Gasta - Lounge breaks

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
longsleeper

Gasta - Lounge breaks

Příspěvek od longsleeper » 04 dub 2013 10:59

M?j první projekt.On teda není úpln? první...vlastn? sem za život rozd?lal t?eba osumdesát v?cí,ale tuhle se mi poda?ilo dotla?it dál,než jen do podoby loopu o 16ti taktech :) Nahazuju to tady,protože pot?ebuju n?jakej feedback.Strávil jsem nad tím nechutn? moc ?asu,a i po pár dnech odpo?inku už nedokážu hodnotit tohle svoje dílo s odstupem.Jako dj hraju p?evážn? breakbeat a funky,což se odráží i na tom co chci d?lat za muziku.Pište mi sem všechny dojmy,a? už pozitivní ?i nikoliv.Hlavn? pot?ebuju konstruktivní kritiku a rady,?emu se vyvarovat,abych se n?kam posunul.Tak chlapi do m? :) :)
Naposledy upravil(a) longsleeper dne 25 čer 2013 21:18, celkem upraveno 2 x.

vasek

Re: Longsleeper - Broken funky guitar

Příspěvek od vasek » 04 dub 2013 11:04

Nic mi tam vyloženě nevadí, ale podle mýho chápání styly funky a breakbeat mají lidi zvedat ze židle a tohle je na to příliš mrtvý. Asi by to chtělo založit na nějakým funky riffu, co má větší koule.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 05 dub 2013 22:57

yo, nic mi nevadi tiez, len missing funky guitar :)

tony9

Příspěvek od tony9 » 06 dub 2013 00:07

Řemeslně je to podle mne dobře zvládnuto, chybí tomu, ale nějaké ozvláštnění. Ta úvodní část je příliš dlouha podle mne se to začíná rozvíjet až tak kolem 3,13min.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 06 dub 2013 14:32

docela se mi to libi, rozhodne stylove tohle muzu, klasicka lounge pecka ;)
co mi trochu vadi je, ze se to vyvojove tak nejak potaci od nikud nikam. coz na druhou stranu necejtim jako uplnou bolest, kdyz si track predstavim v nejakym baru, kde se hraje vic k poslechu a atmosfere, nez k tanci, v setu se to uplne ztrati... co se tyce zvuku, prijde mi tam trochu otravnej ten virbl, takovej spicatej, vycniva pro me blbym zpusobem (mam rad virbl vyraznej, ale vic mohutnej). podobne ty perkuse mi prijdou takovy tenky.. taky ty samply hlasu, mi tam do toho prijdou jen tak hozeny (ja bych je treba vic ohybal, treba pitch obalkou, nebo menil pitch ozveny (delay) - mozna bych si vubec na hlasech pohral s echem treba (vim, ze tam echo je, ale staticky). tyhle drobnosti z toho delaj pocitove myslim trochu oldskool znejici track. ja mam casto pocit, ze modernejsi veci v tomhle ranku jsou obsahove hodne podobny jako ty stary, jen mi prijdou zvukove preciznejsi, plnejsi a domazlenejsi.. ale chvalim treba prechody a praci s bicima - ten ve 3:44 je super napr. ;) basa je taky prima ;)

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 06 dub 2013 21:20

Díky moc všem za poslech i za komenty.Původně to měl být veselej šlapací brejkboš,ale nějak se mi zatím nedaří promítnout do skladby to,co mi hraje v hlavě...a všechno mi více méně pokaždé sklouzne spíš k chilloutu.Co se týče kompozice...na začátku mám třeba i docela jasnou představu, jak by se track měl vyvíjet, ale jak poslouchám pořád dokola to samý, tak nějak přestanu ten track cítit.No z toho mi plyne nezasekávat se na začátku na maličkostech typu eq kopáku,ale co nejdřív si udělat kostru,byť surovou.Člověk se učí za pochodu...Biscuit:Bicí jsou z rozsekané, přeorganizované smyčky.Zkoušel jsem kopák i snare měnit za lepší,ale zase to nesedělo s tím breakem a s hajtkou...akdyž sem vyměnil celý bicí za fest electro sadu,tak nesedělo se zbytkem... no ale možná navrstvit k tomu ještě něco by asi bylo k dobru věci.Ohledně práce s delayema, je fakt,že tady ty maličkosti jako různě měnit pitch,paning,filtrovat ocas atd...to sou drobnosti, který dělají z průměrnýho tracku nadprůměr.Ale zjišťuju že je to fakt mravenčí práce a ošidit to nejde.Sám vím moc dobře,že bych s tím mohl ještě dost pohnout,ale už mě to prostě nebaví. V příštím projektu musím víc šetřit s poslechem,abych tak brzo nevyhořel :) Tomy:dyť tam jsou tři kytary..i když teda ortodoxně funkový rify to asi nejsou

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 dub 2013 00:56

mas pravdu, je to nekdy opruz to doblejskat. ale sam si to rekl uplne presne - ty malickosti tomu dokazou dat ten pravej lesk ;)
nejlepsi mas projekt zavrit, nechat minimalne par dni ladem a pak si udelat session jen na tyhle dodelavky. a v pripade potreby se k tomu jeste vratit - clovek si i udela odstup a zhodnoti lip, co to vlastne vytvoril. je potreba vzdycky nechat tu hluboce vyrytou brazdu v mozku nechat trochu zarust ;)

jackies

Příspěvek od jackies » 07 dub 2013 01:51

Co není dobré obsahově a syrové bez různých opičáren, nebude dobré ani po leštění.
Otec Fura.

(track jsem neposlouchal)

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 07 dub 2013 09:58

Jackies: Jasný,z blbě navrženýho tracku, kterej je složenej z blbych zvuku, neudělám těmahle kudrlinkama pecku.Ale myslím si,že u elektroniky jsou tyhle delaye,reverby a jiný fx o něco podstatnější,protože jsou součástí samotnýho tvůrčího procesu.U kytarové a jiné na nástroje hrané muziky se tyhle efekty používají už "jen" pro usazení nástrojů do prostoru.
Jasně že třeba kytaristi používají různy kvakadla apod....ale snad jsem byl pochopen

303

Příspěvek od 303 » 10 dub 2013 20:42

Tak sem čekal kdy se taky z něčim vytasiš ...a je to tu :-) - hele pohoda todle mužu.Skladbu sem si užil bez nakyho premejšlení velkyho ..jediny co me malinko trklo sou ty škopky ..neže by byly blby , ale ten rytmec me taky trochu nevoněl:-) Ja sem, treba zvyklej vysamplovat nakej loop , nejak ho pofiltrovat a podmaznout to celý este svojí sadou bicích z one shotu, ale ne dycky se mi to podaří... chce to hodně ladit a filtrovat bych rek ty jednotlivý udery..taky to uplne este neumim...hele jinak supe..r paradní naladička a moc se mi to libí :mrgreen:

delay

Příspěvek od delay » 11 dub 2013 07:53

Mě nějak nechytlo, jeden drum loop může stačit, nebo ti zlomí vaz a ten nepovedenej sřih jakoby breaku, kterej má ultra krátkej dozvuk mě tam vysloveně několikrát zabolel. Jinak mě tenhle styl nevadí, vybavím si třeba Fashion TV atd., kde jedou tyhle podmazy, ale jsou tak nějak více cool. Tak sorry.

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 11 dub 2013 11:04

303:Bicí se snažím dělat přesně tím způsobem jakej si popsal...ale zrovna v tomhle případě sem udělal tu chybu,že sem track postavil na těhle bicích z jedné rozsekané smyčky,a když sem až ke konci začal beat tunit,tak to nikdy nesedělo s dalšíma věcma.Vyzkoušel sem hodně variant,ale nikdy se to pak už jakože neslilo dohromady.Prostě další zkušenost,zamakat na začátku víc na bicích.Ten snare mě tam už taky začíná vadit jak se otom takhle bavíme:)
Delay:fpoho,beru:)...je to teprve první počin na kterým sem se dost věcí naučil i díky vašim postřehům...Na ten break sem mohl udělat pěknější prostor,to máš recht.

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 11 dub 2013 14:02

No a ja s tym nemam ziaden problem. Poznam par podnikov, kde taketo veci hraju uplne bezne k zradlu, namiesto toho, aby tam pustili nejake fuck radio. Pripadne na plazi, v Grecku som zazil jednu taku, bolo to pod utesom a hralo sa tam uplne presne toto. Osobne tento styl nevyhladavam, ale v bare by mi nevadil.

Inak - neviem z coho si to vyrabal a pocuvam to na blbych PortaPro, ale ten kopak a basa do seba fakt dobre zapadli. Ako si docielil, ze sa nebiju? Sidechain tam nie je. Proste stastie na nastroje?

longsleeper

Příspěvek od longsleeper » 11 dub 2013 14:25

Dusan dik.Sidechain na base není,jen na padu...ale nenazval bych to štěstím,trávím docela hodně času výběrem samplů tak,aby k sobě ladily.Dřív jsem zvuky mrvil eq a efektama, ale pak mi došlo, že tudy cesta nevede.Konkretně bicí a basa jsou free samply z musicradaru(rozsekaný,přetvořený)http://www.musicradar.com/news/tech/sam ... ads-217833

Odpovědět