cardiac move -this could be

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Ivo
Moderátor

Re: cardiac move -this could be

Příspěvek od Ivo » 05 pro 2009 21:51

jackies píše:
Pokud jakákoli simulační mašinka dělá ABSOLUTNĚ PŘESNĚ to co její předloha, je levnější, menší a méně náročná na údržbu, tak nemám s nějakou simulací žádný problém a je mi to úplně jedno.
Což jsem asi už napsal.

Jen jsem chtěl upozornit na ten malý paradox o nadšení z toho, že se něco začíná podobat něčemu jinému a přitom se to může jednoduše udělat na zařízení k tomu přesně určeném.
S tím "jednoduše" bych si nebyl tak jistý .. Sežeň si do studia minimálně 4 různé páskové přístroje (Ampex, Studer atd - každý z nich zní mimochodem dost jinak), měj je všechny krásně a průběžně udržované, kalibrované a perfektně servisované. Měj čerstvé zásoby různých typů pásů, které můžeš přehazovat (každý též zní trochu jinak) měj možnost u každého přístroje přesně nastavit všechny paramatery (bias, rychlost pásu, šum atd.). Ted nemluvíme o možnosti mezi tím vším bleskově přepínat, bypassovat atd. Myslím že by to nebylo ani jednodušší, ani levnější, ani dostupnější ... Ted samozřejmě nemluvíme o nějakých digitálních pluginech apod.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 05 pro 2009 22:04

nerad to rikam, ale rozplyvate se tu nad velice prumernym songem, na ktery bylo nejspise vynalozeno znacne mnozstvi prostredku a tim padem se bude i neumerne popularizovat, coz uz vlastne probiha i zde...

jackies

Příspěvek od jackies » 05 pro 2009 22:15

Ivo píše: S tím "jednoduše" bych si nebyl tak jistý .. Sežeň si do studia minimálně 4 různé páskové přístroje (Ampex, Studer atd - každý z nich zní mimochodem dost jinak), měj je všechny krásně a průběžně udržované, kalibrované, servisované. Měj čerstvé zásoby různých typů pásů, které můžeš přehazovat (každý též zní trochu jinak) měj možnost u každého přístroje přesně nastavit všechny paramatery (bias, rychlost pásu, šum atd.). Ted nemluvíme o možnosti mezi tím vším bleskově přepínat, bypassovat atd. Myslím že by to nebylo ani jednodušší, ani levnější, ani dostupnější ... Ted samozřejmě nemluvíme o nějakých digitálních pluginech apod.

Mě to je naprosto jasné, proto jsem u obou příspěvků psal .... " méně náročná na údržbu"......
Slovo "jednoduše" jsem měl vynechat a vyměnit ho za něco ve smyslu připomění že tu jsou i tradiční a opravdové postupy místo jejich pouhých SIMULACÍ.
Připadá mi, že se dneska vůbec neberou v potaz, a že se spíše přemýšlí o těch jejich ( z většiny špatných ) náhražkách.

( mluvím všude všeobecně, ne jen o nějakém simulátorku pásu )

hombrefeo : pravdu díš, tohle je OT jak ... , ale popularizování prvního příspěvku mi vůbec nevadí, ba naopak, je to skvělá práce ...... končím

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 pro 2009 22:19

jackies : no ale trapit sa s magnetofonom dnes fakt neni ziadna zabava .. rozhodne nejaka krabica je pouzitelnejsia , lebo neni nijak narocna na udrzbu .. a ked ivo s carloffom hovoria ze to hra super , tak neni co riesit ..

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 05 pro 2009 22:52

hombrefeo píše:nerad to rikam, ale rozplyvate se tu nad velice prumernym songem, na ktery bylo nejspise vynalozeno znacne mnozstvi prostredku a tim padem se bude i neumerne popularizovat, coz uz vlastne probiha i zde...
no ze je prumerny je tvuj nazor a vetsinou na kazde nahravani se nejake prostredky vynalozi.vzhledem k tomu ze je zadarmo ke stazeni tak tomu moc nerozumim...hlavne nevim o jake popularizaci mluvis...
byl bych rad kdybys mi treba takoveho "prumerneho" zpevaka ukazal v cechach...

PS:
jackies píše:
Ivo píše: S tím "jednoduše" bych si nebyl tak jistý .. Sežeň si do studia minimálně 4 různé páskové přístroje (Ampex, Studer atd - každý z nich zní mimochodem dost jinak), měj je všechny krásně a průběžně udržované, kalibrované, servisované. Měj čerstvé zásoby různých typů pásů, které můžeš přehazovat (každý též zní trochu jinak) měj možnost u každého přístroje přesně nastavit všechny paramatery (bias, rychlost pásu, šum atd.). Ted nemluvíme o možnosti mezi tím vším bleskově přepínat, bypassovat atd. Myslím že by to nebylo ani jednodušší, ani levnější, ani dostupnější ... Ted samozřejmě nemluvíme o nějakých digitálních pluginech apod.

Mě to je naprosto jasné, proto jsem u obou příspěvků psal .... " méně náročná na údržbu"......
Slovo "jednoduše" jsem měl vynechat a vyměnit ho za něco ve smyslu připomění že tu jsou i tradiční a opravdové postupy místo jejich pouhých SIMULACÍ.
Připadá mi, že se dneska vůbec neberou v potaz, a že se spíše přemýšlí o těch jejich ( z většiny špatných ) náhražkách.

( mluvím všude všeobecně, ne jen o nějakém simulátorku pásu )

hombrefeo : pravdu díš, tohle je OT jak ... , ale popularizování prvního příspěvku mi vůbec nevadí, ba naopak, je to skvělá práce ...... končím
Diky za pochvalu...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Džirka

Příspěvek od Džirka » 06 pro 2009 09:56

hombrefeo píše:nerad to rikam, ale rozplyvate se tu nad velice prumernym songem, na ktery bylo nejspise vynalozeno znacne mnozstvi prostredku a tim padem se bude i neumerne popularizovat, coz uz vlastne probiha i zde...
Omlouvám se, ale musím si rejpnout.... To je taková ta naše česká povaha. Když je něco dobré, musíme na tom zkrátka hledat mouchy. Je to něco jako závist, nebo nevím jak to popsat.... no nic.. tohle téma už opravdu nepatří do tohoto fóra.

kexik

Příspěvek od kexik » 06 pro 2009 19:58

no neviem, na jednej strane sa autor dovolava beatles, na druhej to nejaky noname nazve priemernym songom nehodnym vynalozenych prostriedkov. ja myslim ze sa treba drzat na zemi a s prihliadnutim na fakt, ze znasich koncin vychadzaju na 99% totalne sracky, je to velmi prijemny a chvalyhodny vytvor a kiezby ich bolo takych aspon 2%. a ostatne v tomto zanri rozhoduje o uspechu predajnost, a nie nazory nejakej subkultury jedneho internetoveho fora, ze ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 06 pro 2009 20:33

Me prijde, ze by to bylo uplne idealni do takovychtech "prostrihu", co bejvaj na konci v serialech, nebo v americkych filmech, jak se ukazuje kdo co dela, bejva to beze slov, nebo hlas vypravece rika naky moudra, a jdou za sebou obrazy hlavnich hrdinu, jeden breci, strih, druhej se s nekym objima, strih a vidime dalsi postavu, jak se zotavuje v nemocnici a konecne se usmala atd. :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 07 pro 2009 15:29

kexik: ja se nedovolavam beatles--jen jde o podobne harmonicke postupy...nic vic...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Odpovědět