Geomystery - FOREST SANCTUARY

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jirka Štolfa

Geomystery - FOREST SANCTUARY

Příspěvek od Jirka Štolfa » 07 úno 2015 16:43

N?co trochu minimalisti?t?jšího:

dendy
Vybavení

Re: Geomystery - FOREST SANCTUARY

Příspěvek od dendy » 07 úno 2015 16:49

dalsia vyborna vec.. bavi ma ten kopak ako si ho spravil.. cele je to dobre... inak uz tam mas fakt kopu super muziky na soundcloude, neskusis to poslat do http://www.ektoplazm.com/ ??

btw len aby si vedel stiahol som si vsetk co mas do SC a davam si tan a popredne miesto v mojom dennom playliste :)
Naposledy upravil(a) dendy dne 07 úno 2015 17:34, celkem upraveno 1 x.

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 07 úno 2015 21:41

Na to je ještě čas. Stejně bych toho ve finále půlku vyházel. A zvukově jsem pořád sto let za opicema. To bych musel být o hodně pečlivější s mixem a hlavně bych musel sledovat trendy. A pak ještě mastering, to by mě asi odvezli. Takhle to je fakt pro srandu králíkům a myslím, že tak do toho můžu dát nejvíc invence a nezabývat se ze zbytečnostma (i když se steně sem tam zabývám). Možná třeba za nějakou dobu nějaké album s revizí mixů a nějaký mastering udělám, ale zatím je to mimo dohled. Spíš se zatím učím.

bassline

Příspěvek od bassline » 07 úno 2015 22:05

Jirka Štolfa píše: A zvukově jsem pořád sto let za opicema. To bych musel být o hodně pečlivější s mixem a hlavně bych musel sledovat trendy. A pak ještě mastering, to by mě asi odvezli. Takhle to je fakt pro srandu králíkům a myslím, že tak do toho můžu dát nejvíc invence a nezabývat se ze zbytečnostma (i když se steně sem tam zabývám). Možná třeba za nějakou dobu nějaké album s revizí mixů a nějaký mastering udělám, ale zatím je to mimo dohled. Spíš se zatím učím.
Tak ja neviem, ale su asi len 3 cesty:

- Naucim sa robit vsetko sam a som v pohode (aranz, mix,mastering, promo...)
- Robim len to, v com mam pocit ze som v pohode a ostatne veci bude robit niekto iny
- Snazim sa robit vsetko sam a vo finale nastane velka nepohoda ze sa nedari :)

Pisem to len preto, lebo z teba citim skepticizmus...

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 07 úno 2015 22:48

bassline: Přečti si trošku pozorněji co jsem napsal.

bassline

Příspěvek od bassline » 07 úno 2015 23:00

Tak ak si v pohode potom OK...mal som trochu pocit ze ta to stve...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 úno 2015 23:11

ja som zacal pocuvat viac ako posluchac.. tak nejak sa mi to zacalo darit .. prestal som sa piplat vo zvuku a detailoch .. uvedomil som si ze aj tak v oficialne je koopa huby ktoru ked zacnem rozmienat na drobne zistim ze je totalne nevyladena .. ale napriek tomu ma bavi.. a bavia ma aj tvoje - hlavne tieto pomale veci.. v detailoch sa proste nehrabem, nemam dovod.. ako celok ma to bavi ..

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 07 úno 2015 23:17

bassline: Díky. Ne, neštve mě momentálně nic. Dělám to nejlíp jak umím a jsem tam kde jsem. A snažím se vidět to realisticky a pragmaticky. Nepotřebuju si nic dokazovat. Ano, vydání na Ektoplazmu by mi přineslo asi širší povědomí, ale taky by to stálo kopec dřiny. Volím radši pomalejší příjemnější cestu, protože není kam spěchat. Teda vlastně ani není kam jít, už jsem tam, kde jsem chtěl být. Mám čas na to dělat hudbu, která mě baví. Navíc v dnešním světě sociálních sítí se věc, která má pro lidi nějakou cenu/význam, šíří sama. Takže pokud to mají slyšet tisíce lidí, tak to uslyší, netřeba si s tím moc lámat hlavu.

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 07 úno 2015 23:20

dendy: No mě to poslouchat někdy baví taky a jindy mě to neříká vůbec nic. :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 úno 2015 09:49

Jirka Štolfa píše:Teda vlastně ani není kam jít, už jsem tam, kde jsem chtěl být. Mám čas na to dělat hudbu, která mě baví. Navíc v dnešním světě sociálních sítí se věc, která má pro lidi nějakou cenu/význam, šíří sama. Takže pokud to mají slyšet tisíce lidí, tak to uslyší, netřeba si s tím moc lámat hlavu.
:palec+: :palec+: :palec+: :palec+: :palec+:

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 08 úno 2015 13:25

dobré to je, ten kopák je super jak to rozhúpava, imho silno tanečná vec, zvuky bavia, ten zlom 3:42 je perfektný, možno viac by sm tam takých uvítal, a po 5 minute jak sa to otvori je super.. snad len ten začiatok by som trochu skratil alebo nejak spestril, inak aj ten je vydarený

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 úno 2015 13:37

jirko jses docela hodne sebekritickej. na druhou stranu se mi hodne libi tvuj pristup. ono jak to clovek nekam zacne moc tlacit, stane se z toho drive ci pozdeji krec.

podle me ti uz chybi jen dat zvuku lepsi prokreslenost. celkove mi to prijde casto takovy lehce blativy. ale jinak je v ty hudbe znat, ze uz jsi zralej a mne se to moc libi, ackoliv me to stylove uplne netrefuje.

v tomhle tracku je ten valivej beat vybornej napad, pripomina mi to trosku release the pressure timhle nekompromisnim pomalu jedoucim kombajnem. mozna by ti do toho earl sixteen taky mohl hodit nejakej ten rym ;-)

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 08 úno 2015 13:55

biscuit: přesně jsi to trefil. víc prokreslený a míň zahuhňaný zvuk. S tím už bojuju od té doby co něco dělám. Myslím, že to souvisí s příliš vysokou hlasitostí při míchání a málo pauz. To se časem poddá. Chce to čas a uvědomit si přesně kde a jakým mechanismem to vzniká a jak to odstranit.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 08 úno 2015 14:46

Jirka Štolfa píše: Myslím, že to souvisí s příliš vysokou hlasitostí při míchání a málo pauz..

nene.. cely problem je ze musis viac rezat zo spodku synhov.. skus trochu viac hipassu hodit pausalne na vsetky synth stopy a uvidis ako to zrazu prekukne... uvidis ze to "blato" zrazu jak zazrakom zmizne.. samozrejme treba hladat kompromis aby to uz nebolo vykostene moc... ale toto ie alfa a omega v tomto zanri..

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 08 úno 2015 15:13

Řežu úplně všechno kromě basy a kopáku. Zpravidla někde kolem 150-200Hz hipasem 12dB/oct.

Odpovědět