C 9000 - MiamiVice - mix

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
c9000

C 9000 - MiamiVice - mix

Příspěvek od c9000 » 23 led 2012 02:01

Ahoj,
dělám na tom pár dní, je to teda očistec 8) Potřebuju poradit jak dál s mixem /aranžema. Zvukově bych to rád posunul někam mezi Boney-M a poslední desku Lenyho Kravitze. Takže ted je ten mix trochu 70s, teda aspon myslím. Určitě by tomu prospěl vokál, na tom se pracuje, jen sehnat ty správné hlásivky.

Některý smyčce ještě uplně neladí, a jelikož mám zesilovač v servisu, je to mícháný na sluchátkách. Rád bych to vyšperkoval na maximum tak doufám že poradíte co s tím dál..... Děkuju
C.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

MDudas

Re: C 9000 - MiamiVice - mix

Příspěvek od MDudas » 23 led 2012 02:51

Uaaa ! Po vsetkych tych techno, chill out, synthy, trance, atd, atd. je to prijemna zmena !!! Zabavne !
Ked si to robil od piky, tak si docela macher. Ak je to vyskladane z loops, aj tak dobre. :P
Ja by som mozno:
- tie smycce chceli byt prirodzene, ale zdaju sa mi az prilis opozdene - straca to svih, a to je pri takejto skladbe skoda.
to, ze neladia, az tak nevadi ? takto si to slozil. oni sami o sebe asi nebudu falosne, ze ano.... (mne sa to zda OK - ako taky zart)
- zdaju sa mi prilis slabe bicie a tlieskanie - na niektorych vhodnych miestach by som tomu pridal (s citom), aby aj bicie mali viac gradacie
-na miestach s vyvrcholenim (napr. 1:51, 1:59) by som pridal este jednu sekciu slakov (smyccov) a trosku to rozhodil do sterea, nech to ma grady
- obcas sa ti tam objavuju take "z nicoho-nic" nastroje (napr. reverbovany tick na 0:04), ktore nesuvisia so zvyskom skladby.
ak ich nepouzijes ucelne aspon 2-3 krat, tak to radsej vyhod. nic to nepridava, skor ubera.

Ale inak FUN !!! Klasicka "common, let´s dance baby" ! 8) 8) 8)

c9000

Příspěvek od c9000 » 23 led 2012 09:26

Mdudas: Super, děkuju za reakce, ted jsem si to poslech a máš pravdu trefné. Clověk když to tvoří, tak to omílá furt dokola a ucho se pak otupí. Je to tak půl a půl, něco sou samply (bicí + smyčce - Eastwest a NI) Basa a kytara je nahraná. Ta udernost dechu, myslíš jako posunout je o kousek dřív, třeba před první dobu kicku? Ještě dost přemejšlim nad tim jestli tu aranž nechat takhle, nebo to nějak přetransformovat. Místama mě to ladění tahá za ucho, zakže zkusim autotune, někde sem tam zase zašachoval se stupnicema.

S těma bicíma, nevim právě jestli tomu dát ten nádech ala boney-m, kdy ty bicí budou slabší a víc vzadu. Nebo to posunout do "současnějšího" trendu a vytáhnout to at to pumpuje. Spíš mi ale přijde že když tomu dám ještě víc retro nádechu, tak se k té skladbě hodí víc. Je teda fakt, že ten vokál by to mohl posunout jinam. :wink:
Naposledy upravil(a) c9000 dne 23 led 2012 10:32, celkem upraveno 1 x.

c9000

Příspěvek od c9000 » 23 led 2012 09:44

jinak teda musim přiznat že tvořim dobře znějící zvuk orchestru, brass sekce je fakt hrozný. Originální samply jsou většinou nechutně čistý a sterilní. Dostat z toho "starej zvuk", je dost boj, ještě že mám Decapitatora :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 led 2012 11:34

slaky neladia ..to si pouzil dake sample frazy ? alebo ako ti mozu slaky neladit ?

zda sa mi to ? alebo je to take zahuhlane z uvodu ? to je schvalne ?

c9000

Příspěvek od c9000 » 23 led 2012 12:42

no jakože jsou v jiným ladění než zbytek, tomu řikám že mi to neladí. :)jiná tonina.
Zahuhlané ,no možná. některý zvuky sou tak jako zastřený a dechy sou zas vystrčený. To asi myslíš.

delay

Příspěvek od delay » 23 led 2012 12:54

Jeto fajn, já bych teda ty bicí rozhodně výtahl, tam to intermezzo smyčce + dechy je fakt rozjetý dost, asi bych to vyladil, ale je to správně ujetý :).

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 23 led 2012 21:29

vidim, ze ses zase trochu posunul, teda zvukove, prijde mi to takovy min samplovane-spinavy a vic uhlazeny. osobne, a to ber tak, ze 99% lidi nebude vedet, me trochu skadli, ze tam slysim nejaky znamy sample cedecka, mozna nejaky ueberschall nebo co to je.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 led 2012 21:57

no jo .. to by vysvetlovalo , preco to je take zahuhnane ..

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 led 2012 01:58

joo některý věci jsou ze smple CDs, to je moje nejoblíbenější studnice nápadu :) A když chci takovýhle pěkný licky, na který bych musel normálně deně cvičit , abych je zahrál správně...., tak je to dobrá věc. Vím že se traduje že sample CDs používaj tak akorát looseři, ale s tim se nemůžu stotožnovat, někdy je to fakt dobrá pomůcka. A dokáže mě to přivíst na uplně nový nápady, to jen tak na okraj :)

No zvukově mám osobně radši ten špinavější zvuk, ale sem by se to nehodilo. Spíš mám problém s tím, že mi to příde takový " nevyzrálý " prostě taková odrhovačka, ted to poslouchám s odstupem cca 2 dnů a zraje to k tomu že to strčim do šuplíku...

Pytkin: Zahuhnané to je proto, že to je jen hrubej mix kde nástroje sou minimálně eqalizováný takže je to takový zastřený a plochý.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 24 led 2012 03:14

Dechy su pre mna fajn ! Slaciky (smycce) ma trochu tahaju za usi. Ale nie, pretoze si to poskladal v inej tonine. Ako pisem - to nevadi. Moze to byt taky zart. (existuje X skladieb napisanych tak, aby melodia isla mimo stupnicu doprovodu)
-
Ryrmicky sa mi zdaju tie smycce trosku rozpadnute - nastup celej tej vety "ta--ta" o 1:27 mas trafeny, ale potom sa to rozide, pri pokuse o ten "rytmicky obrat" o 1:30. Dalsie "taduda --ta--ta" su uz posunute a to mi taha usi. Nesedi to tam rytmicky. Casovanie tak napul, ale rytmus je tam iny. Zladi sa to zase az o 1:35. Proste - ta tema ma akcent inde, jak si ho umiestnil ty.
-
k tomu vyvrcholeniu - to je iba taka drobna pripomienka - na posluch je to gradujuce a vrchol je na konci bridgu a v casti za nim. Ja osobne by som tam na posledny takt alebo dva: bud pridal dalsiu sekciu dychov tak na 15-20 hlasitosti hlavnej a strelil ju do strany (uplne mimo center), alebo tam na posledny takt pouzil nejaky panning filter. Clovek by mal mat pocit, ze trubkari v zadnej rade najednou vyskocili a fukli co to da !!! Nieco ako taaa-daaa-daaa-UÁÁÁ !!! Aj ked je to retro, moze tam byt miestami viac "priestorovosti", nez si dal.
Sorry, ze Ti do toho tak brblem. Nejako som sa nechal uniest.... :roll: :oops: Caf.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 24 led 2012 07:50

C9000 : jo tak.. Ak to este neni miesane, tak pohoda.. A za sample sa nehanbi.. Tiez v tom nevidim ziaden problem..

c9000

Příspěvek od c9000 » 24 led 2012 09:35

MDudas píše:Dechy su pre mna fajn ! Slaciky (smycce) ma trochu tahaju za usi. Ale nie, pretoze si to poskladal v inej tonine. Ako pisem - to nevadi. Moze to byt taky zart. (existuje X skladieb napisanych tak, aby melodia isla mimo stupnicu doprovodu)
-
Ryrmicky sa mi zdaju tie smycce trosku rozpadnute - nastup celej tej vety "ta--ta" o 1:27 mas trafeny, ale potom sa to rozide, pri pokuse o ten "rytmicky obrat" o 1:30. Dalsie "taduda --ta--ta" su uz posunute a to mi taha usi. Nesedi to tam rytmicky. Casovanie tak napul, ale rytmus je tam iny. Zladi sa to zase az o 1:35. Proste - ta tema ma akcent inde, jak si ho umiestnil ty.
-
k tomu vyvrcholeniu - to je iba taka drobna pripomienka - na posluch je to gradujuce a vrchol je na konci bridgu a v casti za nim. Ja osobne by som tam na posledny takt alebo dva: bud pridal dalsiu sekciu dychov tak na 15-20 hlasitosti hlavnej a strelil ju do strany (uplne mimo center), alebo tam na posledny takt pouzil nejaky panning filter. Clovek by mal mat pocit, ze trubkari v zadnej rade najednou vyskocili a fukli co to da !!! Nieco ako taaa-daaa-daaa-UÁÁÁ !!! Aj ked je to retro, moze tam byt miestami viac "priestorovosti", nez si dal.
Sorry, ze Ti do toho tak brblem. Nejako som sa nechal uniest.... :roll: :oops: Caf.
Super, vidíš tohle je dobrej tip. Máš pěkný postřehy ! Děkuju, mě tohle uplně uniká, dokud mi někdo neřekne, že to tam tak je. Jsi muzikant? Co myslíš na to uspořádání / aranž, mě přijde že by se tam někam ještě tak na 8 dob hodilo nějaký druhý intermezo v jiným ladění, aby to rozbylo tu smyčkovitost.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 26 led 2012 09:15

Mě se to líbí, i když na druhou stranu vůbec nevím jak se mám postavit k tvorbě, která je vytvořena s poslepených samplů.. jen bych chtěl k těm smyčcům, ale to už tady zaznělo, nejen že jsou rozladěný, malá rozleděnost by myslím nevadila, ale tóny smyčců se tříští ve stupnicích.. Smyčce hrajou například tón E, který s c-molovou stupnicí nejde moc dohromady. A takových tónů je tam víc.. jestli to teda nebyl záměr

Odpovědět