HENRYX - Možná příště... (instrumentálka)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Jindrix

HENRYX - Možná příště... (instrumentálka)

Příspěvek od Jindrix » 19 lis 2008 21:38

Zdravím všechny "eZoňáky" i "Anonymouse".
Letos asi poslední moje skladbička (to jste si oddechli, co? ;) )
Říkejte si jí klidně "přehlídka přidávání patternů", nebo "zaseknutý gramofon", nebo jak je libo... Skladba je taková, jakou jsem ji chtěl mít.
Název je ale tématický - "Možná příště" zase něco uveřejním, možná ale ne, protože mám pocit, že co dělám v oblasti muziky, nestojí za nic a budu se možná věnovat něčemu jinému...

Těm, co si to alespoň poslechnou, moc děkuji.

Možná příště... (.mp3, 7.55 MB, 5:03 min.)
(Masterováno a to ne mnou.)

rastis

Příspěvek od rastis » 19 lis 2008 22:11

je to pekne, ale strasne to nieco pripomina, aj by som si spomenul co, ale rozbolela by ma hlava a to nechcem :)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 19 lis 2008 22:16

rastis: Díky, že se Ti to snad alespoň trochu líbí.
I když jsem autor, něco to teď ve finále připomíná i mně :) Ale nechtěl jsem nic kopírovat, či napodobovat. Podobnost čistě náhodná.
Díky za Tvoji reakci!

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 19 lis 2008 23:43

severokorejskej dokument o tezbe uhli :]

kexik

Příspěvek od kexik » 19 lis 2008 23:48

snehove spravy na TV Nasa

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 20 lis 2008 14:15

Jindrix: Já už tohle od tebe slyšel, to už je docela dlouho. Mě to tehdy připomělo hudbu z nějaké české pohádky.

Jinak nevim, je to takové dětské a zároveň melancholické, slyším tam ten tvůj způsob skládání a to je asi dobře, máš rukopis. Ale jinak tohle mě moc nechytlo, protože je to takové ucourané, pomalé. Zvuk je celkem v pořádku, některé ty přechody bicích, hlavně ze začátku, se mi moc nelíbí svou roztahaností a neohrabaností. Jako ale špatné to úplně není. Do té kompilace to zapadne.

betunek

Příspěvek od betunek » 20 lis 2008 14:43

Připomíná mi to tvorbu Uhlíře v moderním soundu :)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 20 lis 2008 15:33

Hmm, zvukove to je fajn, ale omylat porad jedno tema dohromady mi prijde u tohohle typu tracku trosku mimo misu - ono kdyby to bylo techno, tak fajn, ale takhle je to strasne o nicem - jako kdyz kapela na konci veselice porad protahuje dal a dal.

Jde z toho deeeeesna nuda, coz je fakt skoda.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

c9000

Příspěvek od c9000 » 20 lis 2008 16:13

česká pohádka , to mi to připomíná a konkrétně zlatovlásku
problém je že to dle mě má dost spátečnickej výběr nástrojů a zvuků, v 80tých letech by to zapadlo ale ted? :roll:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

LUPO

Příspěvek od LUPO » 20 lis 2008 16:23

to je jean Michel Jarre!

kru

Příspěvek od kru » 20 lis 2008 16:28

no to teda neni Jarre, to je ceska televizni pohadka z osmdesatejch let

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 20 lis 2008 19:38

Všem: Díky za názory, ani jsem jich tolik nečekal.
Nebudu na všechny odpovídat jednotlivě, jen na některé.
Jinak to je skladba typu "Outro", tedy poslední na připravované kompilaci (od toho se odvíjí i ten název a motiv) a to i přesto, že Intro na té kompilaci není...
Je zajímavé zjišťovat, co to komu může připomínat, např. ta zmínka o těžbě uhlí od Brooklyna mě docela "pobavila"...
Na pohádkovém motivu se vás ale shodlo více... Zvláštní.
Každopádně děkuji za komentáře, ať už jakékoli.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 20 lis 2008 19:46

Jindy2 píše:Jindrix: Já už tohle od tebe slyšel, to už je docela dlouho. Mě to tehdy připomělo hudbu z nějaké české pohádky.

Jinak nevim, je to takové dětské a zároveň melancholické, slyším tam ten tvůj způsob skládání a to je asi dobře, máš rukopis. Ale jinak tohle mě moc nechytlo, protože je to takové ucourané, pomalé. Zvuk je celkem v pořádku, některé ty přechody bicích, hlavně ze začátku, se mi moc nelíbí svou roztahaností a neohrabaností. Jako ale špatné to úplně není. Do té kompilace to zapadne.
Jj, dal jsem to hodně dlouho "k ledu" a vlastně jsem měl tenkrát (když jsem Ti to posílal) jen asi 40-ti sekundový vzorek.
Ale bylo mi líto to vyhodit a jako "Outro" se mi to docela hodilo, tak jsem to "rozvinul" a dokončil - "rozvinul" je v uvozovkách proto, že se to moc rozvinuté (rozvíjející se) asi leckomu nezdá, spíše jako nuda.
Že je to "ucourané", budiž, souhlasím, ale je to 3/4 rytmus a pomalejší...
S názorem na ty "neohrabané" přechody na začátku souhlasím, není to úplně ono. Dále už jsou ale decentnější a neohrabané mi nepřijdou.

Jinak ale moc díky za názor!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 20 lis 2008 19:57

upman píše:Hmm, zvukove to je fajn, ale omylat porad jedno tema dohromady mi prijde u tohohle typu tracku trosku mimo misu - ono kdyby to bylo techno, tak fajn, ale takhle je to strasne o nicem - jako kdyz kapela na konci veselice porad protahuje dal a dal.

Jde z toho deeeeesna nuda, coz je fakt skoda.
Díky za názor na zvuk, upmane.
To "omílání jednoho téma" s přidáváním nástrojů se už v historii hudby vyskytlo vícekrát.
Např. Olympic takhle zakončil album "Prázdniny na Zemi" a ač to neneslo název "Outro", bylo to působivé a myslím, že ne nuda. Ale to už porovnávám ne "hrušky s jablky", ale "shnilé brambory (můj případ) s ananasem (Olympic)"...
Já jen, že to bylo také "omílání" stejného motivu. I když to nebylo tak dlouhé, pravda...
Teď už se opakuji, ale tahle skladba bude "Outrem" k mé kompilaci a domnívám se, že se tam hodí, i když na to může mít každý jiný názor.

Každopádně díky za reakci!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 20 lis 2008 19:59

kru píše:no to teda neni Jarre, to je ceska televizni pohadka z osmdesatejch let
Tu televizní pohádku z 80. let myslíš obecně, nebo konkrétně?
Ve druhém případě Tě poprosím o název pohádky, kde tohle podle Tebe zaznělo.
Díky!

Odpovědět