Geomystery - Tales From Nowhere (wip album)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jirka Štolfa

Geomystery - Tales From Nowhere (wip album)

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Ahoj, tak sem někde uprostřed realizace nového alba pro svůj projekt Geomystery. Zajímá mě co z toho stojí za starou bačkoru a co z toho bych tam rozhodně měl dát. Zajímá mě kritika jak hudební, tak k technická k mixu. Pokud by se někdo chtěl přidat (colab,remix), tak sem určitě otevřený spolupráci.

IvanB

Re: Geomystery - Tales From Nowhere (wip album)

Příspěvek od IvanB »

Jirko, veľmi prozaicky - daj tam to, čo cítiš, že by tam malo byť. Nechcem mudrovať, ale nenechaj si do toho kecať, čo je dobré a čo nie, to musíš vnútorne vedieť ty, čo do ep/alba koncepčne zapadne.

Ak chceš kritiku na tento track, tak konkrétne na mňa pôsobí trochu monotónne, akoby zacyklené stále v jednej nálade. A - budem úprimný - hudobne trochu tuctové. Ten, kto holduje tomuto žánru, to ale môže vidieť inak.

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 »

2:01 - 2:03 ten půltónový přechod akordů el. piana je dost dobrej čímšto mi ten spodek trochu připomíná staré dobré Level 42. Dobrá basová linka. Podle mě (pouze můj názor) tam je nemoc všech těch věcí, které se tu většinou prezentují: zapne se na kompu obrazně řečeno arpegiátor a jede se až do konce. Občas se některý nástroj vypne aby to nebyla tak moc nuda atd. Je to otázka hudební kázně a sám vím jaký je to svádivý pocit nechat to tam pulsovat celou skladbu když to přece tak šlape. Chybí tam - Marian Varga tomu říkal "speciál". Část, která to hodí někam jinam. O to víc je pak efektnější návrat k základnímu tématu. Jinak je to dost dobrá věc.

Jirka Štolfa

IvanB píše:
08 črc 2020 19:58
Jirko, veľmi prozaicky - daj tam to, čo cítiš, že by tam malo byť. Nechcem mudrovať, ale nenechaj si do toho kecať, čo je dobré a čo nie, to musíš vnútorne vedieť ty, čo do ep/alba koncepčne zapadne.

Ak chceš kritiku na tento track, tak konkrétne na mňa pôsobí trochu monotónne, akoby zacyklené stále v jednej nálade. A - budem úprimný - hudobne trochu tuctové. Ten, kto holduje tomuto žánru, to ale môže vidieť inak.
jo to je jasné, já se neptám protože bych potřeboval po vás rozhodnout co tam dám a nedám. Dost často se mi stalo, že track který sem už docela nesnášel a z chutí bych ho vyřadil se někomu líbil a já sem se na to pak dokázal podívat znovu a najít v tom nějakou hodnotu. A naopak to je to docela normálka. To co se mi líbí nejvíc ostatní velice časo označí jako odpad. To cos napsal je přesně to co chci slyšet. Díky !

Jirka Štolfa

Greyhound90 píše:
08 črc 2020 20:22
2:01 - 2:03 ten půltónový přechod akordů el. piana je dost dobrej čímšto mi ten spodek trochu připomíná staré dobré Level 42. Dobrá basová linka. Podle mě (pouze můj názor) tam je nemoc všech těch věcí, které se tu většinou prezentují: zapne se na kompu obrazně řečeno arpegiátor a jede se až do konce. Občas se některý nástroj vypne aby to nebyla tak moc nuda atd. Je to otázka hudební kázně a sám vím jaký je to svádivý pocit nechat to tam pulsovat celou skladbu když to přece tak šlape. Chybí tam - Marian Varga tomu říkal "speciál". Část, která to hodí někam jinam. O to víc je pak efektnější návrat k základnímu tématu. Jinak je to dost dobrá věc.
Hele pro mě je svádivý pocit tam nahrát nějakou melodii a tím totálně zabít psychedelickou náladu. Ale stejně to dycky udělám a pak to není ani psychedelická vymívačka a ani dobrý progrock track. Takže ono je otázka jaké má kdo hudební kořeny.

Greyhound90

To co se mi líbí nejvíc ostatní velice časo označí jako odpad.
Stejná zkušenost. A co z toho plyne? Vysr...t se na názory ostatních a dělat to co se ti líbí. Je to tvůj život a tvoje hudba.
Naposledy upravil(a) Greyhound90 dne 08 črc 2020 21:57, celkem upraveno 1 x.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Jirka Štolfa píše:
08 črc 2020 21:27
hele ono je jich pět, akorát tohle skvělé forum prostě nezobrazí...
Aha, tak bol tam len jeden. Dám si to zajtra v práci :lol:

Ale ešte k tomu prvému, aby si to nechápal len negatívne - po stránke producentského skillu je to veľmi vydarené!

Greyhound90

Tady je příklad jak pracovat s arpegiátory. Když pominu devadesátkové Erasure. Vince Clarke to uměl znamenitě. Je tu vidět naprostá ukázněnost a profesionalita ve prospěch celé věci. Namísto cpaní desítek kláves je tu jen to, co tam má být. Tím se liší amatérské nahrávky od těch špičkových.

Jirka Štolfa

IvanB píše:
08 črc 2020 21:57
Jirka Štolfa píše:
08 črc 2020 21:27
hele ono je jich pět, akorát tohle skvělé forum prostě nezobrazí...
Aha, tak bol tam len jeden. Dám si to zajtra v práci :lol:

Ale ešte k tomu prvému, aby si to nechápal len negatívne - po stránke producentského skillu je to veľmi vydarené!
Jo, v pohodě. Popsals víceméně to, co u té skladby mám taky, nic diametrálně odlišného.

Jirka Štolfa

Greyhound90 píše:
08 črc 2020 21:52
To co se mi líbí nejvíc ostatní velice časo označí jako odpad.
Stejná zkušenost. A co z toho plyne? Vysr...t se na názory ostatních a dělat to co se ti líbí. Je to tvůj život a tvoje hudba.
Mě z toho plyne něco jiného. To co se mi líbí tam samozřejmě dám aby mě to bavilo. A taky tam dám to co se líbilo někomu jinému. A to co se nelíbí mě ani nikomu jinému skončí ve skladu pro doby příští nebo bude zapomenuto.

Pro sebe si vyrobím a zahraju lecos, ale když už něco nabízím lidem, tak chci vědět jestli je to alespoň trochu baví.

Tohle je myslím živé téma, které se týká samotné existence v tomto světě.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Tak som si to prešiel všetko. Jirka, najväčší problém vidím v tom, že každému tracku chýba akási identita, niečo, čím by sa navzájom odlišovali. Prisudzujem to tvojmu extrémnemu producentskému tempu :) Možno by nebolo na škodu trochu spomaliť a hľadať nové postupy, nechať sa inšpirovať inou hudbou, dať si väčší časový odstup od trackov. Ja viem, ako to je náročné nechať sa vytrhnúť z nejakých osvedčených vzorcov, ale osobne pre mňa je práve to v hudbe priorita - dať každému tracku inú náladu a flow ako mal ten predtým. Miestami mi to príde, že je to všetko na základe jedného "templatu", kde iba zmeníš tempo a chrlíš cez synťáky melódie. Napr. ja začínam každý nový track úplne od nuly, žiadne vst/FX chain presety a pod., doslova od nuly, aby som sa vyhol tomu, aby som neskĺzol tam, kde som už bol. A musím trochu súhlasiť aj s greyom, že to je miestami tými klávesami/syntmi dosť presýtené. Radšej pohľadať dobrú melódiu a nechať ju minimalisticky vyznieť, dať každej stope jasný zámer a celkovo trochu viac "organiky". Píšem to pre to, lebo si nás vyzval na kritiku (inak by som nepísal), a bolo by na škodu, keby si s tvojimi producentskými schopnosťami ostal stagnovať.

Jirka Štolfa

Takže konzistence by tam z tvého pohledu byla. To je dobrá zpráva, já sem měl největší obavu o to, že je to moc stylově roztříštěné. :-)

Všechny treky sou bez jakýchkoli templejtů, dycky od píky. Opakuje se tam pár presetů z Miniloga a pak je ve spoustě stejný kopák (pokaždé ale trochu s jinýma obálkama atd., je to synth).

BTW. já se nesnažím aby měl každý track svou identitu, možná spíš naopak.

Díky moc za feedback.

jackies

Příspěvek od jackies »

Tak jsem to dal.
Ta snaha to "dát" ze mě vycucla celou energii.
Já ti nevím Jirko.
Mohl bysis dát teď za cíl udělat jen jeden kousek. Stačí jeden, takový nějaký opravdu hudebně zajímavý.
Myslím hudebně. Dát si na čas. Popřemýšlet na tím. Vystavět hudebně bohatý kousek.
Nevrstvit jen kolem nějakého loopu účelově cinkrdlátka jakože ať tam něco je a ať je to něčím vyplněné.
Tohle je opravdu nuda k smrti.

Po dlouhé době jsem se zase k něčemu vyjádřil. Ode mě předpokládaná odpověď, ale ty jsi pro mě případ, že bys mohl zkusit něco komplexnějšího, harmonicky, rytmicky a melodicky bohatšího s hlavou a patou.
muzikant

Jirka Štolfa

jackies: Můžeš mi říct proč si tak ubližuješ ? :-)

Odpovědět