gardaloops - BRasil (pracovny nazov pracovnej verzie)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
kexik

gardaloops - BRasil (pracovny nazov pracovnej verzie)

Příspěvek od kexik » 18 zář 2006 09:38

dovolil som si jeden cistokrvny gardaloops tesne pred dokoncenim skladania. zvuk je zatial len ramcovy, hodlam este pretocit flautu a trocha prekopat bicie (len nepatrne, breaky, stoptimy a tak).
chcel by som hlavne vediet ako to na vas posobi.

http://www.keepmyfile.com/download/0cc3d41074277

Poshook

Příspěvek od Poshook » 18 zář 2006 09:51

tazko povedat, trosku chaoticky...ako live koncert studentov ZUŠ

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 zář 2006 10:09

ty musis byt jaky optimista ked dokazes spravit takyto pozitivisticky track :) jedine co mi tam nesedi je ten zvuk co si pouzil na tom mieste kde byva klasicky snare na kazdu druhu dobu.. proste hodil by sa mi tam fakt klasicky snare.. inak fajn.. take vesele, pozitivne, takyto styl nepocuvam ale nevadi mi to vobec :) hodilo by sa to ako podmaz nejakeho dokumentarneho filmu o prirode (zo zivota hmyzu alebo nieco take :))

kexik

Příspěvek od kexik » 18 zář 2006 10:21

dendy: heh, ja som kurevsky pesimista a veselymi trackami sa vytahujem z depky... snare sa mi zvukovo prave paci, len jak to teraz pocuvam na pidirepraku v robote, tak bicie (a snare najviac) strasne trcia. ono je to robene na sluchatka (uz som tu kdesi spominal dovody) takze nebudu sediet pomery, stereo a hlavne priestor bude divny (uz teraz pocujem ze flauta je jak nahrata na hajzli). to sa vsetko hladko odstrani, ide mi o muziku

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 zář 2006 10:24

no muzika ok.. pozitivna jak svina :) to ja ked mam zlu naladu tak sa v tom vyzivam a ladim temnoty :-) flauta sa mi paci tak ako je.

uz viem co mi vadi na tom snare. vlastne ten snare mi nevadi len by za zislo dat ho hlasnejsie.. co mi tam vadi je ta perkusia prebija vsetko .. tu by som vyrazne stisil, hlavne v tedy ked hra sucasne so snarom..

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 zář 2006 14:26

Zvukove se mi to docela libi, az na prostor, je to dost ploche. Ten snare na druhou je super. Hudebne ale fakt nuda. Za celou skladbu se nestane absolutne nic zajimaveho, zadne nosne tema, stale jen dva akordy dokola. Na druhy poslech jsem uz ocenil propracovany beat a basovou linku, ale ty melodicke utrzky nahoru a dolu v aktualnim akordu me stale nezaujaly.

vasek

Příspěvek od vasek » 18 zář 2006 14:45

Vidím to podobně. Možná by to mohlo být zajímavější, kdyby flétna hrála lepší motivy a měla kule. Takhle tam trochu spí a navíc některé tóny zanikají, což nepůsobí dobře.

kexik

Příspěvek od kexik » 18 zář 2006 15:05

zadne nosne tema, to je argument, ktory som fakt necakal... ja si tu linku pospevujem uz mesiac... alebo fakt zanika v tom bordeli okolo?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 zář 2006 15:27

tuuu, tu da tadyt taa. Z tohodle motivu fletny by se dalo neco vydolovat, ale ne tim, ze pak jednoduse sjedes po tonine dolu. Navic, kdyz tam tenhle motiv neni, tak se nedeje opravdu nic co by stalo za rec. Sory, ale cela skladba zalozena na stridani dvou akordu je trochu malo. Nic ve zlem, mozna jsem to jen nepochopil. Neda se rict, ze se tam vubec nic nedeje, naopak. Mas tam spousta ruznych vyhravek na klavesach, plochy, basova linka, fletna, trubka, ja nevim co vsechno. Ale ve vysledku se to vsechno slije do jednoho pozitivniho tonu. harmonicky je to proste takova improvizace, kterou se porad zadny hrac neodhodla rozvest.

kexik

Příspěvek od kexik » 18 zář 2006 15:31

amorph: jo takto... ja ale zas nechcem z toho spravit nieco co to nie je... jazz trebars :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 zář 2006 19:30

kexik píše:zadne nosne tema, to je argument, ktory som fakt necakal... ja si tu linku pospevujem uz mesiac... alebo fakt zanika v tom bordeli okolo?
no ja som to pocuval na pomerne velmi slusnych home-made bedniach (3 pasmovych) a teda vobec sa mi nezda ze by ta flauta zanikala, naopak znie fakt super... hovorim okrem tichsej perkusie a hlasnejsieho snaru tam ziadne zasadnejsie chyby nevidim.. inak teraz z odstupom casu sa mi to paci este viac ako doobeda :)

peteness

Příspěvek od peteness » 18 zář 2006 23:00

na dokumentarni film ze zivota hmyzu mi to prijde prilis dobre. Spis mi to trochu pripomina Charlatans a podobne kapely z te doby. Kexik v tracku nenapadne pouzil par efektiku, ktere tomu nasvedcuji. Bici bych stahl, basu vytahl, nejak poresil reverby. Kdybys do toho navic sehnal nakou zpevacku, tak to nema chybu......I like it, yes I do :)

kexik

Příspěvek od kexik » 19 zář 2006 10:19

diky hosi :)
ale myslim ze si amorphove rady vezmem k srdcu a urobim dve verzie, jednu kratku a hudobnejsiu, a jeden dlhy mix a'la k&d :)
ano, tie reverby treba riesit, ale na to treba rozhodne bedne, v sluchatkach priestor strasne klame
inak ta flauta bola nahrata na par c-2 od uliho v beznej miestnosti 25m2 a samozrejme je zahrata zle (mam na flaute rozdrbane podlepky, takze strasne syci, ma hlucnu mechaniku a zahral som to samozrejme nahovno, niektore tony stracaju paru a hned prvy ton je nasadeny neskoro - bol to len taky prvy nastrel, na ktorom som to cele postavil)

onehalph

Příspěvek od onehalph » 19 zář 2006 12:19

kexik: nectu vsechny pripominky - ale prislo mi to dlouhy a po chvili uz fadni - a jen mala poznamka - s brazilii to podle me nema moc spolecneho :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 19 zář 2006 12:47

onehalph: to nema... nazov "vznikol" tak ze som v projekte z jedneho stareho tracku zmazal vsecky noticky a vacsinu nastrojov a pokracoval (mal som tam dobre nakonfigurovany "mixak" ktory sa mi nechcelo vyrabat odznova) a nazov sa jaksi zachoval. ono sa to premenuje. alebo zmaze ;)

Odpovědět