delPurr - Sad Eyes (work in progress)(dNb)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
delpurr

delPurr - Sad Eyes (work in progress)(dNb)

Příspěvek od delpurr » 15 kvě 2011 21:28

Moja novinka, nech sa paci, uvitam kritiku (este to nieje finalne, chyba tomu aj mixdown) :wink:

Daveyy

Re: delPurr - Sad Eyes (work in progress)(dNb)

Příspěvek od Daveyy » 22 kvě 2011 08:11

já bych v tom neviděl nic hroznýho, možná jen melodie sou je trochu víc klidné na dramy :)těšim se na final ;)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 22 kvě 2011 09:50

Coece... :) mne to pride akoby ste chalani Daveyy, peeetras a ty (delpurr) boli ta sama osoba, lebo kazdy z tych trackov ma rovnaky crt, vyvoj skladby :) Teda minimalny :) Nechcem aby sa to niekoho dotklo, ale proste na mna to tak posobi.
Ak to tak nie je, tak sa vopred ospravedlnujem.

delpurr

Příspěvek od delpurr » 22 kvě 2011 11:27

tomy45 píše:Coece... :) mne to pride akoby ste chalani Daveyy, peeetras a ty (delpurr) boli ta sama osoba, lebo kazdy z tych trackov ma rovnaky crt, vyvoj skladby :) Teda minimalny :) Nechcem aby sa to niekoho dotklo, ale proste na mna to tak posobi.
To bude tym, ze elektronicka hudba (vsimam si to hlavne u dnb, kedze tvorim prave ten) ma prirodzene takyto priebeh a autor skladby do nej dava ten "pravidelny" priebeh akosi podvedome :wink:

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 22 kvě 2011 11:33

No tak ale potom mas tazku ulohu ---- a to niecim vyniknut

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 22 kvě 2011 12:02

delpurr píše:
tomy45 píše:Coece... :) mne to pride akoby ste chalani Daveyy, peeetras a ty (delpurr) boli ta sama osoba, lebo kazdy z tych trackov ma rovnaky crt, vyvoj skladby :) Teda minimalny :) Nechcem aby sa to niekoho dotklo, ale proste na mna to tak posobi.
To bude tym, ze elektronicka hudba (vsimam si to hlavne u dnb, kedze tvorim prave ten) ma prirodzene takyto priebeh a autor skladby do nej dava ten "pravidelny" priebeh akosi podvedome :wink:
Nezmysel... Tanecna hudba moze (musi) mat tiez hlavu a patu, uvod jadro zaver... Nejake intro, nabeh, hlany motiv ( pripdne viac), stoptimy, climax, zaver... Pusti si beautiful lies od b-complexa a porovnaj si to s tymto - specialne dnb je narocny na rozne variacie, stoptimy, atd... Toto je len jeden loop co stale ide dokola ... Neda mi inak len takro tvrdo hodnotit...

Ad rovnaky uzivatelia pod roznymi nickami - tiwz mam obcas ten dojem pri niektorich novacikoch ze si tu z nas dakto robi prdel :)) kazdopadne co sa tyka IP jedine sa da povedat ze z rovnakej chdi aj uzivatel eraser_svk

Ad este ktomu ze to nieje finalne.. Preco davas na net nedokoncene veci ?

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk » 22 kvě 2011 12:42

Tá IP-čka asi bude tým, že sme z jedného intráku :) Skús si tie adresy porovnať napr. teraz (keď som zamknutý doma a učím sa na štácky... teda, aspoň by som mal :oops:

Čo sa týka zverejňovania nedokončených vecí - čo je na tom zlé ?
Môj pohľad bol (resp. ešte stále je) taký, že možno nie vždy, ale občas je dobré podeliť sa s work-in-progress vecou, s očakávaním nejakého hodnotného feedbacku, ktorý by ti mohol pomôcť v ďalšom vývoji skladby... ak sa mýlim, oprav ma. A prosím neber to ako provokáciu, uplne vážne ma to zaujíma.

Svoj názor na song sem písať nejdem... autor ho už vie - a zrejme by bolo divné, keby sa songu zastáva človek s rovnakou IP-čkou ako jej autor :P

delpurr

Příspěvek od delpurr » 22 kvě 2011 13:29

dendy píše:Nezmysel... Tanecna hudba moze (musi) mat tiez hlavu a patu, uvod jadro zaver... Nejake intro, nabeh, hlany motiv ( pripdne viac), stoptimy, climax, zaver... Pusti si beautiful lies od b-complexa a porovnaj si to s tymto - specialne dnb je narocny na rozne variacie, stoptimy, atd... Toto je len jeden loop co stale ide dokola ... Neda mi inak len takro tvrdo hodnotit...

Ad rovnaky uzivatelia pod roznymi nickami - tiwz mam obcas ten dojem pri niektorich novacikoch ze si tu z nas dakto robi prdel :)) kazdopadne co sa tyka IP jedine sa da povedat ze z rovnakej chdi aj uzivatel eraser_svk

Ad este ktomu ze to nieje finalne.. Preco davas na net nedokoncene veci ?
No ze to zneje ako loop... ibaze skutocnost je taka, ze ziadny loop som nepouzil, vsetko som robil ja :? samozrejme ze tvoj nazor beriem, sto ludi - sto chuti :) Aj ked stylovo som uplne inde nez B-complex, tak troska si pomiesal hrusky s jablkami. A ano, dnb styl sa moze hrdit mnohymi variaciami a rozmanitostou, to je pravda, ale ja som nehovoril ani tak o tom... Ide o to, ze napr. producenti zvyknut davat takmer v rovnakych casoch dropy atd. Nieje to pravidlo, ale je to casty ukaz.
A preco som dal na net work in progress? Jednoduche - chcel som vediet nazory, ci sa to ludom aspon paci a podobne :) Pripadne ak mal niekto nejaky napadik (co mal a poradil mi) co s tym dalej, alebo co by tam uvital.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 22 kvě 2011 15:53

Ok nemyslel som loop v zmysle loop z sample cd... Mylel som v zmysle 1 patternu co ide stale dokola len obcas sa tam nieco vypne a nieco zapne... Predpokladam ze tvoris stylom ze si zaloopujes nejaku kratku cast, potom nabalujes na seba veci a ked uz mas nieco s cim si spokojny len to rozhsdzes na urcitu minutaz... Sam som tymto sposobom kedysi robil a vysledkom je potom presne takyto loopoidny feeling... Nieje tam vyvoj, skladba nesmeruje z nejakeho bodu do ineho bodu, ale v podstate ako zacne tak skonci... Viem ze matusove veci su iny styl ale spomenul som ho ako priklad ze v dnb musi mat tiez skladba nejaky " dej" ...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 22 kvě 2011 16:01

Moj nazor je ze davat nedokoncene veci von, pokial vyslovene nepotrebujem poradit v nejakej velmi specifickej konkretnej veci, je nezmysel... Minimalne nech ma track uz plusminus finalnu minutaz a kompoziciu, aby sa dalo na nom nieco realne hodnotit posudit v kontexte... Hodit jedenapolminutovu cast, ktora v ramci zanru kludne moze byt este len nabeh pred prvym vyvrcholenim, mi proste pride uplne zbytocne... Moj nazor..

Samozrejme otazka je aky je ucel toho tracku - naoriklad ak to ani nema byt plnohodnotny track ale povedzme podmaz co budebdokola hrat v nejakom flash headeri na nejakom webe - ktory nema rusit a nicim extra uputavat, len tvorit pozadie, na taky ucel je to v uplnom poriadku...

delpurr

Příspěvek od delpurr » 22 kvě 2011 19:28

dendy píše:Ok nemyslel som loop v zmysle loop z sample cd... Mylel som v zmysle 1 patternu co ide stale dokola len obcas sa tam nieco vypne a nieco zapne... Predpokladam ze tvoris stylom ze si zaloopujes nejaku kratku cast, potom nabalujes na seba veci a ked uz mas nieco s cim si spokojny len to rozhsdzes na urcitu minutaz... Sam som tymto sposobom kedysi robil a vysledkom je potom presne takyto loopoidny feeling... Nieje tam vyvoj, skladba nesmeruje z nejakeho bodu do ineho bodu, ale v podstate ako zacne tak skonci... Viem ze matusove veci su iny styl ale spomenul som ho ako priklad ze v dnb musi mat tiez skladba nejaky " dej" ...
toto nieje typicka skladba pre mna, prvy krat som spravil skladbu takehoto typu, skladba uz je dokoncena a zneje troska inak a tak isto som tam pridal aj nejake tie synthy... Kazdopadne s tym ako tvorim mas pravdu, ale predosle pesnicky nezneli takto loopovane ako tato, avsak je to tak naschval 8)

peeetras

stejní uživatele

Příspěvek od peeetras » 23 kvě 2011 16:55

Jestli někomu připadá podobnost skladeb od různých uživatelů já v tom nejedu,mám zde jen jeden nick
362

Odpovědět