Dj XXX - Don't Care (Just a beat)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
pyel707

Dj XXX - Don't Care (Just a beat)

Příspěvek od pyel707 » 04 čer 2012 04:11

Zdravim,

chtel bych znat Vas nazor na mix tehle skladby, kterou jsem michal. Narazim tady na problem subbasu a ''zahuhlaneho'' mixu.
Pouzivam sidechaining, na EQ jsem si vyrizl misto pro kopak, na auxu basovych linek od 40Hz LowCut a jedeme)
Stale se mi ale zda, ze basa by mohla byt silnejsi a pritom s sebou nestrhavat cely mix do huhlajicicho jednotvarneho nic. Nechci ztratit dynamiku, zaroven vsak asi nevim, jak udelat basovou linku udernou a pritom 'cistou'.

Diky za rady :)

Zaroven mam jeste dve male otazky. Jsem tak trochu samouk, procetl jsem spousty for a rad a shledl spousty videi, ale jsou veci s kterymi si neporadim. S temi jdu sem)) Nemate nejake tipy na opravdu dobre knihy, fora, cokoliv, kde najit dalsi rozsireni mych mixovacich obzoru ? :)

A druha otazka - jakto, kdyz na jakemkoliv druhu EQ zapnu LowCut, podle analyzeru se dane pasmo nebo frekvnce jen jakoby 'zeslabi' ale neurizne uplne ? (samozrejme v pripade, ze ho patricne poslu gainem dolu) Pouzivam vetsinou pluginy z baliku FabFilter, na ktere jsem dostal tip od znameho ze studia. Tam je na analyzeru v FabQ (ekvalizer) jasne videt, ze dane frekvence jdou dolu jen opravdu malo. Prijde mi hloupost, pokud potrebuji nejakou frekvenci oriznout, davat za sebe 2 - 3 EQ se stejnym nastavenim. Diky !

Zde ona kyzena skladba:

https://dl.dropbox.com/u/2102987/LIPI_MIX_4.wav.zip

Odpovědět