Disco komerční pisnicka :D

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Džirka

Re: Disco komerční pisnicka :D

Příspěvek od Džirka » 05 led 2011 12:43

Cyril píše:Nevim proc, ale kdyz jsem to poslouchal, napadl me Simek a Ivetka Bartosova :) Ale jen na chvili :)
uff :shock: toho prvniho neznam

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 05 led 2011 14:04

Džirka píše:
Oxyygen píše:skoda ,ze jsou ty aranže tak strašně český. Naposlouchej si nejakou komerci ala evropa 2 vomrkni jak to delaj venku a verim ze ta vec muze bejt 100x smrncovnejsi. Hlavni problem vidim v nudnych bicich a base a absenci nejakyho moderniho syntaku, kterej je rizenej lfo, neni tam zadnej zlom
Jen se zeptam. Co je moderní syntak rizenej lfo?? nejaky priklad na nahravce by nebyl?
treba tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=JwQZQygg3Lk
treba ten dominantni ve sloce, jsou tam i dobry strihy.
Je to uplne nejvic komerce ale zni smrncovne (a rozhodne je mi to milejsi nez ten hnus z 80-tek)
A samozrejme sidechain kompresi, bez ty to v komerci uz taky nejde.
Obecne dneska je moderni elektronickej sound postavenej na automatizaci jak parametru syntaku, tak i pitche, nebo parametru efektu. taky se hodne pouziva distortion v kombinaci s bitcrusherem (a nejlepe menit datovou hloubku v realnem case - to je hodne efektni)
Naposledy upravil(a) Oxyygen dne 05 led 2011 14:10, celkem upraveno 1 x.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 05 led 2011 14:10

No unyly je to dost, takze zadani asi splneno :), ale disco bych nezminoval, s tim to nema vubec nic spolecnyho.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 led 2011 18:33

kouknul jsem na ty black eyed peas a jestli je to soucasnej komercni standard, tak bych to shrnul do ctyrech hlavnich bodu:
1) vykrast starej flak, kterej vsichni znaj
2) nasadit tomu elektro zvuk
3) protoze lidi maj radi slataniny (at je to pestry), neni na skodu okopcit taky deadmau5uv zvuk
4) hlavne to nesmi mit hlavu a patu :-D

proste komercarny si vzdycky sednou na nejakej styl a ten vysajou a znechutej - momentalne to odneslo elektro. trance si muze mozna po spouste let oddychnout ;)

Džirka

Příspěvek od Džirka » 05 led 2011 19:02

Kermitak píše:No unyly je to dost, takze zadani asi splneno :), ale disco bych nezminoval, s tim to nema vubec nic spolecnyho.
Pro me je disco vse, co se tancuje na diskotekach.. ale vlastne nevim, zda jsem byl nekdy na diskotece... patram v pameti, asi nikdy.. :D

Džirka

Příspěvek od Džirka » 05 led 2011 19:38

Oxyygen píše: A samozrejme sidechain kompresi, bez ty to v komerci uz taky nejde.
Obecne dneska je moderni elektronickej sound postavenej na automatizaci jak parametru syntaku, tak i pitche, nebo parametru efektu. taky se hodne pouziva distortion v kombinaci s bitcrusherem (a nejlepe menit datovou hloubku v realnem case - to je hodne efektni)
Co znamena sidechain komprese?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 led 2011 19:52

komprese rizena jinym signalem - napr. ve chvili kdy zazni kopak (ridi kompresor), kompresor zacne pracovat
je to tu stokrat probirany na foru ;)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 05 led 2011 20:18

jeden z mnoha příkladů sidechain komprese je např. tady
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Drumer

Příspěvek od Drumer » 06 led 2011 14:49

hmmmmmmmmm,fajneee :wink: sice tuto muziku nemusím,ale klobouk dolů

Ricci07

Příspěvek od Ricci07 » 07 led 2011 00:33

Oxyygen píše:
Džirka píše:
Oxyygen píše:skoda ,ze jsou ty aranže tak strašně český. Naposlouchej si nejakou komerci ala evropa 2 vomrkni jak to delaj venku a verim ze ta vec muze bejt 100x smrncovnejsi. Hlavni problem vidim v nudnych bicich a base a absenci nejakyho moderniho syntaku, kterej je rizenej lfo, neni tam zadnej zlom
Jen se zeptam. Co je moderní syntak rizenej lfo?? nejaky priklad na nahravce by nebyl?
treba tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=JwQZQygg3Lk
treba ten dominantni ve sloce, jsou tam i dobry strihy.
Je to uplne nejvic komerce ale zni smrncovne (a rozhodne je mi to milejsi nez ten hnus z 80-tek)
A samozrejme sidechain kompresi, bez ty to v komerci uz taky nejde.
Ptám se jako amatér, neb jím 100%-ně jsem, můžeš mě nasměrovat, kde načtu vysvětlující omáčku k termínům typu "sidechain komprese", "automatizace pitche", "distortions v kombinaci s bitcrusherem", "datová hloubka v reálném čase", apod... Moc díky za akademické tipy... :D

jackies

Příspěvek od jackies » 07 led 2011 02:52

Ricci07 píše: Ptám se jako amatér, neb jím 100%-ně jsem, můžeš mě nasměrovat, kde načtu vysvětlující omáčku k termínům typu "sidechain komprese", "automatizace pitche", "distortions v kombinaci s bitcrusherem", "datová hloubka v reálném čase", apod... Moc díky za akademické tipy... :D
To neřeš, a nepátrej, tohle všechno, nemá žádnou souvislost s muzikou :D
To jsou nejspíš nějaké výrazy asi pro zedníky nebo kýho šlaka :wink:

Džirka: V těch svejch vodách si o 300% lepší a beru to, jak si psal, jenom jako výlet a legraci. Tohle bych nechal těm méně nadaným.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 led 2011 10:04

jeste k tem b.e.p., nahodou dneska na kvr dal nekdo odkazy na tohle.. mozna to pomuze dzirkovi si udelat predstavu ;)

Odpovědět