Jock The Lock & Sonority - Walk With Me Ep

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Sonority

Jock The Lock & Sonority - Walk With Me Ep

Příspěvek od Sonority » 04 lis 2010 12:19

biscuit

Re: Jock The Lock & Sonority - Walk With Me Ep

Příspěvek od biscuit » 04 lis 2010 20:11

hodne se mi libi matuchuv remix, taky keozs a uncless lighwalker remix ;)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 04 lis 2010 21:16

dobrá práce... se těším až to prozkoumám na dobrém zvuku :wink:
Zatím vede Uncless Lighwalker RMX (ten je takovy nejlíbivější na první poslech) a taky ZKA4T RMX je dobré psychůčko, nejlépe zvládnuté středy i basa a vůbec

Líbí se mi jak je to celkově rozmanité, jinak na můj vkus hodně převýškované, holt tak se to dneska dělá, ale neřeže to - to vůbec... chválím mastering; Radio edit mi tu zní lépe než original mix - ale to je tím že je více zmoněný, říkám mám tu průměrné bedny, zkrátka ordinary user standard, až budu ve studiu tak vám to pořádně sepsuju :)

stejně ale vidím, že mám na zvuku ještě co dohánět

nechcete k tomu udělat mini report jak to vznikalo? co Sonoriťáku?

matucha

Příspěvek od matucha » 04 lis 2010 21:29

Me do toho uvrtalo to, ze sem si zacal hrat s beatem a zkusel ho nejak vic nakourit a zacalo se mi na to nabalovat vic veci a pak mi uz toho bylo lito nechat ;). Skoncilo to docela u klasiky pro me --- reverzovany piana a melodicka basa do ksichtu, co se za celou dobu nezmeni.
Vlastne vsechno krome piana a par zvuku z originalu sou veci udelany na pro-one v nekolika vrstvach. Neco z toho mrveny buffer underrunem.
Na zkousku jsem taky nepouzil jiny dozvuky nez re-501 a bx25.
Ten svuj kousek jsem si mistroval sam (soft + gyraf eq, manley varimu), zbytek delal Sigurt.

Ta spektralni krivka je spis do rovna. Dalo se to udelat zatazenejsi, ale myslim, ze by to tomu spis skodilo.

Sonority

Příspěvek od Sonority » 05 lis 2010 12:44

Fractal píše:nechcete k tomu udělat mini report jak to vznikalo? co Sonoriťáku?
Ten nas samotnej original mix vznikal nekdy kveten-cervenec.. Jarda (Jock The Lock) mel uz nejaky zaklad toho tracku hotovej, aranze, zvuky, nahrany vokaly atd a postupne sme tam vsechno predelavali spolecne, nebo na dálku.

Má to celkem 59 stop. Treba jen basa má 9 stop, je taková trosku mikrosamplingovaná, kazdej její úsek má samostatnou stopu, ze jsou na ní jiný efekty a automatizace, aby to znelo malinko jinak a nebylo tak staticky. Prakticky na vsech zvukách jsou atomatizace panoramy, cuttoff, volume. Treba ta hlavni melodie, co je slyset zejmena v breakdownu byla puvodne nejaky hamondky, nebo neco podobnyho, varhanky. pridali sme na to kus zkreslení, low pass, sidechain s kopakem, bitcrash, delay a s hodne tech parametru se v prubehu automatizuje. A navic jsme ji nechali v ramci sterea uprostred, zkopirovali do dalsich dvou stop, ktery sme dali na levo a napravo, malinko zpozdili, dali na ne jiny eq, a jeste sme tu melodii zkopirovali do dalsi stopy a hodili o oktavu výš.
kopák má na sobě tečku, která má automatizaci s bitcrushem, aby nebyl porad stejnej, ale trosku se hybal.

ve 2:15 to bylo celé mono, aby pak v dalsím taktu víc vyniklo stereo u té melodie, ve které jedn. tóny byly různě ve stereu.
A hodne sme si vyhrali s postprodukcí, různě sekali zvuky, aby zněli jen občas, sem tam jen vykoukly a zase se schovaly a tak.
Radio edit sme jen vybrali ty nejzasadnejsi pasaze a trosku to má naléhavější výraz, rychleji odsejpá.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 07 lis 2010 10:59

Jako jasné - to jsou vicemene veci, ktere jdou na tom videt (slyset).
Spise me zajimalo jaky byl pouzit software, popr. hardware, jak probihal mastering, jak ste byli s klukama domluveni... vis jak to myslim.
Bitcrush, delaye to kazdy pozna :)
Sonority píše:...kopák má na sobě tečku, která má automatizaci s bitcrushem, aby nebyl porad stejnej, ale trosku se hybal.
to je husté! good idea 8)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 08 lis 2010 13:04

Priznam sa... moc tomuto stylu neholdujem, nepaci sa mi. Vypocul som si vsak vsetky tracky.
Ten remix SKA4T sa vymyka ostatnym. Zvukovo je uplne niekde inde. Lepsi detail, krajsie "poukladane" nastroje, dynamicky mi tiez pride lepsie zvladnuty. Ostatne na mna posobia troska "gumovym" charakterom, stereo tipujem rozhahovane dost na mastri, asi moc multiband compresora, neviem... treba ma brat s rezervou :) ale tak to na mna posobi. Mozno ten chain by som si omotal okolo krku :-) ale SKA4T ruluje... tak by som chcel aby zneli moje nahravky :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 08 lis 2010 13:15

zka4t aneb zelena karkulka a ctyri trpajzlici :-p

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 08 lis 2010 13:23

Nojo, boli viaceri, tak sa im to podarilo lepsie :)

matucha

Příspěvek od matucha » 08 lis 2010 13:45

Hehe... oni to tam maji zajimave spatne, velkym tam napsali SKA4T a za tim je odkaz s zka4t... a ono je to fakt buřt, zelena karkulka nebo sele na karkuce ;). Osobne si myslim, ze to i ostatnim hraje fajn, ja sem si s tim zvukem samozrejme hral az nehorazne moc, takze je trochu jinej, ale pomer cena/vykon podle me neni nakonec moc dobrej. Ale i tak jsem rad, ze to nekdo pozna a zaujme ho to, rikal sem si totiz, ze se s tim s***u zbytecne, protoze si to nikdo nevsimne.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 08 lis 2010 13:47

V tomto pripade, Matucha, to "s***í" stalo za to :wink: :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 lis 2010 15:51

matuchuv remix je supr, libi se mi i strycove.

Odpovědět