groovematic.cz - co na to říkáte ?

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
groovematic

groovematic.cz - co na to říkáte ?

Příspěvek od groovematic » 13 úno 2004 22:01

Ahoj, rozjel jsem konečne svůj web http://www.groovematic.cz .Mrkněte na to a poslouchejte :D . Jsou to demáče, takže kvalitu zvuku moc neřešte. Díky předem za názory.
groovematic

emptysound

Příspěvek od emptysound » 02 kvě 2007 18:05

Žádna reakce ? :?:

Tak bych jenom rád podotkl, že je to moc dobrá hudba a hlavně je pořád ke stažení a tudíž ke slyšení. Paráda. Dík moc groovematicovi za jeho energii a za ochotu sdílet tuto hudbu zadarmo. :P

nathanael

Příspěvek od nathanael » 02 kvě 2007 22:04

hmm, je to slušná hudba...ale ty stránky jsou hodně divné a zprvu moc chaotické a ikdyž jsem se tam potom zorientoval, tak takový druh stránek, kde převládá forma nad obsahem opravdu nesnáším, takže se tam určitě nevrátím...

emptysound

Příspěvek od emptysound » 02 kvě 2007 22:21

nathanael píše:hmm, je to slušná hudba...ale ty stránky jsou hodně divné a zprvu moc chaotické a ikdyž jsem se tam potom zorientoval, tak takový druh stránek, kde převládá forma nad obsahem opravdu nesnáším, takže se tam určitě nevrátím...
Taky jsem zprvu nechápal, ale trpělivost je mocná zbraň. Jsme už příliš zvyklí na to mít všechno hned a všechno dělat co nejjednodušeji a nejpohodlněji. To je normální.

nathanael

Příspěvek od nathanael » 02 kvě 2007 22:31

emptysound: mno, když chce prezentovat svoje skladby, tak očekávám že se k nim dostanu jedním klikem z úvodní stránky - nebo příště ať sem dá rovnou link na ty z jeho pohledu nejlepší...jsem docela konzervativní člověk a takové abstraktní ovládání nemám a nikdy nebudu mít rád a není to lenost, mám prostě rád přehlednost...

tady v této sekci se navíc většinou prezentuje pouze jeden track a autor si tím zde žádá názory od zdejších lidí na ten konkrétní kousek...a takhle jak má co kdo hodnotit? to prostě nejde...jeden track a potom se to bude dát hodnotit, to ano, takhle ne...

styx_oarsman

Příspěvek od styx_oarsman » 02 kvě 2007 23:16

podla mna je ta stranka zaujimava - neprislo mi to neprehladne. Po vizualnej stranke je to velmi dobre spravene... akurat ten system tlacitok v pravom hornom rohu neni bohvieco, su prilis male a "nevyrazne", clovek si ich moze lahko nevsimnut

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 03 kvě 2007 13:20

Mě se ty webstránky náhodou dost líběj, podle mě je to naopak přínos, prolomit klišé v ovládání, zkoušet jiný metody/postupy. Nic proti konzervatismu, tradicionalismu, ale bez inovací bychom neměli ani VST... Dávám 7/10 (za web). Co se týká muziky, budu kritičtější. Tvorba mi připadá hodně nevyzrálá, v počátcích. Z té hudby na mě dýchá naivita, což naopak může někoho oslovit, nicméně já mám rád dospělost, a tady cítím spíš dětskost. Chybí originalita. Ke zvuku se vyjadřovat příliž nechci. Pro mě jsou to spojené nádoby a vzhledem k muzice mi zvuk připadá adekvátní. Ke studiové produkci to má ale hodně daleko. Člověče, ještě budeš muset asi chvilku zkoušet :) Dávám 4/10.

nathanael

Příspěvek od nathanael » 03 kvě 2007 13:29

Ricardo: jo v prolomování stylu ovládání jsou i větší extrémy...něco na ten způsob má například - http://www.korg.com/ ale víš co, každému se prostě líbí něco jiného...a když se má vsadit na jistotu a aby byly stránky blbuvzdorné, zvolí se nějaké tradiční ovládání...já si neumím představit, že by například microsoft měl stránky řešené nějakým takovým abstraktním způsobem, protože jeho stránky musí být přístupné obrovské mase lidí rozdílných věků, národností a tak podobně a tam něco takového prostě není přípustné...

Ricardo

Příspěvek od Ricardo » 03 kvě 2007 13:39

nathanel >> jo ten korg je hodně šílenej :) nicméně i netradiční ovládání se dá udělat ergonomicky. Pokud to má nějakou myšlenku nebo logiku, může to bejt ruku v ruce s grafikou svělá věc - viz. http://www.coolhomepages.com/sort/?catN ... s&pageNo=1

Je jasný, to jak píšes s tím Microsoftem. Taková firma s takovým trhem víc než jistě bude preferovat něco, co "zkousnou" i normální uživatelé...

Shodan

Příspěvek od Shodan » 03 kvě 2007 15:40

Systém ovládání je jedna věc, nejhorší na tom je, že toho "menu" (ty textový odkazy dole) jsem si prve vůbec nevšimnul.
Co mě ovšem na takovýchto "ultra-cool" webech s prominutím sere nejvíc je to soustředění celýho obsahu do malýho okýnečka uprostřed monitoru a s tím spojená nutnost scrollovat uvnitř toho okýnka. To mě vždycky spolehlivě odradí od nějakýho dalšího pátrání...
Co se hudby týče, souhlasím s nathanaelem - ať sem autor hodí jednu skladbu, za kterou si opravdu stojí. Poslechnem, zkritizujem. Je to zde už zaběhnutej systém. Od hodnocení webů jsou jiný fóra.
-= As we grow as unique persons, we learn to respect the uniqueness of others. =-

nathanael

Příspěvek od nathanael » 05 kvě 2007 14:40

Shodan: jj, to okýnko mě také spolehlivě odradí, to vůbec není cool, to si spíš připadám jak vůl, když v tom musím scrolovat...ale autor sám sem ještě jestli dobře koukám nic nenapsal, takže se tu snažíme jak blbci...fakt je, že v této podobě toto téma prostě nepatří do nových tracků...

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 05 kvě 2007 20:05

Panove - nemate trochu prehnanou formu vaseho komentare ?

Web se mi libi, nevim v cem mate problem. Pravda mala dolni tlacitka jsem na poprve take prehlednul, ale kvuli tomu prece nic nehori, ze ne.

groovematic :
Cenim, ze konecne nekdo z eZone ma odvahu ukazat kus sve prace, ze veri tomu co dela, ze jen neplka do prazdna.
Jen tak dal, drzim palce! Fajn muzika, makej na sobe, ma to rozhodne smysl!

.

nathanael

Příspěvek od nathanael » 05 kvě 2007 20:51

ecson: no tak každý má svůj názor, že ano...stejně si myslím, že by mu dalo víc, kdyby tu nechal rozebrat konkrétní track...ono říct "fajn muzika" je tedy něco, co mě osobně by vůbec nic neřeklo...ale to je opět jen můj názor...

Sonority

Příspěvek od Sonority » 06 kvě 2007 10:23

Taky myslím, že je tu plno zbytečných keců o stránkách.. Možná že o tom autor ani neví, tři roky po žádné odezvě už se sem nejspíš nekouká.

nathanael

Příspěvek od nathanael » 06 kvě 2007 10:51

Sonority: no jo vlastně, to jsem si vůbec nevšimnul že je to tři roky staré ;) protože to tu obnovil emptysound, to teda díky...

Odpovědět