Český ambient

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Vojtěch Šmíd

Český ambient

Příspěvek od Vojtěch Šmíd » 19 říj 2019 20:10

Dobrý večer.
V minulém, mnou odstartovaném témetu "Česká elektronická hudba" se mi dostaly rady, za které moc děkuji.

V Červenci jsem začal pracovat na malém projektu nazvaném "Orbbiss" a vytvořil dvě ambientní skladby.
Snažil jsem se na základě rad z předchozího tématu hudbu více oživit.
První skladba nese jméno "The lost monk" - Kombinuje prvky ambientu a relaxační hudby.
Dufám, že se vám bude líbit :)
Naposledy upravil(a) Vojtěch Šmíd dne 20 říj 2019 10:03, celkem upraveno 1 x.

Stan

Re: Český ambient

Příspěvek od Stan » 19 říj 2019 22:41

to piano je hrozne hlasity v pomeru ke zbytku a narusuje celou armosferu, ja by jsem ho posadil trosku dozadu pomoci reverbu a ubral mu na intenzite.

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 19 říj 2019 23:37

já nerozumím těm názvům témat. to zní jako ty bys byl synonymem pro zmíněné styly v naší kotlině. doporučuju přejmenování. je to zavádějící a podivné ;-)

Vojtěch Šmíd

Příspěvek od Vojtěch Šmíd » 20 říj 2019 10:10

Stan píše:
19 říj 2019 22:41
to piano je hrozne hlasity v pomeru ke zbytku a narusuje celou armosferu, ja by jsem ho posadil trosku dozadu pomoci reverbu a ubral mu na intenzite.
Děkuji. Zkusím ho dát trochu "dozadu":)

Vojtěch Šmíd

Příspěvek od Vojtěch Šmíd » 20 říj 2019 10:16

biscuit píše:
19 říj 2019 23:37
já nerozumím těm názvům témat. to zní jako ty bys byl synonymem pro zmíněné styly v naší kotlině. doporučuju přejmenování. je to zavádějící a podivné ;-)
Nene. Takhle jsem to nemyslel. Názvem témat jsem chtěl pouze zdůraznit, že je tato hudba z České republiky. Rozumím, že to může být zavádějící a podivné ale rozhodně jsem to nemyslel tak, že bych si myslel, že je snad moje hudba synonymem pro tento žánr v ČR. To rozhodně ne. Ale děkuji za připomenutí. Příště si dám na názvy pozor :D

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 20 říj 2019 16:35

když tě napadne lepší, můžeš to udělat i zpětně ;-)

jinak tohle už má oproti minulým pokusům alespoň nějakej ucelenější tvar, ale pořád mi to připadá, jako že to jde od nikud nikam. to samo o sobě nemusí bejt špatně, abstraktní hudba asi nemusí mít směr a vývoj, jenže tady se nemůžu zbavit dojmu, že to nějakej směr mít mělo. za všechno můžou ty nešťastný akordy toho piana. nejsou ani v jednoduchém pořádku, ani v nějakém sofistikovanějším schématu, jsou prostě podivně rušící a nezapadající do klidné nálady zbytku. tím nechci říct, že to piano se tam nehodí (zvukově), ale prostě nepodtrhuje náladu zbytku. navíc trčí a to nejen hlasitostně, ale taky stylem jakým je ten akord zmáčknutý - jak když do nástroje někdo bací kladivem. při hře se přece z člověka do nástroje přenáší nějaké emoce a ten podle toho má znít. to tady absolutně chybí. zkus přidat trochu víc citu.

TrojakEW

Příspěvek od TrojakEW » 21 říj 2019 10:25

Ja sosobne nehladam v ambient muzike ziadnu story, takze to ze to nema neaky smer mi tuto vobec nevadi. Problem je ako uz tu bolo spominane je mix. Zdasa ze celkovo su vsetky nastroje (hlasitostou) nevyvazene, samozrejme to piano je na tom najhorsie. Dynamika toho piana je, teda to vyzera na fff (fortississimo). Pre ambient je vhodne viac expresivne hranie takze vecasi rozsah v dynamike je tu potrebny. Mne sa to paci, ale je nutne doladit hlavne ten mix a urobit nieco s tym expresivnym hranim.

dano
Vybavení

Příspěvek od dano » 21 říj 2019 10:41

Vojtech urcite sa tomu venuj dalej, vobec to nie je marne :)

Vojtěch Šmíd

Příspěvek od Vojtěch Šmíd » 28 říj 2019 20:48

biscuit píše:
20 říj 2019 16:35
když tě napadne lepší, můžeš to udělat i zpětně ;-)

jinak tohle už má oproti minulým pokusům alespoň nějakej ucelenější tvar, ale pořád mi to připadá, jako že to jde od nikud nikam. to samo o sobě nemusí bejt špatně, abstraktní hudba asi nemusí mít směr a vývoj, jenže tady se nemůžu zbavit dojmu, že to nějakej směr mít mělo. za všechno můžou ty nešťastný akordy toho piana. nejsou ani v jednoduchém pořádku, ani v nějakém sofistikovanějším schématu, jsou prostě podivně rušící a nezapadající do klidné nálady zbytku. tím nechci říct, že to piano se tam nehodí (zvukově), ale prostě nepodtrhuje náladu zbytku. navíc trčí a to nejen hlasitostně, ale taky stylem jakým je ten akord zmáčknutý - jak když do nástroje někdo bací kladivem. při hře se přece z člověka do nástroje přenáší nějaké emoce a ten podle toho má znít. to tady absolutně chybí. zkus přidat trochu víc citu.
Mix je v moje největší slabina. Budu se snažit, aby příští skladby byly v tomto směru lepší :)

tony9

Příspěvek od tony9 » 28 říj 2019 21:20

Podle mě je to fajn pokus.

Připomínky od ostatních k pianu jsou na místě, zvukově i kompozičně. Myslím, že tam máš někde malou sekundu. S takovými souzvuky je třeba umět zacházet.

Určitě pokračuj a budeš se vyvíjet.

Vojtěch Šmíd

Příspěvek od Vojtěch Šmíd » 28 říj 2019 21:24

dano píše:
21 říj 2019 10:41
Vojtech urcite sa tomu venuj dalej, vobec to nie je marne :)
Moc děkuji :)

Vojtěch Šmíd

Příspěvek od Vojtěch Šmíd » 28 říj 2019 21:30

TrojakEW píše:
21 říj 2019 10:25
Ja sosobne nehladam v ambient muzike ziadnu story, takze to ze to nema neaky smer mi tuto vobec nevadi. Problem je ako uz tu bolo spominane je mix. Zdasa ze celkovo su vsetky nastroje (hlasitostou) nevyvazene, samozrejme to piano je na tom najhorsie. Dynamika toho piana je, teda to vyzera na fff (fortississimo). Pre ambient je vhodne viac expresivne hranie takze vecasi rozsah v dynamike je tu potrebny. Mne sa to paci, ale je nutne doladit hlavne ten mix a urobit nieco s tym expresivnym hranim.
Tato skladba je upravená verze jedné z mých předchozích skladeb. Myslím ale, že vás opět mixem nepotěším
https://open.spotify.com/track/5lqZWWhTfuR2ClP0xupRMT

TrojakEW

Příspěvek od TrojakEW » 31 říj 2019 13:10

Rad by som vypocul ale nemam spotify konto. :oops:

Vojtěch Šmíd

Příspěvek od Vojtěch Šmíd » 31 říj 2019 13:15

Posílám vám odkaz na YouTube 😊

Vojtěch Šmíd

Příspěvek od Vojtěch Šmíd » 31 říj 2019 20:36