Disabled - premaster noveho CD

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
LUPO

Příspěvek od LUPO » 20 zář 2006 17:00

me prijde, ze to hraje 500x lip nez album The Jesus & Mary Chain - Psychocandy !!!!! :)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 21 zář 2006 11:54

hmm, me to prijde dobry, uplne pocit kdyz sem jezdil na masine na srazy, tohle mi tam chybelo - ma to zvuk jako kdyz mas hlavu strcenou do repraku na podiu :)

Zvukari tady maji asi pravdu, je to dost 'hlucny', takze nektery pasaze kapku mizej, ale jinak hlas + kompozice *** (poslouchal sem az ty upraveny tracky)

PS: nejvic se mi libeji nazvy: postizeny bez budoucnosti, samota a plac. Sakra, asi si pujdu uriznouit ruku, at sem v parte :D
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 21 zář 2006 14:47

Crowley: dik znova premichano, hlavne virbl, kopak a kejtry. Tohle je snad uz lepsi.

Cry mix2

LUPO: ehm dik, tise jsem doufal, ze se dostanu dal nez do roku 85:)

rastis

Příspěvek od rastis » 21 zář 2006 21:50

Lonely je dost pekna vec. Osobne sa mi nepaci zvuk lavej gitary - dost trci. Ale vsetky ostatne gitary su v pohode, aj ked lampy by boli lepsie - cez co je to hrane ? Zvukovo je nahravka placata - nema spodky. Rytmicak je moc vzadu, kopak je malo vyrazny, zdvihol by som mu nieco uzke medzi 2-3 kHz. Aj gitary idu moc zdaleka.

Cry je tiez dobra muzika, hlavne je to celkom schopny spevak :). Zvuk je lepsi, ale v zasade aj tak plati to iste, co pri Lonely.

Teraz som si vsimol, ze uz je vlastne tretia verzia mixu Cry :). Je to lepsie. Na rytmicaku mi vadi ten sykavy akoby gejtovany dozvuk v tej hustejsiej casti. Kopak by som spravil vyraznejsi. Cele to stale zneje trochu tenko a dost skomprimovane. Pokial robis na normalnych monitorch, musis pocut rozdiel oproti inym nahravkam.

rastis

Příspěvek od rastis » 21 zář 2006 21:52

Amorph píše:..ehm dik, tise jsem doufal, ze se dostanu dal nez do roku 85:)
Urcite to nie je rok 85 :). Mne to zneje dost aktualne, len tam nakopat tu hutnost nejako.

Crowley

Příspěvek od Crowley » 21 zář 2006 22:56

jooo.ted je to lepsi:)

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 22 zář 2006 00:03

teď ten poslední mix se mi líbí, jenom na můj vkus je to céčko moc plechový. Mám radši když víc sype, než řeže, takhle mi to místama připadá, že tam někdo mlátí do barelu. Rád bych věděl, co je to za bicí a tak vůbec, jestli máš chuť, tak se rozepiš. Jinak OK.

Jo, ještě jeden postřeh - zpěvák, jestli zpíváš ty, tak se snad neurazíš, v určitejch místech zabere strašně přes nos. Toho by se měl vyvarovat

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 22 zář 2006 13:27

Dik za reakce i diky nim jsem to snad posunul do poslouchatelne podoby. Jeste se pohrabu v basech a doladim bici a verby a pudu zase o kus dal. Je pravda, ze ta hutnost a plnost tam stale chybi, ale mam pocit, ze na vic momentalne nemam (nevyresena skoro hola mala mistnost a Truthy a muj treti pokus o mix kapely).

Co se tyce nahavani tak tady je nejake info. Zpev je muj a je pravda, ze na ty nosovky si musim davat hodne pozor i normalne mam hlas dost rezavej. Bici byly Yamaha Power V special co meli ve studiu, virbl byla myslim nejaka pucena plechova tama, bohuzel moc napnutej, je ted proste moc vysoko a tenkej. Ta sykavka, co se nelibi rastisovi je splash. Je pravda, ze pod nim virbl asi moc zalejza, ale tak nejak uz to k ty pisnicce patri. S kopakem bylo celkem hoodne prace, protoze jsme po prvnim dni nahravani zjistili, ze od mikraku ved spatnej kabel a chybi mu tak dost basu. Leva kytara je Boss MT2 pichnutej do JCM900 a 4x10 Rozdalo. Ta MT2 byla fakt VELKA chyba, varuju pred jakymkoliv pouzitim jinde nez v metalovych sypackach a i tam to bude pouze levna nahrazka, ktera udela vic starosti nez uzitku. Na zivo nam prislo, ze to pres marshalla hraje super (mistnost asi pekne utlumila ten MT2 vejskovej pisek), ale pak v nahravce je to peklo. Musim na to davat tunu ekvalizace a filtru, aby to neznelo tence trandakove a bzucive. A o nejakych peknych stredech si muzu nechat zdat. Prava kytara sla pres Boss SD1 do komba Laney (typ si ted nepamatuju). No charakter je lepsi, ale co ziskala na stredech, to zase schazi na vyskach. Zkratka kytarovej aparat se nam nejak nepovedl. Basa je dost levna yamaha pres linku.

Co se tyce michacky ve studiu, tak jelo se na Protools LE, Yamaha NS 10M a Alesis Monitor Two a digi02 a za vic nez 50 hodin se to proste nepovedlo...

Co se tyce moji michacky, tak mam Presonus Firebox a Behringer B2030A. Na eq pouzivam skoro na vsechno Aixcoustic Creations Electri-Q, na kopak a virbl potom Digital fhishphones Dominion a Buzz-x free kompresory. Na reverby mam Magnus Ambience. Na kytary jsem objevil Musicrow Crow Preamp Emulator, ktera krasne funguje na ty metalzone a ubere ji trandakovej charakter. A na grupe potom jeste PSP Vintage Warmer a Voxengo Overtone GEQ. Na base hodne pracuje Voxengo Tube Amp. Asi po dvaceti hodinach michani jsem se dobral k necemu pouzitelnemu a jdu to hodit na zbyvajicich 11 skladeb. Drzte mi palce:)

fantozzi

Příspěvek od fantozzi » 22 zář 2006 14:03

no, ja to s tema nosovkama psal, pac mam uplne stejnej problem :-) i s tim hlasem, i s tim zpevem.

Toho cecka je skoda, ale jinak je to docela slusny

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 říj 2006 13:13

Pokud by to jeste nekoho zajimalo, tak je to znova premichane. Celkove min reverbu, jsou vycistene kytary, takze uz z nich neni jen mlha, basa je prohnana simulaci komba (FrettedSynth Helian 1st bass), takze trochu ztucnela, bici jsou uplne predelane (celkove vic komprese s delsim attackem, virbl ma daleko vic basu a ocas z kratkeho gate reverbu a kopaku je vic a ma pomalejsi attack na gate a delsi release, takze z nej neni jen to tukatko) a hlas dostal vic tela. Takhle to asi zustane, protoze uz mi z toho jde hlava kolem.

Cry - mix3

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 09 říj 2006 13:26

Jako celek je to gut, ale v těch klidnějších pasážích bych možná maličko stáhl zpěv (automatizací apod.), aby, když zaberou kytáry, to zabralo všecko.
Jen názor :wink:

rastis

Příspěvek od rastis » 09 říj 2006 14:55

Dobre. Tie gitary sa mi stale nepacia, ale to uz je o vkuse - zle nie su :)

matucha

Příspěvek od matucha » 09 říj 2006 18:51

zni to cely trochu kovove a urctite ostre, coz asi pro metal moc neva... hezky to nehraje, ale myslim, ze vic uz z toho asi nedostanes, protoze bici mi pridou ze maj nejaky problemy s fazi atd. No ale uz to neni takovej prusvih, jakej to byl

kexik

Příspěvek od kexik » 10 říj 2006 10:37

na bicich je nejaky divny verb, ci co... ale uz sa to da pocuvat, ano

Amorph
Moderátor

Lonely - master

Příspěvek od Amorph » 02 lis 2006 15:33

Tak jeste pro uplnost: Lonely - master

Odpovědět