Bohemian Rapsody - New tracks

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Brenda Walsh

Bohemian Rapsody - New tracks

Příspěvek od Brenda Walsh » 31 črc 2009 11:11

Odkaz na moje nové věci pro Bohemian Rapsody. Komentáře, připomínky, i kritika jsou vítány.
http://soundcloud.com/brendawalsh

c9000

Re: Bohemian Rapsody - New tracks

Příspěvek od c9000 » 31 črc 2009 21:25

Cau, Zatím myslím jsem od tebe nic neslyšel, takže:
Jsem docela prekvapenej, je to docela dobrý, Hiphop už sice pár let není můj oblíbenej styl (kupodivu zvrat nastal v dobe kdy se začly dělat beaty ze syntáků a samply šly do koše :) ) nicméně má to takovej ten dnešní žádanej sound a dravost.
pár mých osobních nedostatků ( ber prosím s nadhlkedem)
- Vocoder, je docela dobrá věc , ale tady mi moc nesedí ( nemůžu si pomoct ale cítím z toho Microkorga)
- Kopák a virbl v první skladbě bych dál víc dopredu, je tam hodne ta vokální stopa a zbytek jakoby zatím.
- Nekterý synth zvuky mi příjdou opravdu jako z microkorgu a to presetový, možná jen zdání.
Jeste pár detailu by se naslo ale nechci aby to vypadalo ze jen kritizuju.
Kazdopadne mi to prijde pouzitelný a mile jsi mne prekvapil.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

c9000

Příspěvek od c9000 » 31 črc 2009 21:32

Jeste jeden vec, po druhýn poslechu, Ty pouzitý zvuky sou jak z dnesních MTV Rapsatrs pecek.
Dobre pouzitý!
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

peteness

Příspěvek od peteness » 31 črc 2009 21:55

pekne, pekne....zadna zbytecna temnota a chvalim jak je to smichany; Dokonce v basech je to uplne vpoho a clovek nemusi mit strach, ze mu subbas roztrha repraky. Funguje to, drzim palce........a co zlepsit? Naky reverb a vubec prostorove efekty by to obcas sneslo. V prvnim tracku je divnej ten vocoder.......Fajn, Jses borec. :)

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 03 srp 2009 09:04

Díky moc za Vaše komenty. Microkorg nepoužívam, většina těch synťáků je buď můj oblíbený Clavia Micromodular a Virus A (ten sem minulej měsíc prodal), sem tam nějaký to vst, živá bassa. Vocodery komplet z Micromodularu, kterej má podle mě nesrovnatelně lepší zvuk než Microkorg, blbý teda asi je, že sem to tu vymíchal tak, že to jako ten MK zní... S těma zvukama se vždycky docela seru, než sou dle mýho gusta ale pravda je že mam rád v podstatě klasický popový zvuky, a věřim tomu, že podobný jsou jako tovární presety u každýho levnýho VA. Vocodery hraju s MM takhle i naživo, což mam pocit moc lidí a zvláště kolem Hiphopu nedělá. Nejsem hiphoper, dělam muziku co mě baví, a současnou HH scénu vůbec nemapuju. Je pravda, že se mi líbí takovej ten současnej komerční electropopovej sound, ale třeba MTV sem neviděl ani nepamatuju, pač to doma ani nechytam (kdyby moje milá neměla TV kartu na notebooku, ani bych neměl televizi) a komerční rádia taky neposloucham. K těm věcem se snažim přistupovat dost tanečně, což je podle mě lepší i na živo, nejsem si jist jestli to hiphopeři ocení ale lidi na to reagujou docela dobře. Vlastně je mi jedno jestli se to bude HHs líbit, nebo ne, pač mi stejně příde že současná hh scéna je hrozně teenagerská. Pro mě je dost inspirativní UK urban music, pač tam se ty styly tak nádherně míchaj, jako by patřily k sobě.
K těm reverbům: vždycky je tam mam, ale zjištuju že bez nich se mi to pak líbí víc. Voni tam dost často jsou, ale přimíchávam je tam fakt jen malinko, aby nebyly na první poslech slyšet ale jen tak stmelovaly. Je fakt, že s nima už od začátku vůbec nepočítam, ale myslim že dřív nebo později příde věc, u který budu vědět že musí znít mokřeji..:-)

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 03 srp 2009 09:25

Brenda Walsh : ty vole dost dobry ... :) libi se mi to velice , ke zvku se vyjadrit nemohu pac to posloucham na shit bednach.. kazdopadne dobra prace !

demsky

Příspěvek od demsky » 03 srp 2009 09:37

mne to tiez zneje znacne profesionalne a hudba je na dost vysokej urovni, gratulujem :)
rovnako sa mi zda ze menej toho reverbu je ta spravna volba.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

drymansound

Příspěvek od drymansound » 03 srp 2009 12:04

Tak po remixu na Orikoule další věci co od tebe sliším. Musím říct že se to hezky poslouchá, hraje to pěkně a je to chytlavý. možná bych trochu omezil ten vocoder ( nemusí být všude ) . Nice work Brenda! Dryman

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 03 srp 2009 12:35

Díky všem za pozitivní reakce, od protřelých e-zoňáků to potěší. S tim vokoderem to je těžký...když on mě tak baví. Je fakt že se dohromady i stim remixem orikoule sešlo víc věcí kde je vocoder, ale prostě sem se mu neubránil :oops: Každopádně ho teď (kromě živýho hraní) asi jen tak někam nevrazim. U toho remixu mě fakt štve jak dopadl, pač si neskromě myslim že by si bejval zasloužil víc pozornosti.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 03 srp 2009 12:41

Very very good cece, hlavne ty houpave reggggggeeeeaaa zeru :)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

peteness

Příspěvek od peteness » 03 srp 2009 14:57

on ten vocoder je pekny, jenze problem digitalnich vocoderu je, ze se blbe michaji. V tom prvnim tracku je to dost poznat a vocoder trochu trci z mixu. Tohle se da resit tim, ze tu vocoderovou stopu prozenes analogovym filtrem nebo aspon barevnym analog kompresorem......jen male doporuceni.

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 03 srp 2009 15:27

jj, blbě se míchají, to je fakt, ale dá se to. To že trčí u toho prvního traku sem si vědom, ale to je spíš jeho špatně nastavenou hlasitostí. Anologovej filtr bych bral ale žádnej nemam. I když vlastně jeden jo, uplně primitivní na Korgu x911, což je kytarovej syntezátor. To by možná nemuselo bejt uplně marný. Teda třeba bicí z toho zní hodně dobře, a nesrovnatelně líp než jakejkoliv digitální bo vst. Ale to je v mým jinak lowend gearu vyjimka a do budoucna žádný zásadní železo a navíc analogový pořizovat bohužel nebudu.

dano

Příspěvek od dano » 03 srp 2009 16:15

vyborne!!! som si to zapol v praci a vobec mi to nevadi. to je vzdy moj test :-)

delay

Příspěvek od delay » 04 srp 2009 10:40

Má to koule. Vocoder u "1" mi nevadí, jen je moc tenkej. Hodil nebo napadal by mě tam k tomu bckg vocal, normoš s lehkým verbem. Šoupl bych to pod to / do stran... :). Jinak nevim jak ta Čeština, trochu to posazuje na zem :? (ale ty najivní texty k tomu asi patří a anglicky to akorát líp zní). Jinak mě to docela baví a sjedu to celý :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 srp 2009 11:20

mě se to zvukově fakt líbí...ten styl rád nemám, ale je to dobře udělaný...vocoder tohohle charakteru nemám v lásce, takže se mi nelíbí ani tady ani nikde jinde...

jinak u toho One Little Boy mi moc nesedí ta basa...neni taková, jakou bych jí od tohohle stylu čekal...dal bych tam elektrickou muted basu, která by víc podporovala tu houpavost, ale tahle co tam je je zase něčím zvukově zajímavější, členitější, tak nevim...v těch ostatních skladbách už je to víceméně ok...

jak to poslouchám, nějak se mi zdá, že je tam strašně moc angličtiny a občas něco skočí česky...no asi je to tím zvoleným konceptem, ale mě by se to líbilo buď celé english nebo celé česky, ale chápu, že tyhle dvoujazyčné skladby prostě jsou a fungují...ale já tenhle koncept dvojjazyčnosti moc nemusim...

Odpovědět