EBOLA JOY - MP3 ochutnávka

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty

<t>Co vy na to?</t>

Líbí moc
7
54%
Příjemné
4
31%
Není to můj styl, ale dá se
1
8%
nic moc
1
8%
průser
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 13

Tudy

EBOLA JOY - MP3 ochutnávka

Příspěvek od Tudy » 02 dub 2006 17:48

Nové album "Gallery" ještě není vydáno, ale na web jsme již umístili 2 finální tracky z tohoto počinu.
Zde jsou přímé odkazy:
http://www.ebolajoy.cz/mp3/dirty_morning.mp3
http://www.ebolajoy.cz/mp3/abysses.mp3

EDIT 13.6.2006:
http://www.ebolajoy.cz/mp3/power_of_autumn.mp3

EDIT 3. 9. 2006:
http://www.ebolajoy.cz/mp3/theatre.mp3
Album vydáno 1. 9. 2006 pod vydavatelstvím Open Media
Naposledy upravil(a) Tudy dne 29 zář 2006 15:46, celkem upraveno 3 x.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

onehalph

Příspěvek od onehalph » 02 dub 2006 19:28

tudy: je to muzika, ve ktery se nepohybuju, ale zvukove mi to prijde povedeny a vyvazeny - vsemu je pekne rozumet a tak .... taky bys sem mohl nadhodit nejakou crtu co se jak tocilo a tak - pripadne nejaky figliky, coz? :-)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 02 dub 2006 19:31

Mile rád, jen to musím dát trošku dohromady, aby to mělo hlavu a patu :)

nunu

Příspěvek od nunu » 02 dub 2006 20:18

Muj nazor znas -)))))))jednou bych se chtel dostat na tvoji uroven.Ja dva dny triskam do sekvenceru,spis nic moc nez neco fajnoveho.Nastesti to dohani technika.Na to ze mam za ty dva dny dva songy je to docela malo.Az to prasknu do mp3 tak poslu na zhodnoceni,pokud zvladnes par mega na mp3...verejne to nedam,ani za nic -)))))))))))

Munro

Příspěvek od Munro » 02 dub 2006 20:18

Cau Tudy!

Pustil jsem si to trochu vic nahlas a fakt super tlak!!! Vokaly vpohode.

Tesim se na technickej report :P

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 dub 2006 20:39

hmm, no tak tohle není můj styl...ale zvukově je to skvělé...každopádně nelíbí se mi, když se čech snaží zpívat anglicky, příjde mi to trapný a do světa s tím těžko prorazíte, protože z téhle angličtiny by se vám asi všude jinde než v neanglofonních zemích smáli...je mi líto, ale je to tak...no a pokud je ten zpěvák rodilý angličan nebo američan, tak to já sem asi už přišel o sluch, soudnost a omlouvám se....ale mám pocit, že mám opět pravdu a zpěvák je čech nebo slovák, je to tak?

Tudy

Příspěvek od Tudy » 02 dub 2006 20:48

Jindy píše:...každopádně nelíbí se mi, když se čech snaží zpívat anglicky, příjde mi to trapný...
Mně to přijde pořád lepší, než místo toho chodit do hospody...
Kdybych to bral takto, tak za chvíli skončíme u toho, že je trapný hrát na japonské a americké nástroje 8)

onehalph

Příspěvek od onehalph » 02 dub 2006 20:50

jindy: tohle tema me uz dost mrzi tady - vlastne nejen tady - je to to samy, jako bys rikal kytaristovi - Ty hele - nechces si radeji koupit havajskou kytaru? :-)
jinak zdravim vsechny, co si troufnou verejne znamkovat neci vyslovnost :-)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 dub 2006 21:02

nepříjde mi to jako divný nebo omletý téma, když tyhle český zpěváky co se snaží špatně zpívat anglicky pořád ještě někdo pouští k mikrofónu...a srovnávat to s anglickými nebo americkými nástroji je snad úplně mimo mísu...tady jde o to, že je skutečně slyšet, že ten zpěvák pořádně anglicky neumí, neumí se foneticky odvázat, zbytečně správně všechno pečlivě vyslovuje atd. Nejsem lektor angličtiny, ale ze svých skušeností vím, že stačí buďto dobrá škola a pravidelná konverzace s rodilým mluvčím a nebo pár let žít v americe nebo v anglii a je to vyřešené...ale možná že některým lidem v tomhle nepomůže ani svěcená voda...základem ale je komunikovat pouze v angličtině, nebavit se česky a později i myslet v angličtině...no mě příjde škoda zkazit takový dobrý song špatným zpěvákem, je to můj názor a já to tam slyším a vadí mi to...

onehalph

Příspěvek od onehalph » 02 dub 2006 21:08

jindy: Jen mala poznamka - ja uz jsem hral po Evrope vsude mozne (Nemecko, Holansko, Lucembursko, Polsko, Rakousko ...) a mozna se budes divit, ale nikde se nam nikdo nesmal :-) A muzes vzit jed na to, ze kdyby ta sama skladba byla treba s ceskym textem, najde se deset dalsich co napisou "muzika gut ale tak trapnej text jsm jeste neslysel) :-) Vsechno ma svoje - a to jestli nekdo dokaze premyslet anglicky nejde podle me rozhodne zjistit podle vyslovnosti ... to je muj pohled
Naposledy upravil(a) onehalph dne 02 dub 2006 21:12, celkem upraveno 1 x.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 02 dub 2006 21:09

Jindy, nechceš si založit vlastní topic na toto téma? Všiml jsem si i jinde, že máš v tomto dost vyhraněný názor. Nikdo ti ho nebere, ale podle mě nemá moc smysl o tom diskutovat. Nikdo nepřesvědčí tebe a ty zase nepřesvědčíš nás, kteří hodnotí zpěv podle jiných kritérií.
Peace

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 02 dub 2006 21:09

Super věcičky, mám moc rád tuhle hudbu. Angličtina se mi zdá v pohodě. Myslím že angličan by cítil exotický slovanský nádech, ale rozuměl by všemu naprosto v pohodě a nemyslím si, že by mu to ani přinejmenším vadilo. V té druhé pomalejší skladbě mě trochu vadila ne uplně nejlepší intonace hlasu, ale já bych to nedal ani z jedné pětiny tak dobře, takže sem nic neřekl a radši spokojeně mlčím.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 dub 2006 21:19

Tudy: no dobře, já jen řekl svůj názor a v anketě sem ti nehlasoval, protože volbu "dobrý, ale nelíbí se mi zpěv" tam nemáš ;)

jo jasně, peace

Tudy

Příspěvek od Tudy » 02 dub 2006 21:34

Vypadá to šíleně, ale snažil jsem se, seč jsem mohl. Případné nejasnosti vysvětlím.

NAHRÁVÁNÍ:
Zpěvy: AKG C900 + Behringer Shark (pouze jako předzesilovač a zdroj phantomu) do HDR Fostex D80.
Nahráváno ve zkušebně v malé kukani z jekoru – s minimálním dozvukem (jako pop-filtr použita silonka na oku z drátu :)
EFX: Lexicon MPX500 (krátké reverby a reverse gate hall), CubaseVST32 (delay a modulační efx), kompresor WavesRC, EQ přímo z Cubase

El.kytary: Line6 POD přímo do Fostex D80 (kabely zapojeny pseudo-symetricky). Zvuků jsme udělali několik verzí a po zdvojeném nahrání jsme vybírali při poslechu s předprodukčními podklady.
EFX: rytmická kajtra bez fx, na čisté a sóla: Digitech StudioQuad (chorus, delay). Na Cubase EQ nastaveno pouze ořezání spodních frekvencí pod 75Hz

Ak.kytara a housle: AKG C900 + Behringer MX2004A do zvukovky Terratec EWS88MT
Nahráváno u mě v houm-sTudiu
EFX: Digitech TSR24, kompresor WavesRC, EQ Cubase

MIDI nástroje: (vše jelo „naživo“ při míchačce)
Bicí: Korg TR-Rack. Pouze rytmičák byl efektován zvláš? různými gate-reverby z MPX500 a podsamplován melodickým snare (který nešel v TR-Racku upravit) pouštěným z tritona. (na gate a sampl jsem jako pomocné stopy využil zasynchronizovaný FostexD80 - gate byl opět nahrán z MPX500 digitálem)

Synths:
Hlavní: Korg TR-Rack, Korg Triton
Štěky: Korg M1, Kawai K4, Yamaha CS10, SCI SixTrak, EMU Morpheus, VCF z MAM MB33II

Vše kromě MIDI nástrojů bylo nahráváno do Cubase VST32 pouze v CD kvalitě 44,1kHz/16bit, což bylo omezení kvůli externímu nahrávání do Fostex D80, který víc neumí a z nějž byla data přetahována digitálem.
Míchačka probíhala přes mix Uli MX2004A (na efekty pomocný mix Uli RX1604) do DATky Sony 60ES se zapnutým SBM (z ní data do PC opět digitálem).
Všechny výstupy z PC jak do mixu, tak pro efekty z EWS88MT (pouze MPX500 zapojen digitálem -chycený na hodiny EWS88MT)

Celá filozofie nahrávání byla taková, že je potřeba přizpůsobit zvuk nahrávaných nástrojů zvuku syn?áků (které žádné enhancery neobsahují a jedou rovnou do mixu) a upravovat se bude až celek při masteringu.

Jinak mastering dělal Igor Mores (opět jsme vybírali z více verzí a výsledek byl kompromis mezi dvěma nejlépe znějícimi)

rastis

Příspěvek od rastis » 02 dub 2006 21:45

Jindy píše:...příjde mi to trapný a do světa s tím těžko prorazíte, protože z téhle angličtiny by se vám asi všude jinde než v neanglofonních zemích smáli...
Trochu blbost nie ? Nemecky Scorpions s ostrou nemeckou anglictinou... Brazilsky Sepultura/Soulfly s este horsou anglictinou... Anglictina jak je rozsirena, tolko prizvukov. Aj v ramci USA maju plnu prdel akcentov. Ak by si aj 10 rokov zil v Amerike, prizvuku sa nezbavis, tak co stale riesis ?

Odpovědět