Kritika vokálu + určenie štýlu ?

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
folker

Kritika vokálu + určenie štýlu ?

Příspěvek od folker » 18 pro 2014 16:17

Zdar Audiozone,
vzh?adom na to že moj folkový projekt dostáva kopec kritiky na moje vokály, rozhodol som sa ho odloži? kým nevymyslím ako to porieši?,
?i budem robi? inštrumentálky alebo skúsim nájs? externú vokalistku...
Aby som sa medzitým nenudil vytvoril som si bo?ný projekt, ako štýl som zvolil retro elektroniku a la kana?ania Skinny Puppy / Front Line Assembly. V danom štýle sa zhusta vokál "bustruje", ?o chcem využi? na zakrytie svojho biedneho prejavu :twisted:
Obaja páni vokalisti týchto kapiel majú ?aleko k superstar kvalite spevu (zvláš? pán Leeb). Napriek tomu ich fanúšikovia milujú a nikto ich nenazve "lame".
Zaujímalo by ma, ?i si myslíte že sa mi ten vokál podarilo dobre "zamaskova?", v rámci daného štýlu... ?i to teda nevadí že je to lame... :oops:
Tiež by som sa chcel spýta? ako sa tomuto štýlu hovorí, v elektronických štýloch sa nevyznám, týto industrialisti sú jediné ?o z elektroniky po?úvam. SP zvyknú by? zaradení ako "electro/industrial", je to k mojej skladbe relevantný štýl, ?i nie ? Alebo je dnes všetko proste "dubstep" ?
?akujem za názory.

fikus

Re: Kritika vokálu + určenie štýlu ?

Příspěvek od fikus » 18 pro 2014 17:26

Mě se ta muzika i vokál celkem líbí.Akorát ten začátek je trochu rozpačitý.Taky jsem kdysi poslouchal Skinny puppy.Front line Assembly plus ještě Front 242.Styl to byl EBM

http://cs.wikipedia.org/wiki/EBM_%28hudba%29

Akurát nechápu že jsi takto odbočil od folku...píšeš že zpíváš folk :shock:

Tak sem přihod i ten folk projekt,at je slyšet proč ta kritika.

folker

Příspěvek od folker » 18 pro 2014 18:38

Hm, dnes už názov EBM nikto nepoužíva, som myslel že to proste nazývajú ináč...

Mohol by si upresniť čo myslíš tým že začiatok je rozpačitý ? Trafím sa ak tipnem že myslíš to že hihat je trochu mimo rytmicky (som to nequantizoval...)

A nehovorím že SPIeVAM folk... hrám folk. A do toho aj spievam (bohužiaľ). Som hlavne muzikant, hrám na nástroje, spev je vždyy len do počtu, lebo tam má byť. Nie som spevák, nikdy som nebol. Ale v každom projekte kde som hral to bolo na mne jednoducho lebo som výhradný autor hudby/textov a nikto iný sa do vokálu nehrnul :-) ...takže nedobrovoľný vokalista... z nevyhnuteľnosti...

a ten moj folk... no, je to na tom soundcloude, použi ten istý link len po posledné lomítko a si tam... ale to by som neriešil, to že je to po vokalnej stranke bieda je oficiálny fakt, nechjme to radšej tak :-)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 19 pro 2014 01:35

folker píše:Hm, dnes už názov EBM nikto nepoužíva, som myslel že to proste nazývajú ináč...
Ti, co toto pocuvaju, to stale volaju EBM. Aj ked teda... je to taky ... trosku smiesny nazov. :wink: Alebo aj industrial. Dubstep rozhodne nie - daj si do vyhladavaca a vypocuj.
folker píše:Mohol by si upresniť čo myslíš tým že začiatok je rozpačitý ? Trafím sa ak tipnem že myslíš to že hihat je trochu mimo rytmicky (som to nequantizoval...)
A to si kde videl nekvatizovat?? Sak to je elektronika- vsetko ma byt presne, inak to taha usi. Je to mimo rytmicky a aj zvukovo. Taka sucha hihat a za nou iba ticho... a este cele zbytocne dlhe... co ja viem... Ako keby klavesista cakal, kym zvysok kapely dobehne zo satne.

Inak som si vypocul tych zopar Igrikov, a pre mna je to o 1000% zaujimavejsie, ako EBM !!!!!!! :palec+:

K tomu spevu - moc to silis. Hluchy rozhodne nie si :wink:, len tu stylizaciu strasne moc prehanas. Zobral si to z nespravneho konca. Skus sa najprv ucit spievat uplne obycajne - cisto a lubozvucne, s dobrou, jasnou vyslovnostou. Vsetky vyrazove prostriedky, co pouzivas, stiahni tak na 10%. Az Ti to pojde, vrat sa pomalicky k vyraznejsej stylizacii.

folker

Příspěvek od folker » 19 pro 2014 14:42

EBM...trošku smiešny názov... hej to sedí, ostanem pri názve industriál :-)

K tej kvantizácii... opravím to, bol som lenivý...

Ďakujem za tvoje rady, skúsim sa toho držať. Neviem si sám naprojektovať vokálny výraz, nemám predstavu ako by som chcel znieť tak vždy čakám že to nejak dopadne.
Ešte raz vďaka všetkým a príjemného Kračuna prajem

Fractal

Příspěvek od Fractal » 19 pro 2014 15:46

no chtělo by to učesat, ten mix a hlavně nepřepalovat výšky, hajtky apod.

já bych se quantizací nevzrušoval... právě naopak, ono to nemusí být vždy k prospěchu věci

mě se ta atmoška, co to vytváří, líbí

folker

Příspěvek od folker » 20 pro 2014 11:38

Fractal, môžeš trochu upresniť ako by si to učesal ? Verím že výšky môžu byť prepálené, na audiometrii mi namerali pokles na vysokých frekvenciách :-( Čo konkrétne by si s tým spravil ? Určite nemám zvukárske "zlaté uši", mixovanie na biednych Koss PortaPro tiež nieje ideál...

BTW, hajtku som squantizoval, len som ešte neupdatol skladbu na webe, skúsim to najprv dotiahnuť...

Fractal

Příspěvek od Fractal » 20 pro 2014 13:55

no to je těžko radit, když neslyšíš to co tam opravdu je... a je celkem jedno, jestli za to můžou kossy, uši, nebo obojí

až to budeš mít hotové... jakože fakt hotové - pošli to na mix, po stopách, někomu kdo se tím zabývá (pokud bude čas, můžu helfnut já)

folker

Příspěvek od folker » 30 pro 2014 19:56

Fractal, dík za ponuku, ale ja si to tak nejak najradšej robím sám... nielenže sa snažím nau?i? mixova?, ale nikto mi to zdarma nespraví... jeden song možno, ?o ke? tie skladby ale za?nem sypa?, aha... už mám ?alšiu:
Snažil som sa drža? toho ?o mi radil MDudas, ?istý spev bez nadmernej expresie... aspo? v refrénoch, verzie sú taký ten nasratý skoro-rap a la Ogre :twisted: osobne mi obidve tie vokálne štýly znejú v poho, ale rád by som zase po?ul názor vás profíkov. Viem že nedokážem presne triafa? noty a ani tie odchýlky nie som schopný po?u?, prvé slovo refrénu "world" som dola?oval cez Melodyne(by ste neverili jak sa to slovo blbo spieva v tom relatívne vysokom G?ku) , je treba porieši? aj zbytok refrénu ?i je to v poho ?

?akujem za názory, moc mi to pomôže
Prajem fajneho Silvestra bez opice :wink:

xdudy

Příspěvek od xdudy » 31 pro 2014 00:29

dobra oldskool EBM - je to docela dobrý

tony9

Příspěvek od tony9 » 31 pro 2014 00:47

Já tuhle hudbu moc neposlouchám, ale v rámci stylu se mně ty skladby zdají být ok včetně těch vokálů. Nicméně sem to poslechl jen tak narychlo.

folker

Příspěvek od folker » 04 led 2015 16:17

xdudy, tony9: dík chlapi :-)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 05 led 2015 03:59

Mozno trosicku agresivnejsie bicie... aspon kde-tu.
Inak ostatne fajn...

A k tomu tvojmu spevu - skus s klavirom potrenovat rychlejsie nasadzovanie tonu. Ty to niekde tak pomaly "natahujes" - znie to trosku... no... amatersky. Intonacia, rytmus a presne nasadenie tonu su zaklad kazdeho spevu. Chce to doma poriadne nahlas trenovat. Drzim palec.

folker

Příspěvek od folker » 05 led 2015 12:02

MDudas, zase si ten kto píše najviac k veci, moc díky. Skúsim sa držať tvojich rád.
Znie to trošku amatérsky... nuž, som predsa amatér :-)
BTW, na tomto fóre mi niekedy nejdú citovať príspevky... napr. teraz tvoj, je tam len ten výkričník že nahlásiť príspevok... je to bug či feature ?
E2a: teraz keď som postol príspevok tak sa na tvojom poste objavila možnosť "citovať" ... wtf ?

dendy

Příspěvek od dendy » 05 led 2015 12:18

MDudas píše: Sak to je elektronika- vsetko ma byt presne, inak to taha usi.
to si kde pocul takyto nezmysel.. no mozno Kraftwerk s tym ich robotickym imidzom :-))) Moderna elektronika sa v nicom neodlisuje od inych zanrov, len v tom ze pouzivas umelo vytvorene zvukove 'farby'

tamer vzdy bicie rozbijam mimo grid (hajtky, snary, perkusie - zase kick ten nie, na druhej strane naprikald basu skoro vzdy posuvam mierne dopredu a potom este jednotlive tony rozhadzujem)... "swing" sa v elektronike vo velkom pouzivat .. samozrejme pri tanecnej elektronike su tie odchylky subtilnejsie casto, ovela narocnejsie je zvolit spravnu mieru.. ale prave tymi odchylkami aj tu docielujes ten spravny groove ze to rozbijes mimo presny grid, to plati v elektronike rovnako ako v "na zivo" hranych zanroch ..

ja casto melodie nahram do audia rovno z ruky, ani sa neunuvam editovat to cez midi .. takze "nepresnosti" rozhodne MAJU svoje miesto aj v elektronike

samozrejme v ramci toho aby to na prve pocutie nebolo uplne mimo, co je ale asi zle v opat v KAZDOM zanri ..

Odpovědět