Delirium - Silence ( MSK Spring Remix )

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
dusanmsk

Delirium - Silence ( MSK Spring Remix )

Příspěvek od dusanmsk » 07 črc 2011 15:28

Ahoj.

Najde sa tu par kalibrovanych usi, ktore mi poradia co so zvukom nasledovneho tracku?
Aranz mam uz takmer hotovy, mam v plane do hluchych miest pridat este nejake vrstvy a urobit outtro, takze by som rad zacal pomaly ladit zvuk. Osobne mi pride, ze priliz trci kopak, resp. celkovo to ma vela basov, uplne priserny je ten break v 1:15, ten je tam zatial ako draft.

Diky

dendy
Vybavení

Re: Delirium - Silence ( MSK Spring Remix )

Příspěvek od dendy » 07 črc 2011 15:55

podla mna kopak netrci ani to nema prilis basov... na zvuku mi nevadi skoro nic, okrem toho ze mam pocit ze tam je prilis reverbu (tam mas snad reverb aj na base ??? .... jo a basu nemas moc stereo ? to ti bude robit neplechu na velkom PA .. minimalne vsetko co je nizsie ako cca 200-300 hz by si mal mat striktne mono (dokonca mam pocit ze pri vinyloch sa vsetko pod 400 hz dava mono ?? ci tak nejak), inak na velkom sounde mozes mat velke problemy s fazami :)

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 07 črc 2011 16:11

Vecer zrevidujem, toho reverbu je tam asi fakt vela.

Na base reverby nemam, niektore maju stereoshaper kvoli stredom, ale nasledne na kazdom tracku co ma nieco do cinenia s basou je zaveseny nejaky bassline efekt ( zabudol som nazov, niekto ( Ty ;-) ? ) mi ho tu odporucal ), monoizuje spodne pasmo.

Kazdopadne fazy - to je vec, ktoru este nemam nastudovanu. Mam akurat na kazdej grupe zaveseny SPAN a zbezne kontrolujem correlation-meter, co je asi prave nieco s fazami ( a mam ho vzdy >0 ). Na vacsom zeleze budem mat prilezitost to odskusat zaciatkom septembra, tak by som to dovtedy rad pripravil.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 črc 2011 17:10

faza v zmysle ze ked cokolvek basove mas nejakym sposobom roztiahnute do sterea, tak na velkom PA-cku sa ti moze stat ze sa ti zvuk z laveho repraku odcita od zvuku z praveho (ked budu posunute v protifaze - cize ked sinus v lavom bude na +daco a sinus v pravom v tom momente presne na -daco) a nebude ti to basovat.. alebo naopak sa scitaju a bude ti to basovat prilis, rezonovat ti budu nejake frekvencie ... ak mas takto basy osetrene, potom je to ok, len sa mi zdalo ze predsa len ta basa neni uplne presne v strede ... ale mozno sa mi to len zdalo..

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 08 črc 2011 11:59

Inak ked sme uz pri tej base, zaujimalo by ma, ako to poriesil Ferry Corsten v: ,
kedze ta (sub)basa lieta v stereu jak diva ...

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk » 08 črc 2011 14:41

Nie som až tak trancehead, ale pár mojich postrehov :

- ako vraví Dendy, kopák netrčí, a basov tiež nie je veľa... ale sú špinavé. ako keby si tam mal hrb okolo (teraz fakt strelím) 50-60Hz - preto sa ti môže zdať, že je to prebasované.
- tiež by to chcelo viac oddeliť kopák od basy... skús silnejší sidechain (a nielen na kopák vs. basa, ale aj na kopák vs. všetko ostatné)... a možno ešte pridať stredy kopáku aj base...
- ako celok mi to príde frekvenčne nevyrovnané... ako keby si mal frekvencií okolo (opäť strelím) 2-3kHz príliš, a okolo 300-500Hz (a čiastočne až k 1kHz) zase málo... pohraj sa s EQ na mastri, pričom každú chvíľu porovnávaj s referenčnými nahrávkami...

možno by sa toho našlo viac, ale to ti už poradí niekto fundovanejší... toto sú veci, ktoré mne osobne najviac vadia...

Odpovědět