Green El(ectron)-woodpecker

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět

Brenda Walsh

Re: Green El(ectron)-woodpecker

Příspěvek od Brenda Walsh » 10 lis 2011 09:28

Mno v rámci stylu určitě dobrý. Solidní minimal, docela mě to i baví. Je to vkusně a inteligentně poskládaný, a i když je to minimal, tak to nenudí. Zvuk se zdá být dobrý a je rozhodně funkční, to je asi tak jediný co dokážu na malejch reprákách k pc, co tu mam, říct. Otázka je, jestli se to nejlepší v minimálu už neodehráva trochu někde jinde. Mam tim namysli, to jak je to pořešený vlastně skoro jen perkusivníma zvukama, chtělo by to občas někde i něco tonálnějšího, eventuelně i nějakou tu lehkou melodii nebo dokonce harmonickej postup. Nemusí pršet, stačí když kape :) , viz poslední deska Marc Romboy and Stephan Bodzin – Luna
Každopádně ale pustil sem si to eště jednou, a to se stává málokdy. Dle mého vkusu je to povedený.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 10 lis 2011 10:21

ja to poslouchal vcera doma pri nizky hlasitosti a prislo mi to celkem slusny z pohledu pristupu ke stylu. rozhodne dokazes veci nepreplacavat a to se tady vyplaci. nicmene si myslim, ze by tomu sluselo to ucesat po strance myslenky toho tracku jako celku. takhle mi to prislo jako takovy stridani motivu bez nejaky vetsi navaznosti. jen jakoby slozeny loopy, takovej spis micro set. jenze track ma bejt prave jen jeden fragment setu.

ohledne zvuku si z toho pozdne vecerniho tichyho poslechu netroufnu davat nejaky soudy, jen mi to prislo osizeny ve stredech. a to asi jen ekvalizaci, ale i obsahove. v minimalu se objevuje spousta dulezitejch kroupani, praskani a jinejch efektovejch zvuku (i jako plochy), ktery treba doplnujou ty perkusivni nebo i zakladni rytmicky motivy. myslim, ze zvuk a myslenka, ktera nemusi bejt uplne citelna a vyrazna jsou u minimalu alfa a omega.

Green_El(ectron)

Příspěvek od Green_El(ectron) » 11 lis 2011 00:44

Zdravím pánové,vážím si velice Vašeho názoru a mohu jen potvrdit,že opravdu to musím ještě doladit,otevřeli ste mi uši.Jsem zkoušel hodit lead a vybrankat melodii,ale nevímno přišlo mi to,že pak ztrací ta basovka,ztratí svůj vzhled,ale síla zůstane,ale to je spíš poladit ten melodickej zvuk,to holt musím ještě dost co kroutit:O)spíš by mě zajímalo jak BISCUIT s těmi loopy a fragmentu setu,jeden kámoš mi říkal už něco podpobného,tak já fakt už nevím,sou to dělaný v podstatě patterny,který si vytvořím a vkladám jak potřebuju,ten beat normoň přes drumrack,a udělal sem tam 4 různý beaty,ve kterých sem pak jen dle úseků odebíral zvuky ba naopak přidával a to možná vyvolavá že to dělá místy chaotický dojem,moje myšlenka byla taková,že udělat ten track pomalejší ale zaměřit se na basu,která má k tomu všemu podpořit dynamikou aby to nebylo ucajdaný a zárověň tomu dát i koule.Opravdu musím vykoumat ještě ty středy a možná stáhnout vejšky tak aby to neztratilo původní myšlenku.Sem si to od vás přečetl a najednou ten track slyším úplně jináč:O)))díkes chlapy o tom to je.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 lis 2011 07:57

ja to poslechnu jeste jednou o vikendu a zkusim ti napsat neco vic konkretniho i o zvuku, jakej na me bude delat dojem.

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 11 lis 2011 09:34

Kazdopadne s tou melodii nebo leadem bych byl opatrnej, v tomhle pripade staci fakt malo.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 lis 2011 09:48

presne.. nejde o melodie, ale spis takovy stripky, dva tri tony (klidne pet), ale jde casto i o zachovani abstrakce a minimalistickyho obsahu. je hrozne tezky udelat neco kloudnyho s ciste abstraktnim obsahem. ja osobne to porad neumim a smiril jsem se s tim, ze moje hudba bude v sobe mit vzdy alespon nejaky procento konkretna :-)
jde o to nerikat cely vety, zvazovat i cely slova, idealne pouzivat jen slabiky nebo hlasky, ale presto to musi mit vyznam.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 11 lis 2011 20:06

no tak s cistou hlavou a cistym uchem... ty vole to je cely ep v sesti minutach. souhlasim sam se sebou, ze v tech stredech by to obcas chtelo neco - klidne malinko divocejsi a dynamicky vyraznejsi bubinek, zasyčeni, zajimavej syntak, slovo/hlas, kousek nejakyho akustickyho nastroje treba, jako min ocekavanej prvek (treba sjeti saga), silnej nebo naopak nevyraznej akord rhodesek semtam.. jen kratka fraze o sobe sama nic neznamenajici ale zapadajici do kontextu.

jinak bych moc nemenil, zvukove se mi to docela libi. osobne bych asi byl jemnejsi s kompresorem (aby obsah nevylejzal tak okate kdyz odejde kick), ale i takhle je to myslim v norme. nevim co subbasy, tam mi muj poslech nedovoluje rict nic konkretniho, sam si to hlidam i opticky analyzerem. mel jsem jen pocit, ze tam bych nechal sidechain od kopaku vic pracovat a kopaku tim udelal trosinku vic mista - ale to je fakt hodne pocitova vec.

proste rozpracuj ty ctyri casti na samostatny tracky, hraj si, nepospichej, nepreplacavej a nesnaz se tam za kazdou cenu neco nacpat. kdyz to nepujde, odpocin si ;) drzim palce, myslim, ze mas talent. jen mi jeste rekni jak dlouho, na cem a jak delas, docela me to zajima ;)

Green_El(ectron)

Příspěvek od Green_El(ectron) » 14 lis 2011 16:27

čauëc,včera sem nad tím strávil celý den,ten začátek sem odšmik a spíš než přidávat sem usoudil zpravovat více nějakky zvuky pomocí filtr delaye a ve středu zkusím nahrát nějakej vokál vždy před vyjetím basy,mno uvidime,nicméně se tomu věnuji krátce,cca 2roky,ale rok pracuju s abletonem8,mám obič klavesky m-audio 49keys,zvukofku native instruments audio2,akai apc 40,bedny mám genius 5+1,takže docela sranda ladit zvuk,ale až zase vydělám koupím krky a trochu odhlučním kuchyn,joa computer nově sony vayo,snažím se poladit studijko,ale v kuchyni to moc nejde,když mladá meje nádobí nebo vaří:)jo a poslouchal sem tvoji muziku a ten posl. track je fakt pecka,ty máš studijko,nebo to nehrotíš a jedeš obývák?

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 lis 2011 19:25

ahoj, no nejdriv musim vyjadrit obdiv nad tim, na co si troufnes na geniusech (blby sklonovani, ja vim, ale zase je to cinsky :-) ) docela mi prijde, ze pomery jsou nastaveny u tvy hudby celkem fajn, na takovej poslech.
jinak ja uz se tomu venuju dlouho, ale porad jsem jen obycejnej bedroom (ja spis living room) ""producent"" - dvoji uvozovky jsou u me fakt na miste, protoze neco produkuju, jen kdyz mam opravdu naladu a rozhodne to nehrotim. ztratil jsem, mozna nastesti, tu vizi proto, to hrotit. kdyz vidim kolik talentovanejch lidi kolem je, a kolik casu tomu obetujou, tak sem fakt spokojenej, kdyz cas od casu nekoho moje hudba zaujme. nejakej release ale jeste snad do hromady (nebo se to pise dohromady? :-) ) dam, nez pujdu do penze :-) (na majoru samozrejme :-D )

Odpovědět