HENRYX - Stesk

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindrix

Re: HENRYX - Stesk

Příspěvek od Jindrix » 06 lis 2009 19:46

jackies píše:Rada (kritika) ode mě, pokud jí tedy přijmeš.

Neřeš zvuky a zvuk a zaměř se na muziku.
Já vím, připadám ti možná jako kolovrátek, ale pokud .......................

k tomu kousku :
Neurazilo, ale nepotěšilo ani nepřekvapilo.
Nuda začala zabírat u 4 taktu.
Chvilka čekání, zdali to bude opravdu to, co se z toho rýsuje.
Ano, je to ono a bude se to nejspíš opakovat do konce :-(
Totální nuda nastala již po harmonickém postupu 8mi profláklých a předvídatelných taktů.
Samozřejmě, že kritiku přijmu a děkuji za ni, pokud je konstruktivní, což tato Tvoje myslím je. Kdybych ji nebyl schopen přijímat, nic bych sem neposílal ;)
Díky za názor, jen mě zaráží, že na Tebe začala nuda působit už při 4. taktu...?!? Až tak to je nudné a hrozné?
A s těmi "profláknutými 8 takty"... Ale budiž, asi máš pravdu a možná jsem opravdu hudební "old-schoolista".

Jinak z kombinace Tvých názorů -
jackies píše: Neurazilo, ale nepotěšilo ani nepřekvapilo.
je mi to asi jasné - je to jako v restauraci - "jíst se to sice dá, ale příště si to už nedám...
A já to chápu.

Moc díky za názor a snad se někdy polepším.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 06 lis 2009 19:48

Amorph píše:dokazu si to bez problemu perdstavit v nejakem televiznim serialu. Teda asi az na ten virbl, kterej je moc vyraznej a nezapada ke zbytku. Bud bych vsude nechal jen ten drumstick, a nebo ten virbl vyrazne zkrat a uber mu reverb, aby nevycuhoval. Pripadne vyber jinej sampl. Jinak to celkem drzi pohromade. Teda v ramci toho, ze to vnimam jako lehce klisoidni klavesovou zalezitost, takze znova nemam potrebu to poslouchat, ale na druhou stranu mi to urcite na poslech nevadilo.
Moc díky, Amorphe a promiň mi, že jsem Tě tady zmínil v tom způsobu realističtějšího podání bicích. No jo, virbl - koukám, že je to opravdu nejvážnější problém téhle mé skladby... Dalším problémem je zřejmě to, že je asi trochu "klišoidní", nezajímavá...
Ale díky za komentář, Amorphe, snad se mi povede příště vytvořit něco lepšího.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 06 lis 2009 19:48

drymansound píše:Příjemná muzika! Ale ten snare bije do uší . Je takovej 80kovej , tvrdej a narušuje atmosféru tracku. Určitě vyměnit !
Díky, určitě snare vyměním, jak vidno - je to opravdu problém... Díky za názor, opravdu!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 06 lis 2009 19:50

dendy píše:pripojim sa k tomu co tu zaznelo predomnou - nicim vyrazna ale ani nicim urazliva skladba.. tak prijemne plynie, inak strasne mi pripomina veci ktore hravaju v saunovom svete v Besenovej v jednotlivych saunach :) uplne som pri tej skladbe zase dostal chut ist na 2-3 dni tam a relaxovat :-)
Moc děkuji, dendy. Potvrdil jsi to, co jiní, navíc jsi moji skladbu komentoval tím, že "příjemně plyne". A že to je slabší hudební kousek, to už také vím, stejně jako problém se snare...
I tak ale moc díky za komentář, dendy!

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 08 lis 2009 15:37

Na vaše četné podněty jsem vyměnil zvuk snare za jemnější, tak snad to bude teď lepší.
Pro ty, co mají chuť poslechnout si to ještě jednou upravené - odkaz zde
HENRYX - Stesk (.MP3, 4:06 min., 5.9 MB)
nebo také hned na začátku tohoto tématu.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 08 lis 2009 16:56

teraz je to ono, velmi prijemny je reverb na tom snare, pekne zapada do mixu..
mozno este viac vytiahnut klavir v druhej polovici, je dajako utopeny, bolo by ho fajn vytiahnut von

Vuid

Příspěvek od Vuid » 08 lis 2009 18:11

Snare je lepsi o 100%, ale stejne se mi ty bici zdaji byt zbytecne "tvrdy", na tuhle atmosferickou pisen bych se inspiroval zvukem kapely Delerium - Karma, nebo Poem. Divny pro ucho jsou ty pasaze kde jde snare rychle po sobe.
Jinak prijemna skladba!

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 08 lis 2009 19:56

Pohodova skladba, dobry detail

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 08 lis 2009 22:59

EXCOM píše:teraz je to ono, velmi prijemny je reverb na tom snare, pekne zapada do mixu..
mozno este viac vytiahnut klavir v druhej polovici, je dajako utopeny, bolo by ho fajn vytiahnut von
Díky, EXCOMe. S tím pianem - stalo se, viz níže v tomto příspěvku.
Vuid píše:Snare je lepsi o 100%, ale stejne se mi ty bici zdaji byt zbytecne "tvrdy", na tuhle atmosferickou pisen bych se inspiroval zvukem kapely Delerium - Karma, nebo Poem. Divny pro ucho jsou ty pasaze kde jde snare rychle po sobe.
Jinak prijemna skladba!
S "tvrdostí" bicích už nic dělat nebudu, mně osobně tam takhle "sedí"... Ty pasáže, "kde jde snare rychle po sobě", tak v tom máš asi pravdu. Ve finále skladby jsem je nechal, ale dosti asi rušily na úplném závěru skladby, už jsem to poopravil, snad to takhle bude decentnější. Jinak díky za to, že se Ti to zdá jako příjemná skladba.
tomy45 píše:Pohodova skladba, dobry detail
Díky, tomy. A jaký detail máš na mysli? ;)

VŠEM:
Ještě trochu (a asi naposledy) jsem to upravil:
Mírně ubrány hlasitosti tomů a rimshot, zvýrazněna pianová pasáž ve 2. části finále skladby, odstraněn rychlý snare na úplném závěru finále skladby, celkově ještě zvukově přehodnoceno.
Ke stažení zde
HENRYX - Stesk (.MP3, 4:06 min., 5.9 MB)
nebo opět na začátku tématu.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 09 lis 2009 06:08

Tym detailom som mal na mysli to, ze pekne vsetko pocut, rozoznat. Pocut detaily cize jednotlive zvuky - nastroje sa nezlievaju :wink: Nabuduce pouzijem iny slovny termin :-)

delay

Příspěvek od delay » 09 lis 2009 08:33

Pěkný... Takový retro.

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 09 lis 2009 19:33

tomy45 píše:Tym detailom som mal na mysli to, ze pekne vsetko pocut, rozoznat. Pocut detaily cize jednotlive zvuky - nastroje sa nezlievaju :wink: Nabuduce pouzijem iny slovny termin :-)
Díky za upřesnění, tomy45. Vážně jsem nevěděl, co máš tím "detailem" na mysli. Ale jsem rád, že si to myslíš, ještě jednou díky. Snad se někdy konečně dopracuji k čistému zvuku, ale úroveň skladeb asi zůstane taková "old-schoolová"...
A ještě ohledně zvuku - kdybys slyšel moji první "míchačku" na VST, asi by Ti z toho nebylo moc dobře... ;)
delay píše:Pěkný... Takový retro.
Díky moc, delayi, Tvůj názor je pro mě také poctou. A velikou.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 09 lis 2009 20:33

to Jindrix: nie som az taky znalec, odbornik. V prvom rade ked pocuvam nieco, nehladim na styl a len z casti na zvuk, ale najma na to, cim ma skladba zaujme. Napad, aranzma, originalita. Zvuk sa takmer vzdy da zlepsit. Na to su tu "michaci" :)

Odpovědět