Disabled - Na konci léta

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Disabled - Na konci léta

Příspěvek od Amorph » 08 dub 2014 14:12

Trochu jsem si doma hral s jednim kytarovym napadem a vyhrabal jsem nejakej starej text a tohle z toho vzniklo:) co vy na to?

marylin

Re: Disabled - Na konci léta

Příspěvek od marylin » 08 dub 2014 14:36

Příjemně se to poslouchá a má to zajímavou atmošku... Líbí se mi to, hlavně ten retro nádech na kytarách... Co je to na nich za echo/reverb/modulaci? Občas jsem hůře rozuměl textu...
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 dub 2014 14:41

spev mi trosku vadi .. taky nezazivny .. gitarky fajn .. pripominaju mi stare dobre abraxasy alebo co ..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 08 dub 2014 14:54

No se zpevem zatim nejsem moc spokojenej, spis jen aby tam neco bylo, snad to jeste trochu zlepsim. Ono to vlastne cely vzniklo nejdriv tak, ze jsem si zkousel nejaky oldschoolovejsi barvy na kytare. Nakonec je na kytare Mercurial jcm800, za tim Guitarsuite Fender twin (z toho je taky obcas to tremolo) a reverb/delay na kytarach UAD RE201-Spaceecho a jeste trochu posilane do dlouheho halu Reaktor Spacemaster. A na bicich i na vokalu je simualce fendera z Guitarrigu s jeho springreverbem.

Pytkin: tak to by asi souhlasilo, ted jsem si uvedomil, ze me samotnymu to atmosferou trosku pripomina Abraxas - Obycejny svet:)

vasek

Příspěvek od vasek » 09 dub 2014 08:47

Chce to nahrát kytary lépe rytmicky a pozvat nějakého lepšího zpěváka a výsledkem by mohla být docela fajn písnička.
Jinak kytary se mi líbí, ale přece jen jim trochu chybí tělo.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 09 dub 2014 10:15

mě to příjde super, jediná věc co mě tahá za uši je text první sloky, já nevím proč, refrén je textově na kilometry lepší

hudebně bych se ještě více snažil oddělit refrén od slok (dlouhými táhlými tóny, možná ještě i jiným basem, a to první kilo mi tam v refu nesedí - možná je jenom zbytečně moc zkreslené, ale spíš bych ho vystavil jinak)

napoprvé se mi hlas zpěváka nelíbil tak moc, když jsem se pokoušel naschvál nerozumět zpěvu, vnímat to jako cizojazyčnou písničku, tak mi přišel ten zpěvák ok, ono nám asi ta čeština podvědomě trochu sráží hodnocení :shock:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 dub 2014 10:50

dik! Jo kytary rytmicky lip - souhlas a blbej text ve sloce taky souhlas:) Ale prvni kilo refrenu mi sedi. No zkousel jsem to zpivat trochu jinak nez obvykle - takovej trochu jako "prazdnej vzduch" bez hlavovyho tonu, ale evidentne to bylo zatim nad moje moznosti:)

delay

Příspěvek od delay » 09 dub 2014 11:24

Je to fajn, nečekal bych u tebe ten retro zvuk... akorát mi přijde, že REF by měl být tam, jak se to rozjede a nezpívá se... Tam bych nasadil něco silnýho a sebejistýho (vokál), on apak asi bude záležet na finální aranži, takhle mi hlas i text přišel jako kulisa.

peteness

Příspěvek od peteness » 09 dub 2014 12:36

Amorph: je to pekne, kytary takova 1. polovina 80s indie klasika, neco jako Bauhaus treba....libi se mi to spis zvukove, jak je to efektovane.....skoda, ze za tebou ty dobre veci zustavaji jako nakousnuta jabka.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 dub 2014 13:21

peteness: tak tohle je treba takova skica pro kapelu. Nejspis to za chvili zacnem zkouset nazivo, nejak si to sedne a treba za dva roky to pak nahrajem poradne:) A i ty ostatni veci co sem davam, tak vetsinou dojdou k nejakemu uplnejsimu vysledku, jen to vetsinou trochu trva. Vetsinou sem davam veci u ktreych mam pocit, ze maji potencial a rad bych prave ziskal nejake podnety jak by bylo mozne je dotahnout. A to myslim docela funguje.

Odpovědět