HENRYX - Letní noc (instrumentálka)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Jindrix

HENRYX - Letní noc (instrumentálka)

Příspěvek od Jindrix » 06 srp 2008 14:43

Ahoj všem,

posílám svůj další pokus (hudební, i zvukový).
Snad vám to alespoň trochu pohodově, letně, odpočinkově znít bude...

Komu se bude chtít, komentujte prosím cokoli.
(Jinak je to čistý mixdown, bez jakéhokoli masteringu, ani pokusu o něj.)

HENRYX - Letní noc (MP3, 5:08 min., 7.49 MB)

EDIT: Trochu zjemněn začátek, lehce zvukově upraveno, poopraveny nějaké chybičky. Upravená verze ke stažení na odkazu výše.
Naposledy upravil(a) Jindrix dne 10 srp 2008 18:12, celkem upraveno 1 x.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 srp 2008 15:02

Tak Jindro, musím říct, že tohle se mi líbí opravdu moc. A (pro tebe asi bohužel) k tomu nemám snad žádné výhrady. Někdy jen trošku ten bass zastírá kopák a hučí, je to celkem znát na konci, ale v celkovém měřítku se mi to zdá zanedbatelné a ty to jistě ještě masteringem doženeš. Pokud si to zase dáš do nějakého studia, bude to znít naprosto úžasně.
Myslím si, že jsi urazil opět velký kus cesty a přitom sis zachoval tvůj pocitvý způsob kompozice, který já mám rád a pořád se snažím alespoň na podobnou úroveň dostat, je to znát, že jsi tak dlouho hrál profesionálně.

Po dlouhé době něco, z čeho mi běhal mráz po zádech, je to paráda, moc gratuluju :)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 06 srp 2008 15:13

Jindy2: Moc děkuji za komentář, který jsem od Tebe nečekal (tedy komentář bez výhrad) ;)
Máš pravdu, s tím bassem jsem zápasil, ale po všech pokusech zvítězil tento kompromis. Na konci je to transponované o tón a trochu ten bass vylezl, to je pravda.
Ale znáš to - po x-desítkách poslechů té samé skladby už člověk vlastní chyby nevnímá...
A mimochodem - ten kopák je ten, co se Ti v naší komunikaci po PM zdál, že má divný "click" - nakonec jsem ho nevyměnil, ale trochu "pošteloval". Je tam jen pocitově; nechtěl jsem, aby ho tam bylo moc a aby to celkově bylo takové decentní... Jistě by to mohlo být i lepší, ale já jsem zatím rád alespoň za tohle.

Ještě jednou moc díky za koment, Jindy!

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 06 srp 2008 15:16

Supr

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 06 srp 2008 15:23

Jindrix: Tak to jsi ten kopák pošteloval hodně dobře, ten s tím "clickem" cos mi posílal jsem tam vůbec nepoznal, ten se mi nelíbil, tady neslyším problém, výborná práce!

Já když takhle zápasim s basou, občas mi pomůže hi-pass filtr, ale musím s tím jemně automatizovat při každém přechodu na jinou notu. Je to blbý řešení, tady někteří z ezone na bručení basy mají mnohem lepší metody, akorát už to téma, kde se to řešilo (a nějak nedořešilo) nemůžu najít, už vůbec ani nevim jak se tomu říká, nějak se tomu ale říká. Myslim, že bassline to tam říkal, ale už nevim.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 06 srp 2008 15:29

Amorph: Díky moc, Amorphe, od Tebe je mi i tohle jedno slovo velikou poctou. Díky!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 06 srp 2008 15:34

Jindy2: Tak to je dobře, že jsi ten původní zvuk nepoznal, ale sampl zůstal stejný.
Ad basa - trocha hi-pass filtru tam na base je, ale nakonec se mi to pokaždé zdálo divné, tak jsem to už nechal, jak to je. Netvrdím, že to tak zůstane, než to dám k masteringu, ale uvidíme.
Automatizace tam jsou také nějaké, ale rozhodně ne individuálně u not, spíše globální, na efekty a tak.
Ještě jednou díky!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 10 srp 2008 18:17

Tak ještě malá úprava:
Trochu zjemněn začátek, lehce zvukově upraveno, poopraveny nějaké chybičky. Upravená verze ke stažení na původním odkazu, nebo zde:

HENRYX - Letní noc (MP3, 5:08 min., 7.49 MB)

Tak znovu moc prosím o názor všechny, kdo chtějí.
Nebo k tomu opravdu nemáte už nikdo co říci?
To je to opravdu tak špatné, že to nestojí ani za zmínku?

Odpovědět