C9000 - Desire rock (trek z pripravaného EP)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
c9000

C9000 - Desire rock (trek z pripravaného EP)

Příspěvek od c9000 » 21 čer 2009 14:43

Ahoj, Dávám k poslechu jeden trek z připravovaného EP, na kterým usilovně makám.
Je to jen hrubej mix degradovanej mp3 formátem (spousta detailů se bohužel při kompresi ztratila)
Jeste do toho bude nahraná solo kytara , taky se musím přiznat že je to zas po dlouhý době song s kterým jsem sám spokojenej :wink:
Přeji příjemný poslech a děkuji za případné komenty.

http://soundcloud.com/tracks/search?q=c9000
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Jindy2

Re: C9000 - Desire rock (trek z pripravaného EP)

Příspěvek od Jindy2 » 21 čer 2009 15:43

me se to atmosferou libi, je to dost pekne a skutecne verim, ze ta mp3 tomu sebrala dost detailu, leccos bych tam rad slysel a nejak neslysim...

jinak ale hudebne se mi to moc nelibi, neni to muj styl, me tam chybi nejaky vyvoj a nosny motiv, melodie, cokoliv - neco, co bych si z te skladby zapamatoval (a ta basa je asi jediny motiv, co tam slysim, ale cpat motiv jenom do repetitivni basy, to mi take moc nesmakuje)...chapu ale, ze tenhle styl je asi o necem jinem, tak nevim co si o tom myslet...kazdopadne, zvukove kvalitni i bohate mi to prijde, ale ne melodicky, tot muj nazor, sorry...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 čer 2009 16:50

zase hodne prijemny, dobrej groove, tvoje veci jsou mi tady v tuhle chvili asi nejblizsi.
i kdyz je pravda, ze strukturou je to trochu roztristeny, ani ne moc 'blokovy', ani ne uplne 'linearni'.

c9000

Příspěvek od c9000 » 21 čer 2009 18:17

to Brooklyn: Děkuju, od tebe me to těší a jsem rád že se ti ty věci líbí, nekonstatní to je schválně viz. dále.

To Jindy: Nosná melodie tam skutečně není nijak výrazná víceméně ji obstarávají bicí, basa a krátky tuky do epiana, je to trochu schválně, jelikož hlavní motiv tam nahraje kamarád p.Šrámek na svou Gibosnku z roku 36 :wink: ( rád bych tam takový ty hezký jazzový motívky který dokážou navozovat nálady ). Druhá věc je, že tuhle muziku dělám tak ,že kladu velkej důraz na výběr zvuků a jejich barvu. V mixu je to potom trochu problém (tahke skladba měla 76 stop :shock: :) ) Celkově je to dost piplačka ale baví mě to. Je tam trochu vlivu psychadelický muziky ala Amon Tobin, kterýho jsem v poslední době dost poslouchal ale není to záměrně, prostě se mi takhle líbilo.

abuse

Příspěvek od abuse » 22 čer 2009 13:06

puosobi to velmi pekne organicky. ja by som osobne dal o malinko viac priestoru tej vybusnej pasazi. chyba mi nejaky uchopitelnejsi leitmotiv, naznak melodie, alebo skuor nejaky "symbol". ale kedze to este nie je dorobene, ako "sound bed" je to skvele.
a niektore glitche - hlavne par kuskov na koci mi pripadaju trochu standardne, je to manualne strihane ci nejakym udelatkom ako db glitch (alebo ako sa to vst vola- ma to dost podobny charakter)?
este by som ich parkrat prestrihol

ale si moj oblubeny ezone autor :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 22 čer 2009 13:32

c9000: tak to jsem zvedavej, jak to potom s tou gibsonkou bude vypadat, dej vedet...

ta psychadelie a bohatost nastroju a barev nastroju je nadherna, to se mi moc libi...ale spis co se psychadelie tyce, posloucham psychadelicky rock a tohle je neco trochu jineho no...s tou kytarou to muze byt fakt zajimave, tak se necham prekvapit...

drymansound

Příspěvek od drymansound » 22 čer 2009 14:00

Moc hezký feeling !
Výběr zvuků je naprosto super.
Klobouk dolů 8)

c9000

Příspěvek od c9000 » 22 čer 2009 16:50

dekuji páni,
Vlado, jsem rád že ti to sedí, tvoji muziku mám rád. Ty glitche na konci jsou mírně prostříhaný ale je to dá se říct hotovej sampl. většinou si je zvlášt stříhám ale tenhle byl krásnej už v tom hotovým samplu, tak jsem ho jenom poupravil.
IMHO_ byla tady nějaká zmínka o jakémsi vst na glitche, kdyby to nekdo znal, docela by se mi to šiklo.
Hotovou verzi s kytarou bude mozné slyšet až na desce ( musím si nechat nejaké prekvápko :) )

V lastně me docela mrzí , že když bude posluchač tu desku poslouchat v takovýmhle mp3 formátu a na blbejch bednách, uteče mu spousta duležitejch detailu co v tý muzice je, jedině udělat mix a master tak aby v převodu na mp3 zněl obdobně, ale to bych chtel asi moc.

a jeste jedna věc, jsem stále na vážkách zda se dá takhle alternativní muzika vůbec uspesně vydat, aby se dostala k lidem , je to prece jen EPčko a tedy vstup do pro mně neznámých vod, ale něco mi říká ,že když už jsem do toho investoval tolik energie času tak to musím dotáhnout do konce. ? :| ?

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 22 čer 2009 18:19

Ahoj, páči sa mi to..Zaváňa to experimentálnym Nu-Jazzom, kadopádne to bola určitě piplačka, celé aranžmá je velmi bohaté jak zvukmi-ktoré si vybral dobre, tak vývojom..pre mňa fajn..i ked ten motivek-snáď ta kytara- z toho spraví ešte viacej cool skladbu..len tak Dálej :wink:

delay

Příspěvek od delay » 23 čer 2009 09:46

Ahoj, vcelku se mi to líbí, ale přiznám se že mám malinko problém s UCHOpením té skladby. Ne že bych v hudbě hledal nějakou logiku nebo vyžadoval určité postupy, ale opravdu mi trochu schází nějakej živě hranej instrument, fráze, sřihy a ta živočišnost jsou OK, tak pevně doufám, že to ta živá kytara ztmelí. Hodil by se i nějaký zpěvový fragment, co myslíš? Tak držím palce. PS: Ta basa dělá místy huuuuuman voice.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 čer 2009 11:38

c9000 píše:dekuji páni,
Vlado, jsem rád že ti to sedí, tvoji muziku mám rád. Ty glitche na konci jsou mírně prostříhaný ale je to dá se říct hotovej sampl. většinou si je zvlášt stříhám ale tenhle byl krásnej už v tom hotovým samplu, tak jsem ho jenom poupravil.
IMHO_ byla tady nějaká zmínka o jakémsi vst na glitche, kdyby to nekdo znal, docela by se mi to šiklo.
Hotovou verzi s kytarou bude mozné slyšet až na desce ( musím si nechat nejaké prekvápko :) )

V lastně me docela mrzí , že když bude posluchač tu desku poslouchat v takovýmhle mp3 formátu a na blbejch bednách, uteče mu spousta duležitejch detailu co v tý muzice je, jedině udělat mix a master tak aby v převodu na mp3 zněl obdobně, ale to bych chtel asi moc.

a jeste jedna věc, jsem stále na vážkách zda se dá takhle alternativní muzika vůbec uspesně vydat, aby se dostala k lidem , je to prece jen EPčko a tedy vstup do pro mně neznámých vod, ale něco mi říká ,že když už jsem do toho investoval tolik energie času tak to musím dotáhnout do konce. ? :| ?
mne to vobec nepride ako nejaka alternativna vec, normalny mainstream nu-jazz. je len otazka ktorym labelom mas poslat demo a co oni na to v case krizy. ale imo to musio byt pomerne lahko vydatelne, o podobnu muziku JE zaujem

c9000

Příspěvek od c9000 » 23 čer 2009 12:11

To Delay: No presně jsi vystih co tomu shazí aby to bylo perfektní, ta kejtra (jestli dopadne jak chci) by měla být trošičku jakoby instrument provázející temi skladbami a dokreslující atmosféru s vodící linkou, bude to tezký ale mám to celý v hlave :wink:
Voice , no abych rek pravdu nenapadá mě kam ho tam zasadit. a ten human voice je dost čitelnej na začátku, ale není to basa, je to zvuk z takovýho africkýho noname bubínku.

Kex: zvedl jsi mi náladu :wink: dík

psk501

Příspěvek od psk501 » 23 čer 2009 23:06

super! bavi me to moc.

masouna

Příspěvek od masouna » 08 črc 2009 20:45

je to o vkusu ale pro me jedna z nej veci co sem tady slysel ... sup stim na ninjatune

vasek

Příspěvek od vasek » 08 črc 2009 21:31

Ještě pořád nevím, co si mám myslet o hudebním obsahu, každopádně zvuk se mi líbí velmi. Fandím.

Odpovědět