ENS - Skúsim

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
delayko
Vybavení

ENS - Skúsim

Příspěvek od delayko » 18 úno 2012 14:11

dávam ku konštruktívnej kritike moju skladbu Skúsim :D

Komentujte. Dajte do mňa kolko sa mestí :)

longsleeper

Re: ENS - Skúsim

Příspěvek od longsleeper » 18 úno 2012 14:52

Bicí (kopak,virbl) bych přidal a celá skladba je hodně natlačená do středů...ale nejsem profík

jackies

Příspěvek od jackies » 18 úno 2012 15:03

Na první poslech se mi nějak nepojí zpěv se zbytkem, ale neposlouchám teď na bednách.

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 18 úno 2012 15:13

tak som skusil noo a nebudem moc kritizovat pocul som ovela horsie veci vonku - poradil by som ti len dve/tri veci - refren teda chorus by mal byt pokial to nieje zamer a tu urcite nie - proste chorus - zbor - hlavna vec - tu sa vsak oproti dynamike/hlasitosti slohy vsetko splosti zmizne ta hutnost pri slohe ktora je mozno aj trochu moc hutna ale moze byt.

Druha vec a ta je podla mna ovela podstatnejsia je ze ak by si si skladbu predstavil len v aranzmane piana mozno slakov a spievane so spevackou - je to pekna ´popova skladba ´ ktora funguje a pacila by sa mi, proste v tom je jej kvalita v tom je celkom dobra Osobne ale nechapem kombinacii tvrdej ala linkinparkovej hudbe s textom s takouto poetikou.. slova ako tichucko..? Je to balada? Vies si predstavit ze prodigy by do tvrdej smack my bitch up - dali ze dance my beauty girl? To je to jedine co mne vadi odhliadnuc od akejkolvek technickej recenzie lebo o tu podla mna az tak nejde. To je to co mne ako posluchacovi vadi - pride kapelka napr. No gravity - Nakopnute 200 watove Messaboogie heavy bicie - a spieva v texte o vankusi a ruzi na pery.. to je to co to podla mna cele posiela mimo kontextu - ak to je zamer fajn ale potom sorry nie som posluchac..

V kazdom pripade treba pokracovat pilovat texty vela hravat, nahravat posielat to medzi ludi a hladat si posluchacov a hlavne a to je najdolezitejsie - Bavit sa pri tom - mat s toho radost a tvorit to pre potesenie o to vlastne ide :mrgreen:

Hammond

Příspěvek od Hammond » 18 úno 2012 15:50

Suhlasim s Jackiesom. Prve, co mi udrelo do ucha je ten vokal, ktory prilis nedrzi pokope s podkladom. Najvyraznejsie je to v uplnom uvode; hudba navodi istu atmosferu a ked nastupi spev, je farbou a vyrazom uplne iny, nez by som cakal. Mozno by pomohla trochu ostrejsia equalizacia, ale mam dojem, ze je to dane hlavne vyrazom, pretoze v refrene, ked spevak trochu pritlaci, tam ten rozdiel az tak netrci.

delayko
Vybavení

Příspěvek od delayko » 19 úno 2012 18:32

Pani vdaka za nazory beriem na vedomie. Skutocne nieco hovorite a budem aplikovat :-)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 19 úno 2012 21:39

pomerove je ve slokach hlas moc nahlas oproti zbytku a mozna trochu podprodukovanej (suchej). to dolazovani je vec vkusu, ale prijde mi, ze je trochu nedotazeny; nekde to je slazeny spatne, jinde je to zase hodne znat, ze se ladilo.. trochu casu bych jeste venoval produkci toho vokalu. jinak samozrejme to muze fungovat v radiu uz tak, jak to je, tam tyhle veci nikdo resit nebude. ale kdyz uz se ptas tady... :] jinak moc lofi youtube kvalita na nejakou velkou disekci zvuku.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 04 bře 2012 09:56

Akosi poznat ten slovensky pokus o modernu (progresivnejsiu) muziku ale akoby s tublatankovym aranzom. Rokmi overene aranzma bicich, kedy kazdy chcel mlatit do bicich ako J. Cerny... Slovenski rockeri sa brania experimentu, alebo nan jednoducho nevedia. Odohrate mate urcite svoje, nie rok ani dva. Zaciatok skladby ma zaujal, syntak zacinal zaujimavo ale sklzol do osuchaneho zvuku a potom tie gitary... ehm, to uz bolo jasne, ze si odchovanec depesak, popak 20. storocia, co chce urobit nieco nove, ale mas v sebe zakorene tie vplyvy a tie ta nepustia. :) Teda tak to na mna posobi. neber ma zle, ale slovensky pop rock stagnuje, ostava u overenych postupov, aranzov atd. Text skladby pritom nie je zly, nespievas to zle. Muzika je technicky zvladnuta ale ako celok posobi na mna nesurode.
Urcite by som sa snazil ist cestou viac neznamou ako ostat u toho, co je vtlcene do hlavy od puberty :-) Nemozem povedat ze je to odpad, spievat a hrat ocividne viete, ALE... pre mna je to rokmi overena slovenska muzika, kde sa nic nemeni a furt to spi.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 bře 2012 11:36

mne to pride ako uplne standartny slovensky rock pop ktory by bez problemov mohol ist v radiu... co nieje nevyhnutne pozitivne hodnotenie, ale ak to bolo cielom potom je :-) celkovo mi to uplne zapadne k roznym gladiagorom, desmodom, nonejmom a podobnym veciam....

viac menej suhasim s tommym aj ked mne paradoxne pri tej skladbe asi najviac vadi TEXT - pride mi taky fadny, kliseovity, bezobsazny...

zvuk tazsie hodnotit pretoze pocut ze je to dost rozbite youtube kompresiou, chcelo by to bodit na vypocutie aspon 256 (idealne 320) kbit mp3... ale takto aj v tej kvalite aku to ma mi pride ze zanikaju bicie, kopak a hlavne snare...

Magion

Příspěvek od Magion » 04 bře 2012 23:32

pasáž před kytarama: zvýraznit melodický postup v basové linnce + ubrat zpěv (víc ho spojit s celkem)
celkově: ubrat zpěvu - fakt moc trčí

Odpovědět