C9000 - Confusion :)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
c9000

C9000 - Confusion :)

Příspěvek od c9000 » 12 zář 2010 23:09

Ahoj,
Asi už jsem otravnej, s tím že sem furt házím nějaký nedokončený náslechy atp. Ale mám ted holt nějaký tvůrčí období. Měl jsem ted o víkendu spoustu času a celý jsem ho trávil ve studiu. :wink: Hodně jsem experimentoval a snažil se vytvořit něco spontálního (díky tomu jsem si na to dal horizont výkendu a nebyl jsem na to sám )

No a tohle vzniklo:
[flash=600,85]http://player.soundcloud.com/player.swf ... /confusion[/flash]

Zatím tam ještě nejsou uplně hotový aranže ale je to poměrně pevná skica. Snažil jsem se vyladit zvuk co jsem mohl a myslim že je to znát, oproti mým starším věcem to hraje o dost líp, teda myslím. Jakékoli rekace vítány.
Naposledy upravil(a) c9000 dne 13 zář 2010 09:55, celkem upraveno 1 x.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

tomy45

Re: C9000 - Confusion :)

Příspěvek od tomy45 » 13 zář 2010 06:42

Tak zvuk je hodne dobry, o tom potom :)

Samotna skladba ma vsak uz tak neoslovila. Po priam konornom a velmi dobre atmosferickom zaciatku, som sa uz nedockal akehosi zvratu. Stale sa to "deje" len akoby "teraz". Po zaciatku, prisla faza - stadium kedy precizne aranze mne osobne okrem preciznych aranzov, nic nepriniesli.
Pocitovo - ako ked si dlho nezapalim cigo, lebo som nemal kedy. Ked uz drzim v ruke cigo, zapalim ho a prvy sluk mi sposobi mensi zavrat (lebo som dlho nefajcil) a pocas samotneho fajcenia, sa pocit ktory som od dlhsej abstinencie nikotinu ocakaval sa nedostavi. Furt len rozdychavam prvotny zavrat ale cigo len dofajcim, nevychutnavam :-)

delay

Příspěvek od delay » 13 zář 2010 09:19

Tak, je to tvůj klasickej styl. Hodně podobný postupy v aranžích, podobnej zvuk... nevím ani sám, jeslti je to plus nebo minus, spíš bych řekl, že jsi v tom volném víkendu (promiň kámo ale tvrdé "y" tam nepatří) zužitkoval dosavadní zkušenosti a procvičil známé metody tvorby... Ke skladbě jako takové výhrady nemám, je tam dost pasáží, ale v kontextu předchozích skladeb je to jakési repeté. I tak asi dobře využitý víkend :wink:

dendy

Příspěvek od dendy » 13 zář 2010 09:41

zvlastne, nenacita sa mi nic do toho playera ... je prazdny ...

demsky

Příspěvek od demsky » 13 zář 2010 09:45

mne sa to velmi paci, mas podla mna vynimocny talent na vhodnu kombinaciu nastrojov a hlavne zvukovo... mozes prezradit aj na com to robis a ake pouzivas kniznice?
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

c9000

Příspěvek od c9000 » 13 zář 2010 09:49

Tomy: fajn názor s tim cigem :), líbí se mi. No možná maš pravdu. Asi je horizont 2dnu pro pro zralost málo. Dalo by se to nazvat nějakou jakousi pracovní skicou skladby.
- To Delay: no neni co dodat. Je tedy fakt, že když jsem si to ted pustil, potom co jsem to měl porát v uších tak mi to potvrzuje vaše komenty. :wink:
takže spontálnost je v tomto případě spíš na škodu.

delay

Příspěvek od delay » 13 zář 2010 10:00

Je těžký to posuzovat... Nerad bych plácatl blbosti, přijde mi, že spontánní bylo vlastně jen to rozhodnutí teď něco vytvořit, ale pak jsi se již držel svých osvědčených postupů. Tohle není nedostatek, všichni to děláme ať již více nebo méně, třeba jen z pitomýho strachu, že víkend uteče dřív než to stihnu dokončit, tak raději vsadím na jistotu. Myslím že ta minulá věc ti krásně sedla, byla to změna a pro mě příjemná... Držím palce. Čus.

dendy

Příspěvek od dendy » 13 zář 2010 10:11

uz mi to ide ...

ako ano moze byt.. mne sa to moc paci.. take "zhulene" mi to pride (v tom pozitivnom zmysle slova :-)) ... dokonca som sa prichytil ze si kyvkam hlavou a pokopkavam nohou do tempa .. moze byt ..

dedko

Příspěvek od dedko » 13 zář 2010 10:39

Keby som mal opísať prvý dojem, tak som pri tom perfektne relaxoval.
Po "hlbokej analýze :wink: " pri to pripadalo ako keby sa zišla partia dobrých muzikantov, každý z nich perfektne ovláda svoj nástroj, povedia si čo budú hrať a začnú. Lenže sa otočia chrbtom k sebe a neni toho boha medzi nimi, kto by povedal ako to bude pokračovať...

PS asi som mal ťažký víkend a trepem chujoviny...

c9000

Příspěvek od c9000 » 13 zář 2010 10:40

to demsky :- Mno jde spíš o to že používám stejný zvukový zdroje (nástroje, samply atd.). Tím se člověk naučí z nich dostat maximum a taky je spolu vyladit aby to hrálo tak jak to hraje... .
Vzniká to celé v Acidu 7, řekl bych že i díky tomu programu to má takový kostrbatý aranže. Nahraný nástroje zpracovávám jako fragmenty do smyček (to dělám ve starým cooleditu2 :)) a jako se smyčkama s nimi v Acidu pracuju. Pak občas nahraju něco do hotovýho konceptu ale základ jsou nadělaný všemožný loopy.
Bicí lezou většinou z ASR10, máji takovej pěknej kulatej a deep zvuk. Na nahrávání všeho mám jen 2 mikrofony (což mě v mnohém osvobozuje).
Pak taky občas přemluvim nějakýho toho muzikanta , co mi prostě zajamuje , nastavim mu zvuk co by se mi líbil a pak si to v klidu po večerech doma stříhám.
Je toho hodně...

No knižnice, to jako knihovny? To zas tolik nepoužívám, občas nějaký sample cd, z kterýho něco vezmu, pak taky nasamplovaný nástroje od Ensoniq...

c9000

Příspěvek od c9000 » 13 zář 2010 11:11

tak ted jsem dostal reakci od kolegů v práci , prý je to moc "intoušský" a příliš komplikovaný na poslech :( :(.

rastis

Příspěvek od rastis » 13 zář 2010 11:17

mne sa to lubi, dobre to je...

dendy

Příspěvek od dendy » 13 zář 2010 11:41

c9000 píše:tak ted jsem dostal reakci od kolegů v práci , prý je to moc "intoušský" a příliš komplikovaný na poslech :( :(.
mozno preto sa mi to paci.. ja mam rad "zlozitu" hudbu.. zlozitu v zmysle ze je tam vela layerov, nie nevyhnutne zlozite melodie, ale proste vela vrtiev a veci co sa prelinaju.. to v tom tvojom v celku nachadzam...

Eye

Příspěvek od Eye » 13 zář 2010 15:33

Přesně jak tu padlo, i když od Tebe znám jenom vlastně ten předchozí track, tak mi přijde, že bych Tě v téhle skladbě poznal po zvucích asi. Na druhou stranu je tenhle track atmosférou i aranží jinej, takže já bych to prostě označil tak, že jsi to Ty, Tvůj styl, Tvůj rukopis, což mi přijde asi pak už otázka toho, jeslti si k němu posluchač najde cestu, nebo ne...

Osobně bych to za "intoušárnu" neoznačil (vnímám to slovo spíš pejorativně) - jasně, neni to dancefloor hit s jasnym melodickym tahem na "sing along" refrén, ale mám dojem, že to jsi ani nechtěl ;). Mně se to prostě líbí a to i zvukově (možná i proto,že vůbec nevim, jak bych takovýhohle soundu dosáhnul zatim :D). Cejtim z toho něco takovýho "podprahově živelnýho" jako třeba z některejch živáků Maceo Parkera (nez ohledu na trochu jinej žánr)...
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

c9000

Příspěvek od c9000 » 13 zář 2010 16:40

dik za komenty, napadlo mě taky že by tomu vůbec neuškodila harmonická změna, ted je to celý v Cčku a něco Cmi. Takhle to působí jako nějakej jam.

Odpovědět