Henryx - Řeka času - instrumentálka

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindrix

Henryx - Řeka času - instrumentálka

Příspěvek od Jindrix » 16 zář 2007 00:02

Možná trochu "psycho" skladba, připouštím, ale i tak poprosím o názory na kompozici, i na zvuk.
Spousta věcí je tam úmyslně, včetně (možná pro někoho až moc) reverbu a i včetně těch efektových zvuků.

Masterovaná verze:
http://www.henryx.cz/Reka_casu_M.mp3
5.66 MB, délka 3:38

Nemasterovaná verze (už jen čistě pro porovnání):
http://www.henryx.cz/Reka_casu.mp3
5.46 MB, délka 3:38
Naposledy upravil(a) Jindrix dne 04 říj 2007 20:27, celkem upraveno 2 x.

emptysound

Příspěvek od emptysound » 16 zář 2007 00:29

Jarre jak vyšitý.

Zvukem a kompozicí trochu retro, ale kvalitní a poslouchatelné.

es

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 16 zář 2007 00:41

emptysound: Jarreho jsem rozhodně napodobovat nechtěl a omlouvám se, pokud to tak vyznělo.
I když - jeden můj kamarád, kterému jsem dal poslechnout tuto skladbu (ještě před jejím zveřejněním tady) mi také psal, že mu to připomíná styl J. M. Jarreho...
Ale kopírovat, ani napodobovat jsem ho rozhodně v této skladbě nechtěl.
Ale moc Ti děkuji za názor!

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 16 zář 2007 02:05

Predne bych volil soucasnejsi zvuky syntaku, tohle sice zni jako retro ale ne jako sexy retro. Je to hodne digitalni. Pripomina mi to hudbu k nejakymu porevolucnimu dokumentu ceske horolezecke vypravy ktera nezdolala K2. Nebo mozna jako predvadeci demo z roku 1986 na sampler Emu Emax II.

ten voice synth i ta plocha. Odkud jsi bral zdroje ? To zni jako presety z Roland SoundCanvas, nebo tovarni banka Kurzweil K2500 ci Korg M1 a pod.

Propracuj aranz, vymen zdroje nastroju. Bylo by fajn aby ta vec mela nejakou pointu. Klasika - uvod / nejaky tema / malej zvrat / hlavni motiv / nejakej forek / vyvrcholeni / a zaver. A taky vymen reverb, je nevalenej, resonuje a ma nehezkou difuzitu. Docela dost je to cely nareverbovany. Jo a voice solo by chtelo procistit ostrym EQ, hodne houka. Ale to vse bych resil az se posune hudba

.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 16 zář 2007 12:35

ecson: Máš v mnoha věcech pravdu. Zvuky jsou převážně z Kurzweil K2000, ale ne tovární banky. Pak je tam taky trochu VSTi Atmosphere, Sytrus a pár dalších... O tom reverbu pouvažuji a zkusím s tím něco udělat. Ale s kompozicí toho už moc dělat nechci.
Ohledně sólo voice jsem si toho všiml také, na některých poslechových zařízeních to ve vyšších pasážích opravdu jakoby houká až resonuje...
Každopádně Ti moc děkuji za podnětný názor!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 21 zář 2007 18:52

Ještě na tom zapracuji, chystám to zvukově poupravit a zkusíme, co udělá matering.
Naposledy upravil(a) Jindrix dne 04 říj 2007 20:30, celkem upraveno 1 x.

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 24 zář 2007 15:35

ten nastup tech synthu - je to z niceho nic, co alespon takhle pomalu zvedat hlasitost? Bylo by to urcite mene nasilne.

Pripada mi to jako muzika k nejaky hre na 16-ti bitech z 90 let;))

Urcite to neni spatne...
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 24 zář 2007 16:01

ECSON WALDES píše:Predne bych volil soucasnejsi zvuky syntaku, tohle sice zni jako retro ale ne jako sexy retro. Je to hodne digitalni. Pripomina mi to hudbu k nejakymu porevolucnimu dokumentu ceske horolezecke vypravy ktera nezdolala K2. Nebo mozna jako predvadeci demo z roku 1986 na sampler Emu Emax II.

ten voice synth i ta plocha. Odkud jsi bral zdroje ? To zni jako presety z Roland SoundCanvas, nebo tovarni banka Kurzweil K2500 ci Korg M1 a pod.

.
Čemu říkáš současnější zvuky synťáků? To by mě docela zajímalo. Já mám pocit, že i takovej atmosphere zní už hodně retro. To samé třeba UltraFocus.

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 24 zář 2007 16:27

vacsinou synthy zneju retro v skladbach autorov s retro kvalitami

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 24 zář 2007 16:30

Díky moc za další komentáře.

upman: Más pravdu, ten nástup synthů je tam docela nečekaný a pro někoho možná brutální (jeden člověk mě na to upozorňoval ještě před zveřejněním téhle skladby). Zkoušel jsem na to dát fade-in, ale bylo to ještě mdlejší, než to možná je teď. Že to připadá jako předváděcí demo, nebo hudba k 16-bit game - co se dá dělat, každému to připadá jinak. Ale díky, že se Ti to nezdá zase až tak strašné :)

Ondrash: Sice jsi odpovídal na Ecsonovu reakci, ale já také něco přidám: Tahle skladba ani původně neměla znít nijak současně (k tomu má rozhodně daleko), jen jsem v tom retru nechtěl spadnout tak hluboko :) Ale to už je asi můj osud - už mockrát tady můj zvuk a volby nástrojů byly označeny jako Old-School :) Díky za reakci!
Naposledy upravil(a) Jindrix dne 24 zář 2007 21:30, celkem upraveno 1 x.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 24 zář 2007 16:32

adam_kurutz píše:vacsinou synthy zneju retro v skladbach autorov s retro kvalitami
Tak teď nevím, jestli to má být pochvala, nebo naopak... Ale jak to znám, asi to druhé :( No dobrá, co se dá dělat ;)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 24 zář 2007 16:52

:) fade-in je nejlacinejsi sranda - ale takovy fade-in s nastupem bicich uz je lepsi, popr. nejaky efekt - slovo, plac, dest, auto, atd. taky pomuze. Jde ciste o to, ze celkove je to hezka pocitovka, ale moc brutus zacina a moc brutus konci, coz je skoda, kazi to zazitek.

Kazdopadne uceny z nebe nespadl, takze keep walking;)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

adam_kurutz

Příspěvek od adam_kurutz » 24 zář 2007 17:25

Jindrix píše:
adam_kurutz píše:vacsinou synthy zneju retro v skladbach autorov s retro kvalitami
Tak teď nevím, jestli to má být pochvala, nebo naopak... Ale jak to znám, asi to druhé :( No dobrá, co se dá dělat ;)

nepovedal som ze to druhe

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 24 zář 2007 18:51

adam_kurutz: Znělo to dvojznačně a nekonkrétně, tak promiň :) Asi bych si to tedy měl přebrat sám. V poho a díky!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 24 zář 2007 20:56

upman píše::) fade-in je nejlacinejsi sranda - ale takovy fade-in s nastupem bicich uz je lepsi, popr. nejaky efekt - slovo, plac, dest, auto, atd. taky pomuze. Jde ciste o to, ze celkove je to hezka pocitovka, ale moc brutus zacina a moc brutus konci, coz je skoda, kazi to zazitek.
Kazdopadne uceny z nebe nespadl, takze keep walking;)
Díky! Ono to ale jaksi má být o "brutusu", kterým zmíněný běh (řeka) času je. Něco prostě náhle začíná a náhle končí... Mrzí mě, pokud Ti to kazí (a asi nejen Tobě) ten celkový dojem... Efekty tam jsou také a to zcela záměrně, i když by je možná leckdo rád slyšel jinak, jinde, jiné apod. Takhle to ale bylo míněno. Však jsem hned v úvodu psal, že je to tak trochu "psycho" skladba... Ale moc díky za komentář, vážně :)

Odpovědět