kolonista - láva-banánový záhon - pro poslech

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
kolonista

kolonista - láva-banánový záhon - pro poslech

Příspěvek od kolonista » 12 bře 2006 10:26

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 12 bře 2006 10:43

pěkný :D
konečně náká kytarofka, sem myslel že tady dělá každej jenom brejkbýty, džangly a ambienty

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 bře 2006 13:08

Hrozne moc reverbu, je to cely utopeny nekde vzadu.

delay

Příspěvek od delay » 14 bře 2006 06:26

:lol: Taky oceňuju "živou" tvorbu...
Pokud jde o nějakou kritiku z mé strany, tak asi takhle:
:arrow: Přivítal mne poměrně hezký zvuk, někde se tam mihla kytara zvukově alá Bob Marley...
:arrow: Skladba není dobře rozvinutá, co se harmonie týče...
:arrow: Zpěv a text mne vůbec neoslovil (Zpěv je sice přirozený, ale text je poměrně krkolomý na melodiku a navíc nic moc říkající...)

:arrow: Celkově kromě zvuku jsem pro sebe v této skladbě neobjevil nic zajímavého, ale abych nebyl tak negativní... není to vůbec žádná tragédie.
Myslím, že to chce složit jednu, dvě silnější věci, které by vám pomohli malinko získat sebedůvěru.

Postrádal jsem tam pocit uvěřitelnosti, ztotožnění a celkově hlubší prožitek.

kolonista

Příspěvek od kolonista » 14 bře 2006 13:10

plně stebou souhlasím,je to vlastně nudné Během včerejška jsem udělal tohle a přemyšlím co s tím dál bud to takhle nechám jako instrumentálkua ještě k tomu maximálně přifláknu trupku nebo do toho ještě udělám zpěv ,sám ted nevím akorát jsem to dodělal tak sám nevím co dál ale určitě harmonicky a melodicky zajimavější než, předchozí věc ,je to spíš přání na dobrou noc(asi to tak i nazvu) co myslíte? http://www.keepmyfile.com/download/6568f0594877 nezakladal jsem nové tema at to tu není překolonistované dík

Mik

Příspěvek od Mik » 18 bře 2006 05:15

slysel jsem tu prvni...(myslim, ze klidne zaloz novy tema...fpoho, takhle je to spis neprehledny)...no, myslim, ze by to chtelo podiskutovat o textu...jako vubec, obecne...ted absolutne nehodnotim zvuk...ale kazdy autor textu v jazyce rodilych mluvcich, kteri to pak poslouchaj by se aspon pro zacatek mel seznamit z dvema (zel) negativnimi vyrazy:

1)KLISE...zde napriklad

...spadane listi...
...mosty...
...koukam si tak do oci...
...pojd se mnou...
...ver mi, ze to neboli...
...tak uz mi ver...

2)KYC...zde napriklad

...samotu lesa mel jsem rad...

...terminy na pozadani vysvetlim...proste v cely pisnicce neni jedinej zajimavej neotrelej motiv nebo slovo nebo obraz nebo pocit nebo cokoliv...ale to nic,clovek takhle pise a neuvedomuje si to...da se proti tomu delat kupa veci...

kolonista

Příspěvek od kolonista » 18 bře 2006 10:16

zase souhlas , text byl psán v raném mládí (je to stará skladba) snad bych si jen dovolil tedy, zde dát skladbu sice taky starší ale ten text se mi tam líbí takže jen kvuli tomu textu http://www.keepmyfile.com/download/e63998608741 jinak dík za názor

Viki

Příspěvek od Viki » 05 dub 2006 15:25

delay píše::lol: Taky oceňuju "živou" tvorbu...
Pokud jde o nějakou kritiku z mé strany, tak asi takhle:
:arrow: Přivítal mne poměrně hezký zvuk, někde se tam mihla kytara zvukově alá Bob Marley...
:arrow: Skladba není dobře rozvinutá, co se harmonie týče...
:arrow: Zpěv a text mne vůbec neoslovil (Zpěv je sice přirozený, ale text je poměrně krkolomý na melodiku a navíc nic moc říkající...)

:arrow: Celkově kromě zvuku jsem pro sebe v této skladbě neobjevil nic zajímavého, ale abych nebyl tak negativní... není to vůbec žádná tragédie.
Myslím, že to chce složit jednu, dvě silnější věci, které by vám pomohli malinko získat sebedůvěru.

Postrádal jsem tam pocit uvěřitelnosti, ztotožnění a celkově hlubší prožitek.
Nechci kritizovat,protože pokud člověk v životě něco opravdu dokáže (nemyslím tím sebe),nemá důvod rozebírat druhé,spíš jim pomoct...
Líbí se mi to :? .
Jinak oceňuji,že vůbec skládáš a hlavně "česky", a neschováváš se za klišé angličtiny,kdy 3/4 národa neví,o čem píseň je :wink: .
Kapela zní příjemně a co se týče zpěvu,je to těžké sousto i pro velké zpěváky obecně:
http://www.music-store.cz/serialy/05_01_hodzpevu01.pdf

A rada: hlavně skládej jak to cítíš TY a nenechávej se ovlivňovat druhými,může se to líbit jednomu ze sta,každej je jinej,hlavní je jít s tím mezi lidi-hrajete někde?
Pokud ne,tak jděte a pokud jo,tak hrajte dál.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 dub 2006 15:33

Mik: nechces o tom zalozit novej thread? Myslim ze je nas tu vic, co se snazi psat texty...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kolonista

Příspěvek od kolonista » 05 dub 2006 20:32

nehrajeme nikde (veřejně jsme hráli jen jednou) jen tak si břinkáme pro radost moc času ale už poslední dobou není ,takže já osobně spíš už dělám hudbu sám doma na počítači (jako relax) a co se týče textů naprosto souhlasím je to totiž o hodně těžší něco napsat v češtině aby to neznělo trapně a hloupě a kdekdo to řeší tím že do toho vjede s angličtinou (je to hodně snadné řešení které kolikrát má trapnější dopad) ale je tolik hudby s anglo texty že já osobně už ani angličtinu nemohu vystát (jasně k hudbě to pasuje víc ale ...) prostě čeština má své kouzlo jen to stojí o moc námahy víc a ta lenost mnoha kapel co žvatlá v angličtině je vysledkem jejich zapadnutí v davu(dobře jim tak ) jinak díky moc za připomínky

Odpovědět