě, kde jsem kaskádou pluginů (thanx to Carloff za super pdf nápovědu) rovnal zvuk tak, aby skladby zněly podobně. Výsledek znáte. Teď jsem pořídil digipult a zvukovku nahradil ADATem, jsem zvědavej, jestli to napomůže k čistotě a prostorovosti zmiňovaných Yello nebo DeepForest.

Ad hudba: To doma slýchávam docela často: "To je ale hezký demo na Andromedu" nebo "To zase zní jako Gina aus KEYS CD". Občas něco možná, beru. Ale troufám si tvrdit, že ve skladbách z Mindworks opravdu "to něco" je. Myšlenky, emoce, něco, co člověka chytne a někam zavede. Třeba se hůř a později hledá, třeba nemá běžnou písňovou formu, to ani nebyl záměr. Většinou je žádoucí opakovaný poslech, ačkoliv je mi jasný, že leckoho to nebude k němu ani lákat. Teď nebude následovat přirovnání, ale konstatování - když jsem poprvé slyšel Glasse, hodně dlouho mi trvalo, něž jsem se přes melodiku a repetitivní rytmiku přenesl a objevil v ní kouzlo, které mě do dneška neopustilo. Samozřejmě si přeju, aby to samé bylo možné s mojí muzikou, ačkoliv hodnotit její kvality tímto směrem si opravdu netroufám.

Amorph: Piána jsou z K2000, buď její geniální interní vzorek (asi 100kB) nebo 16MB sampl nějaký Yamahy. A souhlas, mohl být lepší, resp. nejlepší by bylo nahrát ho na nějakým pořádným klavíru. Vokál je hodně slyšet, ale když je to jediná zpívaná věc, tak a? se sdělení nepřeslechne:-)

cabowitz

Příspěvek od cabowitz » 09 srp 2006 23:53

me osobne nejvic potesil 6trak ... :)

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 10 srp 2006 11:01

Raz tak večer, keď sa už vonku stmievalo, som si dal na uši sluchátka, pohodlne som sa usadil na svoje obľúbené miesto a pustil si Mindworks. A bolo to super. Z tej hudby cítiť radosť (radšej nebudem skúmať, či je to radosť zo života, alebo radosť zo synťákov, čo máš doma :) ). Moju radosť z posluchu však naštrbilo už spomínané piáno. K tým super mašinkám mi pripadalo ako chudobný príbuzný. Ale to je asi jediná vec, čo tvojej platni môžem vytknúť. Trochu mi tam ešte nerezonovala tá jediná pieseň, čo tam je. Skúsil som si album predstaviť bez nej (ako čisto inštrumentálne), ale vtedy by mi tam niečo výrazne chýbalo. (Vtedy by to už asi aj mne pripadalo ako skvele urobené demo na synťáky.) Možno by som k tej piesni pridal ešte jednu - dve, aby nebola taká osamotená. Ale to je len môj názor.
Čo sa týka tvojho zvukového ideálu, Yello ani Deep Forrest nepočúvam, takže neviem posúdiť, ale zvuk v dvoch skladbách mi evokoval The Moog Cookbook, čo možno "na začiatok" tiež nemusí byť na zahodenie. :)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 10 srp 2006 15:24

Oj, díky moc:-) Samozřejmě je to radost ze života, která je do jisté míry závislá na radosti z nástrojů, to je jasné;-)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 10 srp 2006 16:19

Jejda, uplne na me dychla atmosfera 8bit Commodore 64, moje prvni zacatky s hudbou, syntetizovane zvuky, pazvuky, atd. Neco je moc hezke, zvuk je ale mozna zbytecne moc krystalicky cisty, ale je to asi zamer.

Osobne, klobouk dolu, ja takhle deleko jeste nejsem a celkem by musela byt prca pozorovat, jak se tocis kolem tech masin, mas tam toho jak v elektratrne :)

Kazdopadne neco zni fakt hezky, jenom z pohledu kompozice - je to tak trochu na jedno brdo - mozna to dela porad stejna rytmika, nebo opakujici se pasaze, casto prechazejici z melodicke do disharmonicke pasaze. Byt tebou zkusil bych neco, co sem ted zacal delat ja (a doma uz mi tolik nenadavaji do kravalotvurce;)):

- vytvor melodickou linku, motiv
- zahraj ho leadem, opakuj ho, ale umyslne vynechavej cast, kterou nech hlucho, neco jako:
- orig. lead = c,d,e,f,g, 2x opakovani
- 1.kolo = c,d,-,-g
- 2.kolo = -,d,e,f,-
- atd.
- melo by vzniknout neco, co se bude v hlave posluchace samo formovat, alias zacne si v duchu popevovat, popr. nasledovat melodii s tim, ze rytmika zustane jen hnacim motore.

Je to ciste jen torie na ktere se da super stavet, napr. Ma vlast od Smetany je nadhernou ukazkou tohohle 'postupu'.

Kazdopadne jeste jednou diky, hudbu delas pro sebe, takze si do toho nenech kecat;) a jed dal podle sveho.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Odpovědět