HENRYX - Léto u vody (instrumentálka)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Jindrix

HENRYX - Léto u vody (instrumentálka)

Příspěvek od Jindrix » 20 říj 2008 20:50

"Léto u vody"...
Tak, tuhle skladbu jsem složil před více, než 15-ti lety, před časem jsem ji našel, rozhodl se "oprášit" ji a podělit se s vámi o ni...
Nemusí se u ní moc přemýšlet a snad se u ní alespoň pobavíte, ať už jakkoli (hořce, nebo naopak vesele...).
Prostě klasická "šuplíkovka" a asi značně "Oldschool", ale bylo mi ji líto vyhodit...
A tak jsem ji trochu přezvučil, vyměnil nástroje, ale vše ostatní (motiv apod.) zůstalo, jak bylo míněno již tenkrát...
Inu - posuďte sami:

Léto u vody (.MP3, 4.48 MB, 3:08 min.)

Pokud už snad někdo budete chtít komentovat, tak alespoň prosím o názory na zvuk...

Díky předem!

tony9

Příspěvek od tony9 » 20 říj 2008 22:13

Mně se to líbí. Má to melodii i když ta by šla možná propracovat, hezkou harmnonii i rytmus. Ke zvuku se nevyjadřuju poslouchám na notebooku.
Celkově bych řekl taková hezká příjemná záležitost.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 20 říj 2008 22:21

tony9: Souhlasím s Tebou, že ta melodie by se dala ještě propracovat a odpovědí na případnou otázku "proč jsem to tedy neudělal" je, že jsem to prostě chtěl nechat tak, jak mě to skoro před 16-ti lety napadlo. Jen jsem to zvukově poupravil a použil trochu jiné zvuky...
Moc díky za názor a těší mě, že se to líbí alespoň někomu.
Díky!

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 20 říj 2008 23:03

slunce seno FM harmonika. uplnej vladislav vancura vs maxipes fik vs 1991. :]

delay

Příspěvek od delay » 21 říj 2008 07:42

Obrázek

SORRY :lol:

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 říj 2008 09:03

Jindrix: My už jsme se o tom bavili a já to slyšel, měl jsi pravdu, jen podle názvu jsem si to nepamatoval.

Takhle po čase těžko zhodnotit jak jsi zapracoval na zvuku, protože původní verzi si zvukově samozřejmě nepamatuji, ale nezdá se mi tady nějaký problém, zvuk je fajn. Basy basují, bicí bijí, v pohodě.

Řeknu ti narovinu, že mě se to stylově nelíbilo tehdy a ani teď se mi to moc nelíbí. Kompozice je asi v pořádku, jen ten výsledek prostě není můj šálek čaje, zdá se mi to příliš infantilní. Njn, 15 let, tehdy letěla jiná muzika. Tehdy jsem ti asi skutečně psal, že mi to připomíná "děti hrající si na pláži" a já bych to opravdu viděl jako hudbu do nějakého dětského kresleného filmu. To snad není urážka.

Nezlob se za můj názor, víš přeci, že si naléváme vždy čistého vína, jak občas říkáš.

c9000

Příspěvek od c9000 » 21 říj 2008 09:17

jojo je to fakt trochu zpátečnické a je z toho cítit venkovské písničkářství s buřtem a žlutou limonádou na plovárně. Hodně mi to připomíná eru keyoardu ala PSR ,zvukově mi to příjde dobrý ale dneska nepoužitelný. Ale pro mě příjemná změna.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 21 říj 2008 21:33

Všem doposud reagujícím v tomto tématu:
Díky za reakce.
Chápu, že když zveřejním dechovku, nemohu čekat ovace rockerů (neberte osobně, je to jen příklad).
Ale já jsem to tady přece neuvedl jako "THE BEST OF 2008" mojí tvorby.
Psal jsem, že je to více, než 15 let stará skladba, jen jsem ji přezvučil a že mě zajímají zejména názory na zvuk.
I když - teď, zpětně hodnoceno, tak chápu, že pro vás je hodnocení zvuku v tomto případě asi těžké - je to asi jako hodnotit chuť jídla, když vám ho přinesou už studené, že?
Zjednodušeně - vnímáte melodii, která je úplně "mimo mísu" a zvuk už nevnímáte... Co se dá dělat.
Alespoň za těch pár názorů ke zvuku přesto děkuji.

I když skladba má dnes už kompozičně zřejmě nulovou hodnotu, jejím "oprášením" a přezvučením jsem si alespoň procvičil některé záležitosti a praktiky ohledně zvuku a mixáže.

Nyní konkrétněji k reakcím:

Brooklyn: Chápu. Mám pocit, že jsi mě neměl rád od mého prvního tracku, ale respektuji TO i Tebe. Jinak je Tvůj názor asi dostatečně "trefný".

delay: Díky za vyčerpávající názor, zejména ke zvuku :D "Evu a Vaška" jsem snad nikdy neslyšel a pokud vydávám podobný styl jako zmínění "Eva a Vašek" tak sorry. Ale ta moje skladba je kompozičně stará opravdu skoro 16 let a "Evu" jsem v tu dobu žádnou osobně neznal, možná škoda - třeba by to dnes bylo "Eva a Jindřich" :D
Alespoň sranda musí být :)

Jindy2: Nechtěl jsem po Tobě porovnání s tou původní verzí, je mi jasné, že si ji nemůžeš pamatovat. (Pro neznalé situace: Ač je skladba stará skoro 16 let, asi před 1,5 rokem jsem ji oprášil poprvé, ale zvukově se mi to vůbec nepovedlo a právě tu nepovedenou verzi jsem kdysi poslal Jindymu2. Nyní jsem učinil tento druhý a poslední pokus o remix.) Měl jsem na mysli zhodnocení současného zvuku jako celku, bez ohledu na motiv a melodii, která se Ti nelíbí.
Díky, že se Ti zdá, že basy basují, bicí bijí... To zřejmě někdy stačí... Někdy zase ne.
Jinak jsem upřímně rád za to "čisté víno" a nevidím důvod k urážce ;)

c9000: Díky. To přirovnání "buřt a žlutá limonáda" je dobré... Jsem rád, že se Ti snad alespoň trochu líbí zvuk a doufám, že Tvůj výrok "dnes nepoužitelné" se týče ne zvuku, ale motivu a celkové koncepce skladby.

Závěrem:
Jsem rád, že jsem se s vámi mohl podělit i o tak (pro vás) strašnou skladbu.
Přesto je v plánu její mastering a umístění na mé kompilaci.

Díky všem ještě jednou a odpusťte mi.

Odpovědět