Geomystery - Rats Gate

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
geomystery
Příspěvky: 269
Registrován: 03 kvě 2021 17:38

Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od geomystery »

Hej, to je fakt tak těžké dneska něco udělat? Všechno ITB, instant recall, miliardy skvěle znějících synthů s miliardami skvěle znějících presetů. A přesto všichni radši řeší armádu klonů a replik obstarožního HW.

Všimněte si jak ta grafika ohýbá tu kontrastní linku kolem.

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od jammix »

Hudba parádna , ale detail ...? to je vajíčko na výškách. Akoby to bolo v projekte 41KHz.

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od biscuit »

Líbí se mi ta přímočarost, dopřednost, hodně mě to vzpomínkově napojilo na trancem ovlivněnej oldskool ze začátku devadesátek (těma statičtějšíma motivama). Poslední třetina nej a přijde v pravou chvíli s tou energií navíc.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od pavlii »

jammix píše:
23 kvě 2024 22:21
Hudba parádna , ale detail ...? to je vajíčko na výškách. Akoby to bolo v projekte 41KHz.
Nechápu.

P.

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od biscuit »

pavlii: nevíš co to je "41KHz", viď? Ani já ne :-D Jen, že bych za takovejhle zápis vraždil :-) Že nerozumím ani zbytku tý věty, na to už jsem si zvyknul :mrgreen:

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od jammix »

hele .. 8) jdete delat chytrý o palec výš

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od biscuit »

Nemůžeme dělat chytrý, když ani nevíme co jsi chtěl sdělit - tzn. máme na to neutrální pohled - zkrátka nerozumíme :-) Snaž se!

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od jammix »

imagine, eggs in heights and project working only forty one thousand times per second
8) got it?

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od dendy »

jammix: nehul to svinstvo :-D :-D :-D

gomystery: fajn, s kopakom som sa trosku nezladil, osobne by som tam dal iny a vysky trosku hlasnejsie, ale respektujem tvoj pohlad na to, je to tvoja hudba .. celkovo je to super, prijemne pocuvanie ako vzdy !

Odpoved na tvoju otazku "preco" - lebo kazdeho bavi nieco ine :-) Ja uz si nedokazem predstavit sadnut za komp s mysou a robit muziku, proste by ma to nebavilo .. kazdeho nas inspiruje daco ine, niekoho tie stare klony a repliky :-) Dolezite je ze kazdy mame nieco co nas dokope robit nieco co ma zmysel (muzika) v tomto svete plnom nezmyslov a nepodsatatnych prazdnych veci ... :palec+:

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od biscuit »

jammix: ty pořád nechápeš. Problémem není zvolený jazyk, problémem je jeho užití. Zkratkovité věty, interpukční chyby, nelogická vyjádření, špatný zápis jednotek... Já vím, můžeš napsat, že tu nejsme akademie věd, ale i tak si myslím, že jakákoliv zpráva by měla být pochopitelná i pro druhé, jinak jaksi postrádá významu, že?

Technicky bych k tomu rád poznamenal, že i kdyby byl projekt ve 41 kHz (btw. to nějaké DAW umí?), není žádný důvod předpokládat, že by výsledné audio mělo být nějak typicky zvukově jiné, než kdyby byl projekt třeba ve 44,1 kHz nebo 48 kHz.

geomystery
Příspěvky: 269
Registrován: 03 kvě 2021 17:38

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od geomystery »

biscuit: On to myslel tak, že to má málo výšek, detailu, že to všechno sežraly basy. Z těma Hz to byl spíš příměr/alegorie.

geomystery
Příspěvky: 269
Registrován: 03 kvě 2021 17:38

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od geomystery »

dendy: Kdybych měl jenom klávesnici a myš, tak bych to asi nedělal. Naštěsí mám klávesy, fadery, tlačítka a knoby, kterýma to celé tvaruju. Dost velká část se odehrává mimo screen. Dokonce tu mám i Argon8, což je jediný HW synth co mě zůstal. V poslední době skladby stavím spíš jako patche, které ovládám přes kontrolery (i když to co nahraju tak nakonec klidně dál edituju) a tímto směrem hodlám pokračovat.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od dendy »

jo jasne ja rozumiem, ja som to myslel tak ze kazdy ma iny sposob, iny setup a workflow, co ho inspiruje.. neda sa bjektive povedat ze nieco je “lepsie”…

inak ten system co popisujes to je vlastne dost podobne tomu ako to robim ja, len ja som uz lenivy daco editovat takze proste nahram audio a hotovo tam to konci :-)))

geomystery
Příspěvky: 269
Registrován: 03 kvě 2021 17:38

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od geomystery »

dendy píše: inak ten system co popisujes to je vlastne dost podobne tomu ako to robim ja, len ja som uz lenivy daco editovat takze proste nahram audio a hotovo tam to konci :-)))
Tam se dostanu co nevidět :-)

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Geomystery - Rats Gate

Příspěvek od jammix »

Ja som bol možno trochu namíchnutý z toho porovnania miliardy soft syntov s analogmi . Tak som to porovnaval s tým čo ja počujem ked zapojim analog synty do analog mixu :D
malo detailu bez hlbky aj tej duchovnej .. hej analogy maju dušu :wink:

Inak uz niekolko mesiacov som nic nezohnal ..moj kontakt má nejaké trouble :roll:

A sample rate v DAW je vec driveru .. prisahal by som, že som mal nejaký asio kde sa dalo napísať čo chceš v rozsahu max ktorý zvukovka zvláda. Alebo si to mýlim s exportami, neni to doležite , just imagine 8)

Odpovědět