kolonista-řekni

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
kolonista

kolonista-řekni

Příspěvek od kolonista » 01 úno 2006 17:46

tak a jsem zase tady a jak jsem psal posledně s nahrávkou z uplně jiného soudku .Tato skladba je má druhá věc která se mi podařila uplácat na kompu a použil jsem tam vst z nuenda 2 akorát jsem netušil že jde i bicí udělat přes vst a tak je to v v tom klasickem midi map.Vůbec jsem ani neměl páru že VSTi jde vyexportovat jako audio mixdown a dělal jsem to tak že jsem to nahrál ,bicí ,nastroje atd a prohnal jsem to přes mixák zpátky do kompu jako audio stopu(šílené co?) po vašich kritikách mých nahravek jsem ihned včera začal předělávat ten midi map do vst drums ale nějak to neznělo(nebo se mi to lépe nedařilo už tak zvukově zharmonizovat) za prvé a pak jsem si uvědomil za druhé že když zpěv je nahraný doma v obýváku na laciný mikrák za 800 kč že to je naprosto zbytečná činnost a tak jsem to nechal tak a posílám to na ukázku Co na to říkáte? Hlavně mne nekamenujte za ten sladký text když jsem to psal myslel jsem to vážně zatím http://www.keepmyfile.com/download/de4011446315

synth

Příspěvek od synth » 01 úno 2006 18:44

tvuj trak je absolutne volnym projevem ...... a me se líbí ...... taky takhle blaznim :-) to je to co cloveka naprosto uvolni ---dostat to ze sebe ven ...drzim palce ....

nunu

Příspěvek od nunu » 01 úno 2006 19:58

Musim ti to napsat,po nekolika taktech se zpevem jsem musel premyslet koho mi to pripomina.JANEK LEDECKÝ ... Alespon ten samotny zacatek.Styl,frazovani.Neber to tak ze bych te chtel nasrat,jenom mi to proste silne pripomnelo žentour s Ledeckým -)

Kazdopadne musim rict i to.ze se mi nelibi zvuk.Ty nastroje jsou hodne skarede.To piano bych nekde vymenil za poradne ( ze softu ze by gigapiano a gigastudio??? nebo za nejaky HW ) a ty pistalky ze zacatku co mely evokovat hammondy bych tam nemusel,alespon ne ten skaredy zvuk.Naopak bych to podlozil nejakou hezkou plovouci stringo plochou co vyplni prostor aby tam nebylo jen to piano.Kdyz se to rozjede tak uz je to lepsi,ale KUP HW a pokracuj !!!!!!!!!!!!!

synth

Příspěvek od synth » 01 úno 2006 20:02

nunu píše:Musim ti to napsat,po nekolika taktech se zpevem jsem musel premyslet koho mi to pripomina.JANEK LEDECKÝ ... Alespon ten samotny zacatek.Styl,frazovani.Neber to tak ze bych te chtel nasrat,jenom mi to proste silne pripomnelo žentour s Ledeckým -)

Kazdopadne musim rict i to.ze se mi nelibi zvuk.Ty nastroje jsou hodne skarede.To piano bych nekde vymenil za poradne ( ze softu ze by gigapiano a gigastudio??? nebo za nejaky HW ) a ty pistalky ze zacatku co mely evokovat hammondy bych tam nemusel,alespon ne ten skaredy zvuk.Naopak bych to podlozil nejakou hezkou plovouci stringo plochou co vyplni prostor aby tam nebylo jen to piano.Kdyz se to rozjede tak uz je to lepsi,ale KUP HW a pokracuj !!!!!!!!!!!!!
trochu upřesním
KUP Kurcka a pokračuj !!!!!!!!!!!!! / doufam ze jsem trafil ty !!/ :lol: sorry :lol: musel jsem :lol:

Ok --- obecně je na začátku --- ale libí se mi ten přístup ... nebojí se ...výměna nastrojů nutná ..ale to prece není problem pokud bude chtit .....
Naposledy upravil(a) synth dne 01 úno 2006 20:36, celkem upraveno 1 x.

nunu

Příspěvek od nunu » 01 úno 2006 20:22

Ale ne...Nemusi kurcka.Ale neco lepsiho kde piano bude alespon pripominat piano.Ale priznam se,nedavno jsem jen tak dvakrat trisknul do piana od yamahy,nejaka clavinova.Libilo.Vedle stala nejaka jina potvora velka skareda ultratezka,snad bohemia ??Nevim uz presne.tam jsem sjel i nejake zvuky,vokaly hammondy.jo.Libilo.Proste jo.Akorat to stalo okolo 60 000.I z tech vestavenych repracku bylo citit ze to ma zivot.

Kurcek neni jedinny nastroj co je dobry.Jenom na to co stoji a co mne prinasi je nejlepsi.Kdyz nebudu mit tak velke naroky na zvuk jake mam,bude mi stacit v pohode i trinity.Vy jste prevazne muzikanti,vam je to mnohdy u prdele jaky zvuk to ve vysledku ma.Ten kdo se zil nekolik desitek let hifi pristrojema,ten proste zvukovou stranku vnima jinak nez ten,kdo tu muziku tvori.

Nebo mam psat o tom jak dobre s tim vyjebal ze pouzil nejake nedonosene VSTi a mazat med okolo huby? Za chvili sem hodim link na neco kde ve mne nastroje budi solidni dojem.Takovy ktery se mi libi.Zkuste porovnat sami.Uslysite rozdil i v mp3 a na pocitacovych bedynkach za par korun...

A schvalne hadejte co to hraje -)))

nunu

Příspěvek od nunu » 01 úno 2006 20:34

synth

Příspěvek od synth » 01 úno 2006 20:41

To ty ? nebo Muk ? :-) to je profi a on tam šplhá ... :wink:
a take je potreba komplet vlakno :-)Mír s tebou :-)

nunu

Příspěvek od nunu » 01 úno 2006 21:08

To Muk -))))Ja jen ze je proste treba brat zretel i na vysledny zvuk.Mne se ten jeho sound libi. Predstav si ze by kolonista pouzil prave takovy zvuk.Bylo by to uplne jinde.Prave ze se mi to jeho libi,tak jsem napsal to,co jsem napsal.Treba ho to popozene nahoru a jeste o nem uslysime -)))

dano

Příspěvek od dano » 01 úno 2006 21:29

kolonista: sakra starky keby som mal taky hlas ako ty tak uz som za vodou... fakt mas peknu farbu, spievas sice trosku nosom, no v tomto pripade mi to prekvapujuco nevadi...

ale co sa tyka aranze, tak to ma vela medzier, co je skoda hlavne k tomu, co som uz vyssie napisal o tvojom prejave. nahravka ma fakt hrozne zvuky, zneje uplne mono, no to vsetko by sa dalo odpustit, keby si si viac dal zalezat aspon na prepracovanosti... toto cele je tottalne odflaknuta praca... a v tomto pripade je to fakt skoda, lebo by to mohlo byt vyborne...

makaj na sebe v tomto a budes fakt dobry... napady fajn, len to prevedenie...

synth

Příspěvek od synth » 01 úno 2006 21:37

nunu píše:To Muk -))))Ja jen ze je proste treba brat zretel i na vysledny zvuk.Mne se ten jeho sound libi. [shadow=red]Predstav si ze by kolonista pouzil prave takovy zvuk[/shadow].Bylo by to uplne jinde.Prave ze se mi to jeho libi,tak jsem napsal to,co jsem napsal.Treba ho to popozene nahoru a jeste o nem uslysime -)))
cesta je dlouhá a trnitá a né pro každého :-) ale pokud přepracuje nástroje a v pár pasážích něco provede s hlasem/někde to bylo mimo tóninu - ale to se dá zamaskovat :-)/ tak by to bude good - hodně důležitý je nápad a pak ta jeho realizace ....

kolonista

Příspěvek od kolonista » 02 úno 2006 07:52

tak chlapi vlastně děkuji protože jste mne svým způsobem potěšili .Jak říkám bude to dlouho trvat než začnu dělat zvukově dobré nahrávky(sami nejlíp víte že to není jednoduché) co mne ale nejvíc dostalo je reakce na můj zpěv(srovnání s Ledeckým beru jako poklonu) já se totiž do zpěvu vůbec nehrnu (což ostatně poznáte na mých dalších výtvorech) nazpívávám to jen proto že chci ukázat nějakému budoucímu zpěvákovi který by se mnou začal spolupracovat jak si to představuji(ono vůbec se to pokaždé snažím rychle nazpívat pomalu na jeden zátah ,aby sousedi si neřekli co tam vedle bydlí za kreténa) .Ta nahrávka jak si všiml dano je mono ,zvuky jsou asi fakt o ničem hold člověk sám od skládání,přes texty, zpěv,nahrání až po já nevím třeba master nezvládne a když jo tak to chce makat .Díky moc chlapi za postřehy zrovna dodělávám novou věc tak to sem co nejdřív fláknu držte se

LUPO

Příspěvek od LUPO » 02 úno 2006 12:35

ja bych ty zvuky nechal tak jak sou. vyrazne se odlisuje od soucasne kapitalisticke produkce, a to je jen dobre.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 02 úno 2006 12:46

LUPO píše:ja bych ty zvuky nechal tak jak sou. vyrazne se odlisuje od soucasne kapitalisticke produkce, a to je jen dobre.
Pak by se mel ale odlisovat i obsahem, to mi prijde dulezitejsi. Pokud dela a chce delat pop, tak si nemuze dovolit zvukove moc experimentovat a musi se naucit udelat normalni pro radiovyho posluchace prijatelnej zvuk. Coz tohle fakt neni.

LUPO

Příspěvek od LUPO » 02 úno 2006 13:35

dovolim si nesouhlasit, tohle je uzasne retro, rok 1985, davej ber, sagvan tofu, hlozek a kotvald. neznam nikoho kdo by takhle dnes jeste hral. at to posle helence a urcite bude velka hvezda.

sparX

Příspěvek od sparX » 02 úno 2006 13:39

Ja bych to taky nechal jak to je :wink:

Kdyby se pořešil mix ... tak by to byl TAK TROCHU electroclash sound .-))))

zpěv .... ach ty vejšky ... až mě z toho bolelo v krku , jak jsem to slyšel . :wink:

Odpovědět