dave - o životě

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
freecoolin

dave - o životě

Příspěvek od freecoolin » 27 led 2006 20:44

Prosim o názory na tenhle track

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 27 led 2006 21:30

co sa tyka celkoveho zvuku mas to prilis prekomprimovanie - pocutelne je tam distortion hlavne pri udere kopaka to pocut, ked si to loadnes do wav editora tak je to aj vidiet ...

hudobne tym ze je to tak sprznene tazko povedat ale nejake vazne vyhrady nemam voci aranzu ale nieje to ani niec extra super prva trieda ;) taky sedy priemer imho, no mozno ked sa da dokopy ten celkovy zvuk tak to bude zniet lepsie..

k textu nemam co dodat neoslovil ma, nic mi to hovori nenasiel som tam nic s cim by som sa vedel stotoznit alebo co by mi nieco davalo.. ale to mna oslovi malokedy maloco (naposledy par uryvkov z niektorych trackov z Vec-ovho albumu "Dobre Rano" alebo East Side Unia - Noc je polka dna ci jak sa to volalo ... )

dano

Příspěvek od dano » 28 led 2006 08:42

ako uz napisal Dendy, je to prilis prebudene a skresluje to...

nie som odbornik na tento styl, no myslim si ze mas dobru farbu hlasu a nemas ziadne tie debilne prizvuky a afekty ako 90perc nasich SK raperov...

v pohode by som viac vytiahol minimalne bicie oproti rapu...

ocenujem, ze podklad je dost hudobny a z celeho traku nedycha, ze sa na nieco hras, da sa tomu uverit... a to je v tejto hudbe najdolezitejsie...

aha a este by to znieslo nejaku zaujimavu basovu linku...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 28 led 2006 09:31

ano suhlasim s danom, farba hlasu je velmi OK aj frazovanie je celkom v pohode aj ked obcas trosku vypadnes tempa ale su to len minimalne veci...

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 28 led 2006 09:54

ok, beru připomínky ke zvuku jako celku. Natáčel jsem kámoše, kterej si přines už hotovej hudební základ do kterýho už jsem nemohl zasahovat co se týče aranží a ani jsem se v něm nevrtal. Nahrávací řetězec
mic - beyerdynamic (bezdrát) - mix ULI Eurorack 2442 FX Pro, na inzertě kompresor ULI MDX2600 na sendu LEXICON MPX2000 (použit preset) - zvukofvka ESI Waveterminal 192M - PC - monitory TAPCO S5.

Pluginy na zpěv - Waves Ultramaximizer, master - QuadComp, Waves Q6-Paragraphic EQ

Ekvalizace v CoolEditu

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 30 led 2006 10:37

co to je za blbost "...Ukřižovat Paroubka jak Ješíže Krista"..?
To chceš dělat z Paroubka mučedníka?..:-)

dano

Příspěvek od dano » 30 led 2006 12:35

Oxyygen píše:co to je za blbost "...Ukřižovat Paroubka jak Ješíže Krista"..?
To chceš dělat z Paroubka mučedníka?..:-)
aj mne tam ta fraza vadila... podla mna taky kreten ako je Paroubek by nemal byt nielen v jednej vete, ale ani na jednom CD s niekym tak vyznamnym a pozitivnym ako Kristus

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 30 led 2006 13:52

to OXYYGEN + DANO : ta fráze out of my game, názory lidí v textech neřešim pokud vyloženě nejde o rasismus

názory na track, pls
mám pocit teď když to poslouchám že je to úzký do sterea

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 led 2006 14:11

Tenhle zanr neni muj salek caje, ale par poznamek. Me tam vadi nejvic asi to piano - divnej tenkej zvuk, navic to na me pusobi jako pokus o kopii mobyho. Stereo to moc neni, ale to by mi u tyhle hudby moc nevadilo. A co takhle nejakej bas? vsim jsem si nejakyho jen v intru, pak uz nic. Celkove je to hodne monotonni, nic se tam nedeje, zvukove dost chudy. Na druhou stranu mi to nijak moc nevybocuje z myho dojmu o tehle scene:) Plus je jednoznacne vokal, dobra barva, az na minimum vyjimek srozumitelnej a slusne frazovanej.

Venti

Příspěvek od Venti » 30 led 2006 14:30

Neni to zle.. chalan ma celkom dobry hlas, beat je tiez celkom fajn...
Ak ale mozem...
2hy hlas sa niekedy dost rozbehne od hlavneho... zneje to potom moc rozbito.
V texte su pouzite sem tam take jednoduche rymi... take skolkarske, ale bez urazky. Niektore duply, zvyraznovacky... volajte to ako chcete su bez pripravy podla mna. Teda pustena sloha a nieco co ma napadne zduplujem.
Ale toto su detaily.. co mi ale vadi... su dve veci
Hlaska Lajf in pis.... toto nema sancu prejst na scene. Da sa to povedat aj po cesky.. bude to zniet k veci a lepsie.
Autor textu ide cez vsetky klasicke rapove temy.. teda.. ako ja vsetko naprd, aky je hiphop super, moj zivot ako grazel a moji ludia... 1 text 1 tema...

Uvidime ake budu dalsie... drzim palce.

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 30 led 2006 15:15

dalčí takes budou tento víken, ale musel sem vrátit kompresor+Lexicon+mic, tak sem zvědavej jak to bude znít s jinym gearem

Odpovědět